Nerwica, a wzrok

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Nerwica, a wzrok

przez angie1989 03 mar 2014, 19:27
Ja tez w piątek ide do okulisty...ciekawe co powie na to dwojenie...
aż sie boje...nerwica nerwica, ale takie objawy ze strony oczu no nie wiem.

Nerwica, a wzrok

przez ziomuś 04 mar 2014, 08:27
No wiec mam guzkowe zapalenie nadtwardowki.
od tego tez zrobil sie cylinder stad to astygmatyczne podwojne widzenie tym okiem.

dziwi fakt ze w grudniu jak bylem z tym samym nic niepokojacego nie zauwazyl oprucz niedoboru lez.

dostalem leki za dwa tygodnie na kontrole.

Co ciekawe jednym z czynnikow wywolujacych to zapalenie jest przewlekly stres.
a ja oczywiscie jako lekowiec doswiadczam go silnie kazdego dnia nie mowiac juz o atakach paniki

Nerwica, a wzrok

przez angie1989 04 mar 2014, 10:40
ziomuś, no to ja też to mogę mieć. A robil Ci jakies specjalne badania żeby to stwierdzić?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Nerwica, a wzrok

przez evvelinka 04 mar 2014, 14:10
MARIAN1967 mam 29 lat, a co?

Nerwica, a wzrok

przez bvb25 04 mar 2014, 15:13
Ja mam prawie 27 lat z czego:
- szczęśliwych pierwszych 12 lat
- kolejnych 13 lat stresów, lęków i częstego braku pewności siebie
- ostatnich 2 lat koszmaru z DD

a jak u Was?
Wrażenie, że znane miejsca wydają się obce i przerażające, zamazany spowolniony wzrok,śnieg optyczny, nadwrażliwość na światło(zwłaszcza na sztuczne), otępienie...

Doraźnie xanax

Nerwica, a wzrok

przez angie1989 04 mar 2014, 16:15
Ja mam 25 lat wszystko w sumie bylo dobrze jeszcze 5 miesięcy temu ....a potem czar prysnal... Niestety i mecze zie z tymi cholernymi obajawami i dziennie zastanawiam sie czy aby to,tylko nerwica...

Nerwica, a wzrok

przez nerwa 06 mar 2014, 15:45
A sluchajcie, bo kojarzycie jak sie patrzymy na kratke czy na wzorzyste cos, to takie dziwne uczucie w glowie, nie?
A macie czasem dni, kiedy caly dzien macie taki obnizony prog na to? ze nawet jak nie patrzycie to juz taki stan jest w glowie... i tak juz samo swiatlo razi, ale nie w taki normalny sposob tylko w taki podobny do kratek.
Kurde bo ja tak dzis mam i boje sie, ze mam moze epilepsje :( :why:
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

Nerwica, a wzrok

przez evvelinka 06 mar 2014, 19:01
U mnie szczęśliwych lat było może pierwszych 13, potem zaburzenia odżywiania (najpierw anoreksja, potem bulimia ćwiczeniowa, kompulsywne objadanie się), które w sumie zniszczyły mi życie.. mimo to studia były super czasem do momentu aż dowiedziałam się, że choruję na endometriozę co mnie w sumie znowu dobiło, rok 2012.. super mi się układało w związku, zaczęłyśmy z koleżanką własną działalność, zaczęłam się zdrowo odżywiać, aktywnie żyć i cieszyć.. wreszcie zaburzenia odżywiania i ciągłe wahania wagi mi nie dokuczały, endometrioza nie odrosła i nie musiałam iść na kolejną operację i można powiedzieć, że nareszcie moje życie zaczęło się układać. Miałam plany i marzenia, aż w lutym zeszłego roku zaczęłam się dziwnie czuć chodząc ulicą. Pewnego dnia na chwilę straciłam wzrok i czucie w nogach na sekundę, ale po chwili je odzyskałam i nie upadłam dzięki temu. W każdym razie 2 dni potem obudziłam się rano ze strasznymi mdłościami i uciskiem z tyłu głowy. Nie wiedziałam co mi jest. Potem miałam 2 tygodnie ciągłych ataków paniki po 5 jednego dnia, wybudzających nawet w nocy, jakieś dziwne stany derealizacji, uczucia, że ledwo stoję na nogach i zaraz się przewrócę. Potem to przeszło, ataki miewałam rzadziej, ale od roku nie jestem w stanie normalnie funkcjonować i prawie nie wychodzę z domu, bo każdy krok to dla mnie tortura.

