Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica lękowa - Co zrobić? Moja historia część 1, zamknięta


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Moniczko jak sadze, żę jeżeli tak bardzo niepokoją Cie te bóle glowy to udaj sie do neurologa. Nie ma sensu sie nakrecać, bo jeszcze bardziej sie denerwujesz! Mnie też czasem głowa tak rozsadzała, że myślałam, że to juz koniec, ale byłam u lekarza i on strwierdził, że to sa bóle napięciowe i to mnie uspokoiło, jest na prawde bardzo, bardzo wiele przyczyn bólów głowy ( otym pisala w którymś poscie bibi) nie zawsze ból musi oznaczac czegos złego!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ból w klatce piersiowej, a właściwie taki ucisk, promieniujący do szyi. Ucisk szyi gardła. Ponadto zaczęły mi drętwieć dwa palce lewej ręki (mały i serdeczny).

Ból pleców , brzucha, mięśni, częste posiedzenia w wc. Ogólnie złe

samopoczucie.

Czy powinienem iść z tym do lekarza

 

pewnie twoj organizm ma klopot z reakcja na stres :roll: stad te nerwobole np. n. lokciowego-palce dretwiejace... :?

 

lepiej zorganizuj sobie wizyte u lekarza juz dzis... i nie poddawaj sie w leczeniu, lepiej na spokojnie i powoli sie tego pozbyc... :roll:

 

i Anatol... witamy wsrod nas :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Ponadto zaczęły mi drętwieć dwa palce lewej ręki (mały i serdeczny).

 

heh, miałem dokładnie tak samo z palcami u lewej ręki

mnie uspokoiły dopiero wizyty u lekarza i wyniki badań

dzisiaj odebrałem morfologię krwi, ob, tsh i wszystko jest idealnie

 

dlatego możesz sobie zrobić badania - w końcu każdy powinien co jakiś czas kontrolnie je zrobić. a na bank wyjdzie Ci, że nic Ci nie jest ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ja od listopada mam ucisk w glowie i laskotania takie ze idzie zwariowac nawet nie potrafie tego opisac ale nie jest to bol bardziej laskotanie,scisnieta szczeke non stop i wmawiam sobie mize to nowotwor ,bylam u lekarza zlekcewazyl to chyba pojde prywatne na tomografie dla swietego spokoju ,a moze to fakycznie nerwica?????cholerstwo nie przechodzi mi od prawie trzech miesiecy jak sie budze rano to przez pierwsze pol godz spokoj a pozniej sie zaczyna ,ma ktos tak???ja przez to zwariuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam lęk wysokości, otwartej przestrzeni, przed tłumem, na moście ale to jest do przeżycia po prostu unikam takich miejsc.

Kiedyś miałam takie lęki, że w ogóle nie wychodziłam z domu. Serce waliło jak młot, nie mogłam mówić, spać i bałam się że zwariuję.

Ostatnie ataki dotyczyły choroby psychicznej i zresztą do tej pory mnie to łapie a zwłaszcza jak mam matrixa. A tak w ogóle to sama się napędzam i np. jadę autobusem i patrzę na wysoki budynek to sobie wyobrażam jak tam musi być na górze i czuję jak mi serce zaczyna migotać i albo się czymś zajmę albo mam atak paniki.

Albo teraz w zimie nie lubię sztucznego światła na ulicach bo mi się wszystko wydaje nierealne i jak zaczynam o tym myśleć i np. oglądam swoje ręce to za chwilę mam atak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Nie wiem czy posluchasz mojej rady.Walczylam z nerwica pare dobrych lat i wlasciwie tak do samego konca nie jestem wolna ale da sie zyc.

To jest sprawa bardzo indywidualna ale jesli faktycznie zostaly przez lekarzy odrzucone jakiekolwiek choroby fizyczne (mam nadzieje) to pozostaje Tobie kontakt z psychologiem

Ja nie zartuje ,nerwica to choroba duszy a nie ciala.Tyle ile jest chorych tyle jest roznych powodow ale objawy sa te same.Mnie zabralo duzo czasu zeby miec odwage i tam pojsc no bo przeciez psychol to ja nie jestem.Ale ja doszlam do momentu ,ze juz balam sie wychodzic z domu ,wtedy skontaktowalam sie z psychologiem(wedlug zalecenia innego lekarza).Nie wiem jakie moga byc powody u Ciebe i wierz mi ,e zajmie obie duzo czasu zanim powoli sam dojdziesz co sie dziej z Toba i dlaczego.Tez bylam na pogotowiu oj chyba 3 razy w tygodniu bo juz umieralam dusznosci,bicie serca,panika ogromna ,dretwienie konczyn,czasem nawet chwilowy paraliz,no i ten niewytumaczalny strach przed smiercia i innymi chorobami.Zyczy POWODZENIA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec w generacji gg poznałem 9 dziewczyn bardzoooo ładnych :) byc moze któras znich to ta jedyna :roll: mam 17 latek a one po 15,14 wiec nie duza róznica wieku chciałbym sie znimi blizej zapoznac jak im powiedziec ze mam nerwice boje sie troszke tego ze jak to wyznam uznajom mnie za wariata albo nie zrozumiom i przez to nic z tego nie bedzie co ja mam zrobic dotego jescze ta fobia społeczna :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elu dziekuje Ci serdecznie byłem dzisiaj u Psychiatry zeby mi cos polecił skierował mnie do Psychologa na jakies sesje ...jak myslisz czy to pomoze bardzo chcem byc zdrowy i normalny wiem ze to wszystko siedzi we mnie ale ciesko mi sie z tym uporac dziekuje Ci za Twoją rade jest dla mnie bardzo cenna moge prosic o Twoj e-mail?porozmawiałbym z Tobą jeszcze na temat tego co sie dzieje widze ze masz doswiadczenie czekam na odpowiedz:)dzieki jeszcze raz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy ze nie masz czucia?Nie czujesz ciepla ani zimna?Zrob sobie maly tescik. Wez igielke, i bardzo delikatnie( tak zeby sie nie zadrasnac) przejedz nie po miejscach,ktore wydaja ci sie odretwiale. Czujesz ten dotyk?A potem wez wate i zrob to samo. Tez mialam tak,ze wydawalo mi sie ze nie mam w paru miejscach 100 % czucia. neurolog zrobil mi te badanie o ktorym wyzej napisalam i okazalo sie ze jak zwykle sobie wymyslam. Jezeli bardzo Cie to dreczy, wybierz sie do neurologa. Podejrzewam jednak,ze w Twoim przypadku to nerwy. A stwardnienie rozsiane,ktore jest badz o badz powazna choroba, daje milion innych objawow a nie same dretwienie. Buziaczek i pozdrowka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×