Wątek dla kobiet w ciąży lub dla planujących ciążę

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Nerwica Lękowa a ciąża, poród, połóg.........

przez ania_taka 22 paź 2011, 13:45
eeeee Namiestnik a co to znaczy "szkiełko i oko", wstyd się przyznać ale nie wiem :P

przez namiestnik 22 paź 2011, 13:48
tzn. mam analityczne spojrzenie. I taki umysł. Muszę wszystko wiedzieć, dlaczego, czemu coś się stało, jak zrobić by było więcej dobrego i jak zapobiec złemu. Czemu coś tak działa, czemu coś nie działa. A pojęcie z literatury jest.

przez ania_taka 22 paź 2011, 13:49
acha :)) thx

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez gigi24 22 paź 2011, 13:58
rozmawialam dzis z psychaitra tez chce zajsc w ciaze a nadal ma lęki i depresje,poradzila mi zebym zrobila tak zmniejszyla dawke lekow , juz teraz jak zajde w ciaze to odstawic i chodzic tylko na psychoterapie a po porodzie zaraz przyjsc po leki.

przez kicikici 22 paź 2011, 14:02
Ja puki co mam sprzeczne mysli...jedne to ze mam dzieciowstret ( pisalam w watku nawet takim) a drugie to ta pozytywna mysl ze mialabym synka i umiem go kochac. Takze nie wiem ile zajmie mi lat na terapi by wyleczyc sie z tyc mysli..ale jesli sie nie wylecze do 2 lat to nie bede dluzej czekala. Ale tez licze na to ze wkoncu sie odezwie cos..jakas chec..i mniej strachu. Patrze tez przyszlosciowo...syn bedzie pomagal na starosc:P haha corke jakos niewiem..narazie nie lubie bardziej dziewczynek...no ale maja takie piekne rozowe ubranka w sklepach..i barbi bym chciala kupowac..i urzadzac pokoj w fajnym stylu i zeby ladna byla. Ale....co tez mnie martwi to to ze ta odpowiedzialnosc jest, wstawanie w nocy...ja juz mezowi mowilam raz ze sam bedzie wstawac....i pieluchy on by zmienial...zgodzil sie:) ja na spacerki bym mogla chodzic z wuzkiem jakims rozowym z doczepionymi kroliczkami playboya heheh napewno nie chce byc matka ktora podaje dziecku soczek z pudelka z barwnikami...i mysle ze napewno bym umiala wychowac bo znam sie na psychologi na tyle ze wiem jak postepowac. Mam ciagle sprzeczne mysli bo sa tez pozytywne ale i negatywne zamna chodza ...wlasnie ze slowo mama...kobieta po porodzie kojarzy mi sie z brudem..ze jest zuzyta jak scierka, i boje sie ze bede sie czula brudna, boje sie ze facet juz inaczej patrzy na zone z dzieckiem..ze ma ochote zamoczyc gdzies w jakiejs swiezej...brzoskwince..nie zgnilej...Ja mezowi mowie o wszystkich obawach i zapewnia mnie ze dlaniego rodzina jest najwazniejsza..ze ja wymyslam .

-- 22 paź 2011, 04:03 --

namiestnik napisał(a):tzn. mam analityczne spojrzenie. I taki umysł. Muszę wszystko wiedzieć, dlaczego, czemu coś się stało, jak zrobić by było więcej dobrego i jak zapobiec złemu. Czemu coś tak działa, czemu coś nie działa. A pojęcie z literatury jest.

jestes chyba dojrzala albo starsza dusza w rozwoju duchowym..w reinkarnacji:) milo wiedziec

█▄█ █▀█ ▀█▀
█▀█ █▄█ ♥█ giяℓ

przez frytka 22 paź 2011, 14:05
a ja nie mam depresji z powodu dziecka ono wręcz mnie trzyma w pionie. gdyby nie ono wszystko by mi było jedno.
Anioły są wśród Nas

przez ania_taka 22 paź 2011, 15:59
gigi 24 a czy psychiatra mówiła Ci czy i kiedy w czasie ciąży ewentualnie mogłabyś brać leki?

przez frytka 22 paź 2011, 23:22
zaczęłam stosować tg temu antydepresanty i czuję się odrobinę spokojniej chociaż obawy o to, że zaszkodzę Zuzce są i już na pewno zostaną spore - tyle, że działy się ze mną takie cyrki, że na pewno na dłuższy dystans taki stan bardziej zaszkodził by dziecku, niż psychotropy. mi zalecił je nawet ginekolog. tzw. mniejsze zło.
Anioły są wśród Nas

przez ania_taka 23 paź 2011, 07:20
2proof czyli w którym tygodniu? ja jestem tylko na depresantach i z nimi jest genialnie wręcz. Chcę i czuję że poradzę sobie bez nich w ciąży ale chcialabym jednak wiedzieć co i jak.

przez frytka 23 paź 2011, 07:25
22 tydzień. ale huśtawki mam nadal paskudne. tyle, że niedługo go biorę. tydzień. długo zwlekałam. konsultowałam się z kim się da - miałam nadzieję, że się mi życie ułoży tak, że nie nabiorę poczucia bezpieczeństwa i spokoju ale się nie ułożyło. zaczęli mnie straszyć (specjaliści), że bez leku robi się mój stan bardziej niebezpieczny niż z - zaczęłam łykać ze łzami w oczach ale teraz jest odrobinę lepiej i mam nadzieję, że ustabilizuję się jeszcze bardziej, zdystansuję do spraw, które powodują depresję i jak najszybciej odstawię.
Anioły są wśród Nas

przez ania_taka 23 paź 2011, 07:29
2proof a czytałaś trochę o antydepresantach w necie? i o ich wpływie na dzidzię w brzuszku? oczywiście teoria ale jak dla mnie podziałała uspokajająco i obecnie wiem że jak nie bedę dawała rady to też do nich sięgnę podczas ciąży. To już 22tydz więc najbardziej intensywny rozwój maleństwo ma już za sobą. Mi gin powiedział ze najważniejsze aby leków nie brać przez pierwsze 12tyg. (bo bylam ostatnio i mowiłam co biorę i że chcę zajść) Także głowa do góry. Jaką dawkę bierzesz? dzielisz jakoś w ciągu dnia na małe dawki?

przez frytka 23 paź 2011, 07:33
wiesz staram się nie czytać o tym w necie bo wszędzie sprzeczne info można się jeszcze bardziej wkręcić.
heh, zapisali mi dawkę 50 a ja biorę połowę z tabletki. liczę, że wystarczy. wiem, że lek który biorę jest w grupie klasyfikacji FDA. ale chyba żaden lek nie jest lepiej notowany za to są inne, bardziej szkodliwe.
Anioły są wśród Nas

przez ania_taka 23 paź 2011, 07:36
a co to jest paroksetyna czy fluo... coś tam?
Ja obecnie przy odstawianiu zchodzę na 0,5 na dobę czyli u mnie to jest 10mg/dobę

przez frytka 23 paź 2011, 07:37
setaloft. wcześniej nie byłam na żadnych lekach. też wcześniej nie było takiej potrzeby.
Anioły są wśród Nas

Sortuj wg