angie ja codziennie się zastanawiam czy to tylko nerwica i u mnie nie jest to takie łatwe, bo mam różne choroby niestety :/

nerwa ja mam takie dni, że mogę cały dzień olewać swoje objawy, w ogóle ich nie zauważać, a mam takie, że wystraszam się byle głupoty.

Nerwica, a wzrok

przez angie1989 07 mar 2014, 11:24
evvelinka, ty chorujesz na Hasimoto czy jeszcze na cos?
to teraz nie wiadomo do końca jakie objawy z hasimoto a jakie z nerwicy prawda? U mnie to gez kiedyś podejrzewali endokrynolog powiedziala mi ze ta choroba na razie tak krąży wokól mnie... Ale juz dawno usg nie robilam a tsh mialam w normie teraz...
dzis o 13 mam okulistę aż sie boje...

Nerwica, a wzrok

przez evvelinka 07 mar 2014, 11:40
hashimoto, endometrioza i nie wiem czy jeszcze nie pco chociaż endo twierdzi, że to hiperandrogenizm, ale zobaczymy co powie na ostatnie wyniki - wyszedł mi estrogen ponad normę dla fazy owulacyjnej , a robiony był w fazie lutealnej.
ja już zaczynam wątpić, że te objawy są z hashimoto, bo kiedyś czułam się dobrze - nie miałam tych zachwiań równowagi, a poziomy hormonów miałam trochę gorsze niż teraz.
w ogóle to ciekawe co teraz moja pani endokrynolog powie, bo po zwiększeniu dawki leku na tarczycę wyniki badań się w ogóle nie poprawiły, a nawet są gorsze minimalnie :D

nerwa ja też mam tsh w normie, tak ok. 2 i coś, ale to jest za dużo, zwłaszcza w młodym wieku. powinno być ok. 1. wielu endokrynologów chyba o tym nie wie.
daj znać jak u okulisty :) powodzenia.

Nerwica, a wzrok

przez angie1989 07 mar 2014, 19:05
Juz po wizycie. Wszystko w oku wporzadku jedynie dostalam mocniejsze okulary i antybiotyk bo w jednym oku mam wydzielinę ropną wiec zobaczymy czy cos sie poprawi po tym.

Nerwica, a wzrok

przez evvelinka 07 mar 2014, 23:30
To fajnie. A moja mi nie chciała dać żadnych kropel, bo powiedziała, że szkoda oka..

Nerwica, a wzrok

przez angie1989 08 mar 2014, 22:25
No, ale ja mam jakąś wydzielinę ropną i dlatego...
zobaczymy czy to coś pomoże...

Nerwica, a wzrok

przez bvb25 10 mar 2014, 13:46
nerwa napisał(a):A sluchajcie, bo kojarzycie jak sie patrzymy na kratke czy na wzorzyste cos, to takie dziwne uczucie w glowie, nie?
A macie czasem dni, kiedy caly dzien macie taki obnizony prog na to? ze nawet jak nie patrzycie to juz taki stan jest w glowie... i tak juz samo swiatlo razi, ale nie w taki normalny sposob tylko w taki podobny do kratek.
Kurde bo ja tak dzis mam i boje sie, ze mam moze epilepsje :( :why:

też tak ma jak patrze na małe wzroki/kraty czuje wtedy jakieś dziwne dziwne naciski/uciski w mózgu. Dostaje wtedy jakby otępienia czy czegos w tym stylu, ciężkie do opisania...
Wrażenie, że znane miejsca wydają się obce i przerażające, zamazany spowolniony wzrok,śnieg optyczny, nadwrażliwość na światło(zwłaszcza na sztuczne), otępienie...

Doraźnie xanax

Sortuj wg