ból pleców-czy to też objaw nerwicy???

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Saska 16 kwi 2013, 22:51
Mam 23 lata czuję się jak na 73
... Eeh
To nic! To nic! To nic!
Dopóki sil,
Jednak iść! Przecież iść!
Będę iść!

przez lutka 19 kwi 2013, 03:10
A ja myslalam,ze tylko ja mam ten problem, ohydny bol karku piersiowe o odcinka i szyjnego, jak dobrze,ze nie jestem z tym sama, mam lekka skolioze, a nerwobóle okropne.

przez Nika81 19 kwi 2013, 13:40
Moim zdaniem to też objaw nerwicy. Psychosomatyczne mogą być. W końcu ciało z duchem połączone. Jak choruje jedno to i drugie niedomaga.
Albo serce wysiada, albo bóle głowy męczą, albo np. kręgosłup wysiada.
Leczyłam odcinek szyjny w poradni leczenia bólu przez długie lata.
Antydepresanty pomogły mi kiedyś na nerwicę z depresją w tle i na całą somatykę, w tym i kręgosłup.
Z resztą lekarz w poradni sugerował mi antydepresanty, bo bóle głowy koszmarne i kręgosłupa mogą być przecież objawem np. depresji czy nerwicy.
Teraz od pół roku jestem bez leków i kręgosłup daje mi w kość. Idę na zabiegi i basen :)
"Czyż życie nie jest snem, który się śni we śnie"? E.A. Poe

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez jolemka 28 cze 2013, 20:29
Jeszcze trochę i kompletnego świra dostanę, plecy mnie bolą to napięciowe draństwo, mam od dawna, ale teraz jakby się szaleju najadły. Nawet 40 mg citalu rady nie daje, mam jeszcze hydroksyzynę też do bani. Wiem, wpychałam w siebie emocje ładnych parę lat to wreszcie wykipiały również w postaci objawów somatycznych. Sama nie zaordynuje 50 mg citalu, bo się zwyczajnie boję, do lekarza idę 17 VII do tego czasu ta plecowa gangrena mnie wykończy. Znacie jakiś sposób, lekarstwo, metodę żebym mogła jakoś te bóle opanować.

przez Majkel86 28 cze 2013, 23:03
Może nie tyle plecy co kark, czasami mam strasznie spięty kark i ciężko to rozluźnić ale to przeważnie w te dni gdzie nerwica mocno daje o sobie znać, ostatnio miałem takie kilka dni z rzędu.

przez *Monika* 29 cze 2013, 01:13
Majkel86, Tak, to prawda, spięty kark powoduje silny ból, to z napięcia.
Ciężko jest rozluźnić go np. masażem, jeśli jest się psychicznie spiętym.
Obrazek
Główny Moderator

przez rotten soul 29 cze 2013, 14:54
Jeśli czujecie długotrwały ból w plecach, to chyba normalne jest to, że należałoby się wybrać do lekarza, aby ten skierował na stosowne badania (RTG, tomografia, czy rezonans - ten jest najdokładniejszy, ale najdroższy jeśli się robi prywatnie).

Ja musiałem pójść bo z bólu już nie mogłem wytrzymać. Miałem opory przed zbadaniem się, bo wiedziałem, że taki rodzaj bólu oznacza nieciekawą diagnozę i kłopoty. Ostatecznie się zmusiłem i wyszły na rezonansie przepuklinki w 3 miejscach. Zdecydowałem się po kilku próbach rehabilitacji (bezskuteczna) na pójście pod nóż, co z resztą doradzał mi mój neurochirurg. Było strasznie ch..jowo po operacji i minął prawie rok nim się poczułem jak w miarę zdrowy 27 letni człowiek. Spędzam dużo czasu przy kompie, więc zainwestowałem w drogi i porządny fotel, dobrze podpierający całe plecy, dostosowany do osób wysokich, mający dość spore możliwości konfiguracyjne (w porównaniu do tandetnych krzesełek biurowych, których używałem wcześniej). Po za tym nie podejmuję pracy, w której występuje długotrwałe stanie lub dźwiganie. Obecnie mam dobrą, lekka, nic nie dźwigam, sporo ruchu, mogę usiąść kiedy chcę itp. Bólu (postrzał, rwa kulszowa), który mnie dręczył przed operacją nie mam, jednakże, kiedy postanowiłem ćwiczyć w celu poprawienia wyglądu (hantle, pompki, brzuszki) pojawiły się inne bardzo rozległe bóle pleców i karku, które z czasem stały się masakryczne, dlatego ćwiczenia zarzuciłem i już niestety do nich nigdy nie powrócę. Obecnie od prawie 4 miesięcy jest dobrze, nie wziąłem ani jednej tabletki przeciwbólowej. Oby tak dalej.

Nie czekajcie, aż się pogorszy, idźcie do lekarza. Może to przez nerwicę, a może przyczyna tkwi w samym kręgosłupie. Będziecie wiedzieć, to można będzie odpowiednio działać.
rotten soul

przez jolemka 29 cze 2013, 20:53
rotten soul napisał:Jeśli czujecie długotrwały ból w plecach, to chyba normalne jest to, że należałoby się wybrać do lekarza, aby ten skierował na stosowne badania słusznie, tyle, że wyraźnie napisałam, że to są napięciowe bóle wynikające z nerwicy, znaczy to również, że inne przyczyny zostały wykluczone poprzez dodatkowe badania.
Majkel86 zgadza się, stresor potęgujący nerwicę się uaktywnił i wywalił głównie w postaci objawów somatycznych, psychicznie i emocjonalnie da się wytrzymać. Majkel co wtedy robisz,masz jakieś metody? Dziś miałam dosyć wzięłam porządne benzo zagryzłam 10 mg hydro i cały dzień spokój / spać mi się nie chciało/ co będzie później, trudno przewidzieć może się od...

przez rotten soul 30 cze 2013, 00:47
jolemka,
Wiesz pisałem do wszystkich, którzy skarżyli się na ból pleców w tym temacie. Trudno byłoby mi odnieść się w jednym poście do każdego z osobna.
rotten soul

Sortuj wg