Nerwica a więzienie

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez kratka 30 kwi 2006, 18:14
taa...z powodu nerwicy lekowej dostańmy jeszcze rentę po 2000zł na miesiąc, osobistą pielęgniarkę i zakupy z dostawą do domu, bo przeciez boimy sie z niego wyjść...

przez Virginia 30 kwi 2006, 18:37
emiflo napisał(a):Czy nerwica lękowa jest powodem aby uchylić areszt?

no cos Ty. Przeciez nerwica lekowa nie odbiera czlowiekowi poczytalnosci. Jesli popelni sie przestepstwo idzie sie do paki, jak kazdy inny obywatel.

Wcale nie uwazam, ze latwo jest trafic do wiezienia, jesli sie tego nie chce.
Nawet jezeli spowoduje sie wypadek, nie trzeba od razu isc do paki.
Co innego gdybys prowadzila pod wplywem, alkoholu, albo lekow, o ktorych wiesz, ze zaburzaja zdolnosc reakcji.
Cudowna kobieta to taka, ktora nie wymaga cudow

przez somebody 30 kwi 2006, 18:44
nerwica to zaburzenie psychiczne a nie choroba psychiczna, która mogła by nas uchronic przed więziniem;) Nerwica zatem nie jest żadnym wytłumaczeniem dla naszego postępowania. My nerwicowcy nie jestesmy "nienormalni" mamy tylko problem z wyrażeniem własnych emocji (wewnętrzny konflikt). :D:D

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kochajacy 30 kwi 2006, 19:15
somebody napisał(a):nerwica to zaburzenie psychiczne

mysle ze nerwica to raczej zaburzenia emocji
zaburzenia psychiczne to mniej precyzyjne okreslenie i poza tym kojarzy sie z choroba psychiczna czym przeciez nerwica nie jest

czlowiek chory na nerwice jest calkowicie poczytalny , tak jak wspomniala wielmozna Pani Virginia ;) jesli sie popelni przestepstwo majac nerwice idzie sie do puszki bez mrugniecia okiem sedziego
a czlowiek chory na psychoze zostanie zapiety w kaftanik i zamkniety za to samo w szpitalu dla ludzi niepoczytalnych
pozdrawiam
"Człowiek doskonały posługuje się swym umysłem jak zwierciadłem. Zwierciadło niczego nie chwyta, niczego nie odrzuca; przyjmuje, lecz nie zatrzymuje." / Czuang Tsy /

przez somebody 30 kwi 2006, 19:33
Kochający ale przecież nerwica jest zaburzeniem psychicznym. Co z tego ze sie to może komuś źle kojarzyc. Po co się okłamywac. Przecież wiadomo że ta choroba nie czyni z nas ludzi chorych psychicznie tylko ludzi którzy przeżywaja głęboki, wewnętrzny konflikt. Przecież emocje są częścią naszej psychiki więc nerwica jest zaburzeniem psychicznym:)

przez kochajacy 30 kwi 2006, 19:39
somebody
ale czy oklamujesz sie mowiac np. ze masz zaburzenia emocji :?:
czy widzisz w tym jakiekolwiek klamstwo :?:

skoro emocje sa czescia naszej psychiki to dlaczego nie okreslic tego precyzyjniej :?: jako zaburzenia emocji

to tak jakbym mial psa on zlamaby sobie noge , a ja powiedzialbym ogolnie ze cierpi na powazna chorobe kosci
nie sklamal bym ale nie bylym jednoczesnie dosc precyzyjny
"Człowiek doskonały posługuje się swym umysłem jak zwierciadłem. Zwierciadło niczego nie chwyta, niczego nie odrzuca; przyjmuje, lecz nie zatrzymuje." / Czuang Tsy /

przez somebody 30 kwi 2006, 20:15
kochający masz racje ale chodzi mi tylko o to że niektórych przeraża pojęcie "zaburzenie psychiczne". Słysząc to próbują sobie (nieświadomie) wmówic że są chorzy psychicznie. A tu nie o to chodzi. Dla mnie to bez różnicy jakim terminem sie określa nerwice, ważne aby miec pojęcie co to za choroba i jak z nią walczyc.

przez kochajacy 30 kwi 2006, 22:00
somebody napisał(a):kochający masz racje ale chodzi mi tylko o to że niektórych przeraża pojęcie "zaburzenie psychiczne". Słysząc to próbują sobie (nieświadomie) wmówic że są chorzy psychicznie. A tu nie o to chodzi. Dla mnie to bez różnicy jakim terminem sie określa nerwice, ważne aby miec pojęcie co to za choroba i jak z nią walczyc.

dla ciebie to oczywiste , ale po co wprowadzac to uczucie u innych
u tych ktorzy moga to tak skojarzyc , bedzie to tego kogos bolalo a jednoczesnie nie bedzie zgodne z precyzyjna prawda
mysle ze w niczym to nie pomoze
pozdrawiam

przez venom 30 kwi 2006, 22:32
nie ma takiej mozliwosci, nerwica nie zwalnia z pierdla, siedzialem wiec wiem,
"...Żadnych kajdanków czy czegoś w tym rodzaju.
Kiedy nas już spisali na komisariacie, zabraliśmy
Tych gliniarzy na obiad na Mulberry Street...
Następnego dnia znów działaliśmy w najlepsze..."

przez kratka 30 kwi 2006, 22:49
venom, nie obrazisz się jeśli spytam za co? moja ciekawość jest niepohamowana..

przez Virginia 30 kwi 2006, 22:53
i moja... :mrgreen:
Cudowna kobieta to taka, ktora nie wymaga cudow

przez kochajacy 30 kwi 2006, 23:04
Venom za co pierdziales :?: no powiedz :D

przez emiflo 01 maja 2006, 11:26
dzięki za odpowiedzi. tak też myślałam. a jak sobie poradziłeś Venom w zamknięciu? Jak wyszedłeś to czy nerwica trochę ustąpiła?
---Na najważniejszych skrzyżowaniach życiowych nie stoją żadne drogowskazy -----Charles Chaplin
---Sekretem szczęśliwego życia jest wyrozumiałe akceptowanie zmian ----- James Stewart

przez protex 16 sty 2008, 20:32
no to jeden z moich wiekszych stresow Duzo o tym mysle ze kiedys pojde siedziec kwestia tylko kiedy i na ile Kiedys i tak popelnie blad ten ostateczny

Sortuj wg