Skocz do zawartości
Nerwica.com

AMISULPRYD (Amipryd, Amisan, ApoSuprid, Solian, Symamis)


Moniunia27

Czy amisulpryd pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

56 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy amisulpryd pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      47
    • Nie
      9
    • Zaszkodził
      10


Rekomendowane odpowiedzi

Ratujcie! Zastanawiam się już czy lepiej nie czułam się na minimalnej dawce fluanxolu, a czułam się wtedy beznadziejnie :/ Dwa dni brałam solian w dawce 50mg, dzisiaj wzięłam 100mg i taka jest moja docelowa dawka, męczę się okropnie, mam wielką niemoc, i jakieś okropnie napięte mięśnie twarzy, w nocy nie mogę spać, bez sensu. Czy to minie? Miałam nadzieję na normalność a tu taka lipa. Gdzie ta aktywizacja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, zgodnie z rozpiską leków refundacyjnych z 1 września 2012 Abilify jest refundowane tylko w schizofrenii i w ChAD. W innych zaburzeniach płaci się 100%.

czyli trafiłam na dobrego lekarza któremu zależy na poprawie mojego stanu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem.... nie próbowałam, może to trzeba czekać na ten efekt aktywizujący? Biorę 5 dzień, może to za krótko aby coś powiedzieć o działaniu?

 

-- 05 wrz 2012, 13:24 --

 

Ten bupropion to jest lek antydepresyjny? Ja już biorę wenlafaksynę, nie sądzę aby lekarz mi zapisał kolejny antydepresant.

 

-- 05 wrz 2012, 13:26 --

 

zielonawitolda Po jakim czasie odczułaś pozytywne działanie Solianu? Czy na dawce 100mg czułaś się dobrze? Czy na 200mg lepiej? Tyle że chyba na 200 pojawił się mlekotok. U mnie na razie brak mleka z czego bardzo się cieszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kopa po solianie odczułam praktycznie od razu. zażyłam rano 50mg i po 5 godzinach malowałam jak szalona, humor +100

 

a co do antydepresantów, to może warto zmienić wenlę na bupropion?

 

Ja też tak chcę!

Nie widzę zbytnio potrzeby aby zmieniać wenlę na bupropion. Mnie sam antydepresant nie pomaga, w połączeniu z neuroleptykiem jest normalnie. A raczej było, ale się mi utyło i lek zmieniło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Guzik jak chcesz aktywizacji na solianie to bierz 50mg. na 100mg i 200mg spanie i zamula.

 

-- 17 wrz 2012, 19:40 --

 

Lukrecja. a czego spodziewalas sie po dawce 800mg solianu? na takiej dawce tylko spanie i zamula - zero aktywizacji. albo aktywizacja i urojenia albo spanie, zamula, zero aktywizacji i brak urojen. wybieraj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zauwazylem cos ciekawego odnosnie solianu. biore obecnie 300mg solianu w tabletkach 200mg czyli 1 tabletka 200mg i pol tabletki 200mg czyli 100mg. i teraz. jest qrewska roznica czy najpierw polkne pol tabletki 200mg czyli 100mg solianu a potem 200mg czyli 1 tabletke 200mg. jak polkne wpierw 200mg a potem 100mg to zasypiam po 5-6 godzinach, na nastepny dzien jestem bez sil, wyje.bany na maxa, nic mi sie nie chce. jak polkne wpierw 100mg a potem 200mg to juz inna bajka. zasypiam po 3,5 godziny, na nastepny dzien jest werwa, jest chec, jest sila. tylko dlatego nikt wczesniej o tym nie wspomnial to sie dziwie.

 

-- 19 wrz 2012, 14:01 --

 

nie klamie, sprawdzcie sobie sami. jak to zauwazylem wczoraj to bylem zszokowany. jak polkne wpierw 100mg a potem 200mg solianu to dluzej spie. mam glebszy sen i snia mi sie sny, czuje ze mam poped seksualny. a jak polkne wpierw 200mg a potem 100mg to du.pa blada. jajca z tym solianem jak 150. ja tu caly czas mowie o braniu solianu w dawce 300mg. wpierw polykam pol tabletki 200mg solianu (przelamuje tabletke 200mg solianu na pol w rekach i dzieki temu mam 100mg),a potem polykam tabletke 200mg solianu. ze sa tak duze roznice to bym sie nigdy w zyciu nie spodziewal. lekarze te ciemne pa.ly to powinni wiedziec, ze tak jest, ale widze, ze oni jeszcze mniej wiedza niz my.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

logik obydwie pigułki bierzesz na raz??

 

Jeśli dobrze tolerujesz przyjmowanie tego leku o późniejszej porze w mniejszej dawce, to zapytaj lekarza czy można brać połowę dawki z rana i połowę po południu. Mi lekarka poleciła tak brać sertralinę, żebym nie odczuwał senności i jest git ;) ..ale co do solianu to nie wiem czy to przejdzie.

 

-- 20 wrz 2012, 11:29 --

 

Jeśli bierzesz jedną tuz po drugiej Twoje spostrzeżenia są, jakby to powiedzieć, beeezsensowne. Przy takim zażywaniu obie tabletki są wchłaniane przez organizm jednocześnie ..no chyba, że ta większa regularnie Ci w gardle staje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie do znających się na temacie. Podobno amisulpryd może powodować złośliwy zespół neuroleptyczny. Ale chyba tylko w przypadku, jeśli bierze się go w wyższych dawkach na schizofrenie?I jeszcze jedno pytanie ponoć może zwiększać aktywności aminotransferaz. Czyli może to wpływać na zwiększenie wagi?Jak ktoś ogarnia temat niech oświeci laika. Bazowałem na informacjach zawartych we Wikipedii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja biore 4x100mg solianu o 17:30, po 4 godzinach spanie i nie mam zadnych problemow z mysleniem, ani po wzieciu, ani na nastepny dzien. przeciez prowadze samochod to cos o tym swiadczy. dodam, ze dzieki solianowi je.bac mi sie chce. po prostu mam ochote na sex, bo solian oprocz receptorow dopaminergicznych d2 pobudza jeszcze d3 czyli odpowiedzialne za funkcje seksualne, zeby nie miec zaparc i miec jeszcze dodatkowe pobudzenie biore guarane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×