Czy na pewno mam nerwicę?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Czy na pewno mam nerwicę?

przez Meferot 14 cze 2010, 18:49
Dość długo postanawiałem nie pisać na forum ponieważ wychodziłem z założenia, że jeśli to zrobię to jestem przegrany. Dziś mam trochę odmienne zdanie, zastanawiam się czy w ogóle mam tą nerwicę.

Nie potrafię wytrzymać godziny w kościele, po jakimś czasie zaczyna mi bić mocno serce i mam wrażenie jakby mi się w głowie kołowało. Dlatego do kościoła przez ostatnie pół roku poszedłem może z 4 razy.

W Internecie czytałem, że mogę mieć lęki jadąc autobusem. Niestety autobusem nie jeżdżę codziennie jednak pamiętam, że na początku "choroby" byłem niespokojny w autobusie. Ostatnio jadąc "na miasto" z kolegą napadła mnie myśl, czy dam radę dojechać do końca mojej trasy, jednak zajęty rozmową zapomniałem o tym.

Nie mam jakiś takich mega napadów lęku, że się boje gdzieś ruszyć - wręcz odwrotnie jeśli coś robię czuję się lepiej, czasem zdarza mi się, że nie mogę sobie znaleźć miejsca i albo 5 minut posłucham muzyki, to znów zagram w grę przez 5 minut, aż wreszcie pójdę oglądać telewizję.

Niepokoją mnie głównie kłucia serca i duszności. Miałem robionego Holtera i EKG parę razy i wyszło OK.
Jednak gdy serce tak jakoś dziwnie, że zaczynam mieć duszności, jakby powietrze wciągało się do środka zaczynam się bać - chyba jak każdy w takiej sytuacji. Staram się "mieć to w dupie" ale jakoś nie czuje się pewnie.

I ten ciągły szum w uszach...
Mam też powiększone węzły chłonne szyjne od około 3-4 miesięcy, mimo brania wielu leków przeciwzapalnych - teraz zaczynam brać przeciwalergiczne bo chyba mnie to złapało. Po wyjściu z domu w słoneczny dzień zaczynam kichać i lekko łzawi mi oko.

Proszę o szybką odpowiedź, nie mam z kim szczerze porozmawiać o tej chorobie ;/ Próbuje jakoś zagadać kumpli, ale oni tego nie rozumieją i się tym nie przejmują ;/
Ale nie bój nic - minie jakiś czas
Poczuj chłodny świt, wszystko przejdzie Ci

Re: Czy na pewno mam nerwicę?

przez ewaryst7 15 cze 2010, 06:07
Witaj.Zakladam , że robiłeś sobie różne badania i wszystkie wyszły dobrze.Jesli tak jest , to odpowiedż brzmi :nerica lękowa.Kłucia serca , dusznosci to objaw lęku.Natomiast powiększone węzły chlonne na szyi , to już nie jest objaw nerwicy.Ale nie martw sie tym.Ja tez tak mialam.I trwało to dość dlugo.Piłam wapno i brałam duze ilosci witaminy C , i powoli zmniejszały się.Proponuję Ci na napady lęku , jakieś preparaty ziołowe.Na poczatku nerwicy , powinny wystarczyć.Trzymaj się.

Sortuj wg