Ja sie mylę czy psycholog? Osobowość 'lękowca'.

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Ja sie mylę czy psycholog? Osobowość 'lękowca'.

przez tracący sens życia 25 lis 2009, 00:41
Magda a dużo tego Xanaxu łykasz i o jakich porach, mi kazała na pusty żołądek rano ale ja kawe musze wypić więc nie wiem czy po kawie porannej czy przed a po jedzeniu Xetanor no ale to już antydepresant

przez magdalenabmw 25 lis 2009, 13:52
tracący sens życia napisał(a):Magda a dużo tego Xanaxu łykasz i o jakich porach, mi kazała na pusty żołądek rano ale ja kawe musze wypić więc nie wiem czy po kawie porannej czy przed a po jedzeniu Xetanor no ale to już antydepresant

Teraz ten Xanax to tylko doraznie jem jak mam atak -1mg SR. Jak brałam go na stałe (przez 4tygodnie) to jadłam rano 0,5mg SR i na noc 0,5mg SR. Mi lekarz nic nie mówił, czy mam go brać naczczo czy nie. Ja nie zwracałam uwagi na to, czasem przed śniadaniem go brałam czasem po. Jeśli pijesz gorącą kawę, to lepiej wg mnie najpierw wziąść tabletkę, bo czytałam że gorąca kawa/herbata przyspiesza rozpuszczanie się tabletki i zadziała ona szybciej i intensywniej (jak mam atak to łykam ten 1mg SR-o przedłuzonym dzałaniu, i popijam herbatą gorącą, działa szybciej). Więc może lepiej najpierw pij kawę, potem Xanax, a po jedzeniu Xetanor. A ten Xanax na długo masz zapisany?
magdalenabmw

przez tracący sens życia 25 lis 2009, 20:26
Ze względu na ostatnie przeżycia lekarka zapisała mi go i powiedziała, że na razie powinienem go brać na stałe przez jakiś czas ale nie określiła jak długo pewnie do następnej wizyty, którą wyznaczyła na koniec grudnia. Najgorsze, że po 2-3 godzinach od zażycia jestem senny ale ja prawie cały czas jestem senny i apatyczny to może to nie wina leku już sam nie wiem. A ten SR jest lepszy ?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez magdalenabmw 25 lis 2009, 20:51
tracący sens życia napisał(a):Ze względu na ostatnie przeżycia lekarka zapisała mi go i powiedziała, że na razie powinienem go brać na stałe przez jakiś czas ale nie określiła jak długo pewnie do następnej wizyty, którą wyznaczyła na koniec grudnia. Najgorsze, że po 2-3 godzinach od zażycia jestem senny ale ja prawie cały czas jestem senny i apatyczny to może to nie wina leku już sam nie wiem. A ten SR jest lepszy ?

SR jest lepszy jeśli bierzesz codziennie, bo on powoli się uwalnia i dłużej działa niż zwykły. Ale dorażny lepszy jest zwykły, ja mam SR i muszę popijać gorącą herbatą aby szybciej sie rozpuścił.
Na mnie Xanax też działa usypiająco, ale zauważyłam że sporo zależy od naszej psychiki- jeśli wmówię sobie że mam sporo zajęć i wezmę Xanax to dostaję kopa energii, jeśli chcę zrobić sie senna... to sie robię senna. Niezłe placebo ale coś w tym jest.
To bierz tak jak Ci kazała, skoro bierzesz od początku listopada to pod koniec grudnia akurat 8tygodni będzie.. A nie kazała Ci zmniejszać dawki na koniec grudnia?
magdalenabmw

przez tracący sens życia 25 lis 2009, 21:39
Na poprzedniej wizycie miałem 0,25 i brać doraźnie teraz zapisała 0, 5 abym mógł dzielić więc trochę dała mi wolną rękę w zależności od samopoczucia ale dokładnie nie powiedziała ile i jak długo mam brać. To jeszcze nic w liceum miałem takie kłopoty ze snem że brałem Clonozepan lub Estazolam po 2 tabletki ale jakoś szczególnie się nie uzależniłem, tylko trochę zawsze mnie niepokoiło że lubię przez snem poczuć się zrelaksowany przez prochy . Nigdy nie próbowałem narkotyków a po alkoholu zle się czuje więc chyba sobie to rekompensuje benzo coś w tym musi być

przez magdalenabmw 26 lis 2009, 01:31
Też brałam Clonazepam swego czasu razem z Xanaxem i Asertinem. Ale Clon też uzależnia niestety... Starsz sie brać te 0,25mg czy zwiększasz sobie? Jeśli w miarę ok czujesz sie po 0,25 to nie ma sensu więcej brać. I pamiętaj że benzo uzależnia silniej niż alkohol i szybciej.. Takie jego skutki uboczne. A po Clonie spałam jak dziecko :smile:
magdalenabmw

przez tracący sens życia 26 lis 2009, 23:10
magdalenabmw napisał(a):Też brałam Clonazepam swego czasu razem z Xanaxem i Asertinem. Ale Clon też uzależnia niestety... Starsz sie brać te 0,25mg czy zwiększasz sobie? Jeśli w miarę ok czujesz sie po 0,25 to nie ma sensu więcej brać. I pamiętaj że benzo uzależnia silniej niż alkohol i szybciej.. Takie jego skutki uboczne. A po Clonie spałam jak dziecko :smile:

ostatnio zwiększam bo wydaje mi się że jakoś szybko przestaje działać

przez magdalenabmw 27 lis 2009, 14:05
Ale zwiększasz bez wiedzy lekarza, tak? Nie rób tego bo jak sie uzaleznisz to już będzie nie fajnie. A Xanax(Zomiren) uzależnia jak jasna cholera :roll:
magdalenabmw

Sortuj wg