Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czym sie bada duszność?


ozi198

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od 1,5 roku mam problem z oddychaniem ,ciagle mi go brakuje nie chce nawet ćwiczyć szybciej chodzić czy biec. Ciagle uczucie ze muszę nabrać głęboko bądź ze jest parno .mialem wiele badań przez tez czas ,nerwice mam 10 lat moze ,ja sam mam 27 .mialem 2 x spirometrie kilka razy echo serca gdyż robi mi sie słabo jakbym miał zemdlec (chodź nigdy nie zemdlalem) hotler tez kilka razy Rtg płuc i ostatnio tomografii płuc nic nie wykazało chodź tomografii bez kontrastu.czy mogę sie udusić mając cos takiego ? Kupiłem sobie pulsoksymetr na palec który pokazuje saturacja krwi zawsze mam przedział od 95- 99 czyli jak u zdrowego człowieka . Mam tez pikflometr długami i nawet gdy mam dusznosci poziom 550 litrów na minutę mi pokazuje czyli tez odbrze .czy to tylko uczucie leku i to pobudza jakiś ośrodek nerwowy który steruje moim oddychaniem ? Co świadczy o tym ze sie dusze ? Nie mam silnej buzi zimnych rak czy nóg ani obrzmialych kostek , z góry dziękuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ozi198, Witaj.

Już któryś raz z kolei piszesz i poruszasz tą samą kwestię.

Skoro masz takie objawy, a wyniki badań nie wykazują odstępstw od normy powodem mogą być zaburzenia lękowe.

Od napięcia wykonujesz głębsze wdechy, a uczucie, że brakuje Ci powietrza jest złudne.

Chodzisz na terapię?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jesem marcin .niby wzmagam sie z nerwica wiele lat najpierwzawroty głowy potem omdlenia teraz duszności nie mogę najmniejszego wysiłku zrobic :/. Miałem 3 razy echo serca wiele ekg holter itp . Tomografii płuc Rtg klatki spirometrie i niby nic a ja sie dusze nie mogę nabierać powietrza a jeżeli chodzi o wysiłek to wogole nie robię bo sie boje udusić :/ czy mogę mieć nadciśnienie płucne np jak to wykryć ? Jedyny objaw w badaniach na echo serca ze troszkę przepływ przez zastawke płucne jest przyspieszony norma na internecie 0.6 do 0.9 m/s a ja mam 1.2 ale żaden lekarz nie doczepil sie do tego

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×