Wątek dla kobiet w ciąży lub dla planujących ciążę

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez jowita 24 maja 2006, 09:41
:) :) a ja miałam cesarke i wcale nie żałuje,gdy ktos ma takie lęki jak ja nie musi sie meczyc przy naturalnym porodzie,urodziłam normalnie 2 dzieci i po 2 porodzie dostałam takiej deprechy,wpadłam w taka nerwice ze nigdy bym sie nie zdecydowała na normalny poród dlatego 3 dziecko urodziłam poprzez cesarke i jest ok!
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

przez Magda-27 24 maja 2006, 10:16
Jowita, ale czy Ty miałaś cesarkę na życzenie, czy lekarz tak zadecydował? Bo to jest różnica, móc urodzić naturalnie, a chcieć cesarke. Ja rozumię, że jeżeli są ku temu jakieś wskazania to owszem, cesarka jak najbardziej, ale jeśli można urodzić normalnie, to po co niepotrzebnie ingerować w organizm. Zresztą każdy sam decyduje o swoim życiu i zdrowiu. Ja mam takie zdanie, że watro próbować rodzić naturalnie, a jeżeli okaże się w trakcie, że trzeba cesarke, to dopiero wtedy się na nią decydować.

Zdjęcie niezłe :) W pierwszym momencie myślałam, że to Ty :shock:
dopiero jak się przyjrzałam okazało się że to britney :lol:
szukam osób chętnych podjąć współpracę z FM GROUP Polska http://www.perfumyfm.sileman.net.pl
Przyjaciel forum

przez Aka 24 maja 2006, 18:07
To w jaki sposob bedziesz rodzic to kazdego indywidualna sprawa tyle, ze trzeba za nia zaplacic. Przy porodzie naturalnym jak dostaniesz znieczulenie to nie boli (uwaga trzeba sie wczesniej w szpitalu dowiedziec czy nie robia z nim problemow). Czy tak czy siak kobieta po porodzie dochodzi do siebie przez ok 2 miesiace, w jdnym przypadku masz rozciety brzuch a w przypadku porodu naturalnego tez jestes pocieta. po cesarce mozesz od razu uprawiac sex, po naturalnym zdecydowanie nie. Powodzenia, ja niczego nie odradzam!
Aka

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez dalilah 24 maja 2006, 18:52
roccola i Magda-27 ...szczerze mowiac nie wiem jak mozna mowic o bolu porodowym ze jest piekny lub najslodszy na swiecie. Ja mam tokofobie i wogole nie zamierzam miec dzieci ale widzialam porod kuzynki na kasecie i wierzcie mi nic pieknego w tym nie bylo (rodzila naturalnie), rodzila 20 godzin, z bolu to juz takie rzeczy wygadywala ze lepiej nie powtarzac. No i to rozciete krocze... Nie nie, ja dziekuje. Dobrze ze istnieja adopcje
Secret Garden "Nocturne" - opowiesc o mnie

przez agapla 24 maja 2006, 18:59
Dalilah to ja mam tak samo jak ty dla mnie poród to tragedia nie wiem jak to bedzie , pewnie przez to rozwali sie mój zwiazek bo ja niechce mieć dzieci a mój partner tak :cry:

przez Virginia 24 maja 2006, 19:01
dalilah napisał(a):roccola i Magda-27 ...szczerze mowiac nie wiem jak mozna mowic o bolu porodowym ze jest piekny lub najslodszy na swiecie. Ja mam tokofobie i wogole nie zamierzam miec dzieci ale widzialam porod kuzynki na kasecie i wierzcie mi nic pieknego w tym nie bylo (rodzila naturalnie), rodzila 20 godzin, z bolu to juz takie rzeczy wygadywala ze lepiej nie powtarzac. No i to rozciete krocze... Nie nie, ja dziekuje. Dobrze ze istnieja adopcje

Porod to tylko epizod. Milosc jaka niesie ze soba przyjscie na swiat nowego czlowieka,w porownaniu do tego wydarzenia jest niczym!!!!

Nie wiem jak mozna rozpatrywac posiadanie dziecka w kwestiach czysto fizycznych!!! Zaden zabieg medyczny nie wyglada zbyt estetycznie. Na usowaniu migdalow poczawszy, skonczywszy na sekcji. Nawet wyrywanie zeba!!!!!! albo usowanie kamienia!!!

To tylko pewien proces, ktory sie konczy. A zycie trwa!!!!!!!!!!!!! Zycie trwa!!!!
Cudowna kobieta to taka, ktora nie wymaga cudow

przez agapla 24 maja 2006, 19:12
To wszystk prawda pod warunkiem że sie tego dziecka chce , oczekuje wtedy mozna najgorszy ból znieść, gorzej jak sie nie ma checi na dziecko a partner wywiera presję

przez limba 24 maja 2006, 19:33
Popieram mamukaroli, jak przyjdzie co do czego zapomnisz o lęku, chorobie, myślisz wtedy o dziecku, od początku do końca, zapominasz o sobie!!!Widzisz ja mam nerwicę i odwrotnie jak ty rodziłabym naturalnie i za nic w świecie nie dałabym się uśpić. Masz rację jest i inne znieczulenie, ale nie wiem czy jak powiesz lekarzowi że masz nerwicę na to się zgodzi.Kiedyś(jeszcze nie chorowałam) leżałam na patologii z dziewczyną, może nie miała nerwicy, ale panikowała.Zapewniam cię że lekarz nawet z nią nie dyskutował,poród przy znieczuleniu połowicznym jest jeszcze bardziej stresujący niż siłami natury,wtedy wytrzymasz???? bo ja właśnie wtedy bym zwiała!!!!!
...patrz przez przednią szybą, a nie wsteczne lusterko...

