Skocz do zawartości
Nerwica.com

czy miewacie kłopoty z mową?


xdomminik

Rekomendowane odpowiedzi

:pirate: czy miewacie jakieś kłopoty z mową w niektórych sytuacjach?

u mnie kłopoty zaczeły się w szkole podstawowej, zacząłem odstawać od szkolnej grupy i wtedy pojawił się kompleks niższości, zrobiłem się nieśmialy i nieufny.

Napinają mi się mięśnie w stresującej dla mnie sytuacji np rozmowa z kimś obcym , zmienia mi się głos bądź czuję takię napięcie że chce powiedzieć a coś mnie blokuje.

 

W rozmowie z bliskimi osobami, którym ufam, z którymi dobrzę się czuję tego problemu nie ma.

Problem natomiast pojawia się w momencie gdy rozmawiam z kimś bliskim i widzę że jakaś inna obca osoba słyszy tą rozmowę to już czuję napięcie :/zniekształca mi się głos i się pocę

 

czasami nawet głupie dzień dobry jest dla mnie problemem a najgorzej jak mam krzyknąć i więcej osób mnie usłyszy to już całkiem sztywnieje i nie jest dla mnie to wykonalne

 

Pamiętam czasy szkolne jak spóźniony na lekcję musiałem wejść i przeprosić przy wszystkich dla mnie to był nielada wyczyn, wolałem już wogóle na tą lekcję nie pójść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałam tak przez długi czas. W sumie do dziś często zmienia mi się głos...ale teraz to chyba bardziej wynika z tego, że często sama nie wiem kim jestem. A...nevermind.

 

W każdym razie...to rzeczywiście może wynikać z kompleksów. Myślę, że nie ma czym się martwić, a po prostu poczekać aż kiedyś minie razem z nabraniem pewności siebie. ;)

Będzie ok!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako socjofob zauważyłem u siebie takie coś. Kiedy rozmawiam z rodziną nie ma problemu. Kiedy rozmawiam w szkole, z mniej znanymi ludźmi i w momencie gwałtownego uniesienia język mi się plącze, mam gonitwę myśli, nie mogę z siebie wydobyć czasem dźwięku i wychodzi bełkot.

 

Myślę, że nie ma czym się martwić, a po prostu poczekać aż kiedyś minie razem z nabraniem pewności siebie.

 

Ja też tak myślałem, parę lat temu, rok temu i w sierpniu. Po jednym poście ciężko mi powiedzieć czy masz fobię społeczną, ale jest to prawdopodobne. Ja radziłbym spotkać się z psychologiem, póki się to nie rozwinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×