przez Magda-27 24 maja 2006, 19:34
Ja nadal będę obstawać przy swoim :mrgreen:
Ten ból jest niczym w porównaniu z radością jaką daje dziecko. Rozumię, że ktoś może nie chcieć dzieci albo bać się porodu, bo też się go bałam. Nie ma sensu sugerować się jakimś porodem zobaczonym na kasecie, to trzeba przeżyć samemu, żeby wiedzieć jak to jest naprawde. Nikogo nie zmuszam do rodzenia dzieci, ale dla mnie to był jeden z najpiękniejszych dni w życiu, pomimo okropnego bólu. Ten ból naprawde szybko się zapomina :)
szukam osób chętnych podjąć współpracę z FM GROUP Polska http://www.perfumyfm.sileman.net.pl
Przyjaciel forum

przez Eva 24 maja 2006, 19:43
Ja nigdy w życiu nie doznałam takiego szczęścia jakie miałam przy porodzie ,gdy mogłam utulic swojego synka ,nie wazne było że poród trwał 10 godzin bo czas mi bardzo szybko zleciał a chciałam jak najszybciej zobaczyc swoje malenstwo.Dziś to malenstwo ma 23 lata wiec w tamtym czasie nikt nie miał takiego wyboru jak rodzic,ale gdyby było mi dane miec wiecej dzieci to tez chciałabym rodzic tylko naturalnie bo wydaje mi sie że wtedy rodzi się też więz z dzieckiem jak jest się świadoma co w danej chwili sie dzieje.Po samym porodzie jest taka wielka radosc i szczescie jakiego nic nigdy nie moze zastapic. Życzę Ci żeby Twoja decyzja dała również Ci wiele radosci z przezywania macieżynstwa i najwazniejsze zdrowej dzidzi... :)
Eva

przez Tharna 24 maja 2006, 22:48
Czy tak czy siak kobieta po porodzie dochodzi do siebie przez ok 2 miesiace, w jdnym przypadku masz rozciety brzuch a w przypadku porodu naturalnego tez jestes pocieta. po cesarce mozesz od razu uprawiac sex, po naturalnym zdecydowanie nie.

W tym przypadku i cesarka ma minusy. Dochodzi się po cesarce do siebie dłużej niż po porodzie naturalnym i przez kilka miesiecy nie wolno intensywnie ćwiczyć. Poza tym nie zależy mi na seksie bezpośrednio po porodzie ... i tak macica musi się przeciez oczyścić no i nie ma możliwości założenia spirali, która jest chyba jedynym środkiem antykoncepcyjnym nie posiadającym przeciwskazań podczas karmienia (nie liczę gumek, bo one sa dla mnie nic nie warte)

Jestem obecnie na terapii, której kiełki zaczynają być widoczne. Decyzje podjęłam - poród naturalny ze znieczuleniem.
Dowiedziałam się, że silna nerwica jest wskazaniem do cesarki ale po odpowiednim udokumentowaniu leczenia choroby. Jeśli są wskazania to za cesarke nie płaci się. Mogłabym się starać o to, ale chyba już nie chcę. Porody teraz nie trwają już po 20 godzin jak kiedyś, także sądzę że poradzę sobie szybciej, tymbardziej że zaczęłam ćwiczyć mięśnie i afirmować sobie zdrowie i powodzenie. Myślę że urosnę jeszcze w siłę :)
Obrazek

przez izka 24 maja 2006, 23:22
Zgadzam się z Magda-27 że ból jest niczym w porównaniu zradoscią jakie daje dziecko.Ja miałam cesarke i radziłabym Ci normalny poród. Po cesarce o wiele dłużej dochodzisz do siebie zarówno fizycznie jak i psychicznie.Jak pisze Magda-27 nie sugeruj sie innymi porodami ,poniewż kazdy poród przebiega inaczej.Wiesz co nie mysl teraz o porodzie bo na to przyjdzie odpowiedni czas, skup sie na czymś przyjemniejszym ;) Nie martw sie ja też chodziłam przez lipiec i sierpień bo rodziłam we wrzesniu.pozdrawiam :D

przez dalilah 25 maja 2006, 22:15
agapla: ja rowniez troche sie boje co bedzie z moim zwiazkiem, na szczecie powiedzialam mojemu partnerowi ze nie chce miec dzieci, (choc nie przyznalam sie ze to przez tokofobie i nerwice) zrozumial mnie i obiecal ze nigdy nie bedzie mnie naciskal ale boje sie ze mu sie odwidzi. Jednak strach i obrzydzenie sa we mnie tak silne ze... chyba silniejsze od milosci i mimo ze kocham go niesamowicie to nie zrobilabym tego dla niego, po prostu znienawidzilabym siebie w ciazy a to nic pozytywnego by i tak nie przynioslo
Secret Garden "Nocturne" - opowiesc o mnie

przez agapla 25 maja 2006, 22:51
Dalilah wiem co czujesz bo ja mam podobnie ,ale ostatnio stwierdziłam że nie bedę sie zamartwiać co bedzie z moim związkiem, mówi sie trudno ,nikt mnie do niczego nie zmusi a co przyniesie przyszłość zobaczymy! :lol: Pozdrowionka :lol:

Sortuj wg