Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jak dodać sobie inteligencji?


what_a_feeling

Rekomendowane odpowiedzi

hehee,ale odpowiedzi..

z tym królem to racja :D

ja bym proponował jeszcze jakieś suple , typu Pluszzz sesja itp ;)

 

Nie zawsze ważny jest poziom IQ, nie to czyni nas ludzmi lepszymi tylko to , co dajemy od siebie drugim. Tzn np. to.

Nie zawsze IQ idzie w parze z tym , że będą Cię lubieć ludzie, jasne że nie wszyscy też muszą ale lepiej byc lubianym niż nielubianym. Weźmy np taką Dode, ma wysokie IQ, powiedzmy że jest ładna (kwestia względna, mi sie nie podoba), ma dobry głos (z tym się zgodzę, ale śpiewa w większości gówniane piosnki) - ale jej sposób bycia , styl , cała otoczka - mnie poraża. Za nic mi sie nie podoba jako całość.

Przykłady można by mnożyć.

 

Chcesz być np politykiem to myśle , że średni iloraz wystarczy, z tym , że np całośc zamienisz na super gadane, bedziesz demagogiem , który omota tłumy - to wtedy sie sprawdzi IQ które masz.

Chcesz być nauczycielem to dobrze żebyś miał jak najwyższy ten iloraz, ale jesli nie masz cierpliwości do dzieci, pedagogicznego podejscia to za cholere swojej wiedzy nie przekażesz dzieciakom.

 

IQ to nie wszystko po prostu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ale - żeby nie było, że Cię ktoś tu zniechęca - bardzo dobrze , że się uczysz tych języków, im więcej tym lepiej, im wyższy poziom tym lepiej.

Prace łatwiej znajdziesz ;) tylko umiej to wykorzystać, chcesz sie uczyć i sie uczysz - to Twój ogromny plus, nie zmarnuj tego ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aby dodać sobie inteligencji w testach iq trzeba poćwiczyć je rozwiązywanie są specjalne książeczki do tego nawet. Ale tak ogólnie inteligencja jest trudno podnieść w dorosłym wieku, znajomość języków jej nie podniesie bo to wiedza a nie inteligencja choć mogą się one oczywiście przydać w życiu. Wysokie IQ nie gwarantuje sukcesu życiowego facet który miał drugi wynik w historii jest życiowym nieudacznikiem, komiwojażerem a wiele osób niespecjalnie inteligentnym dobrze się w życiu powodzi bo maja inne zalety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm...inteligencja to pewna zdolność.

Nie każdy jest błyskotliwy i strzela pojęciami jak z procy, aby powalić przeciwnika i pokazać, że jest lepszy.

Można mieć prosty umysł jak ''konstrukcja cepa'' i też jest dobrze.

A na siłę grać inteligentnego to jest kamuflowanie swojej ''niskiej samooceny''.

 

Można swoją inteligencje wykorzystać, ale w złych celach np. oszukując innych, manipulacja. Człowiek mądry tak nie robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy jest błyskotliwy i strzela pojęciami jak z procy, aby powalić przeciwnika i pokazać, że jest lepszy.
koleżanka myli zasób wiedzy, elokwencje z inteligencją to dwie różne rzeczy często z sobą wręcz sprzeczne taki Jan Maria Rokita ma iq poniżej 100 a wydaje się że to inteligent a Doda ma 150 a gada jak głupia dziewucha spod dyskoteki. Ja też mam sporo większą wiedzę i elokwencje niż inteligencje wielu w pracy na budowie uważało mnie za opóźnionego w rozwoju wręcz bo trzeba było mi wszystko tłumaczyć a i tak nie rozumiałem zbyt wiele to samo dotyczy matematyki, czy obsługi programów komputerowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aby dodać sobie inteligencji w testach iq
Mi nie chodzi o testy IQ, a tą inteligencję, którą mają w wymaganiach kobiety, aby miał ich przyszły partner.

 

tabletki tu nie pomogą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czuję się mało inteligentny. W jaki sposób można sobie "dodać" inteligencji? Ja uczę się 5 języków obcych a potem planuję dołożyć kolejne 3. Idzie mi to z całkiem dobrym skutkiem.

 

Wystarczy się odzywać w temacie w którym ma się rzeczywiście coś do powiedzenia, w pozostałych tematach wysłuchiwać z poważną miną od czasu do czasu majestatycznie kiwając głową i wtrącając jakieś anekdoty. W pracy polecam garnitur, to nawet z osoby o IQ 70 zrobi 100, w wolnym czasie spacer z książką pod pachą. Dobrym sposobem jest umieszczenie zdjęć z restauracji sushi na facebooku oraz link do jakiegoś filozoficznego felietonu ze stron Krytyki Politycznej. Raz na jakiś czas można się wybrać na drzemkę do filharmonii lub teatru. Nie wolno zapominać o zaznaczaniu na facebooku udziału we wszystkich możliwych alternatywnych wydarzeniach w mieście. Oczywiście osoby zainteresowane muszą się o tym dowiedzieć same, bo zachwalając swój intelekt można wyjść na przygłupa :mrgreen: hehehhe :great:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aby dodać sobie inteligencji w testach iq
Mi nie chodzi o testy IQ, a tą inteligencję, którą mają w wymaganiach kobiety, aby miał ich przyszły partner.

chyba dla każdej kobiety ta inteligencja to coś innego tak jak różne jest rozumienie tego terminu. Dla jednej inteligencja to będzie zaradność, pieniądze dla innej znajomość sztuki, literatury a dla jeszcze innej to że błyszczy elokwencją w towarzystwie czy też wzajemne zrozumienie drugiej osoby.

 

-- 26 cze 2012, 19:44 --

 

Czuję się mało inteligentny. W jaki sposób można sobie "dodać" inteligencji? Ja uczę się 5 języków obcych a potem planuję dołożyć kolejne 3. Idzie mi to z całkiem dobrym skutkiem.

 

Wystarczy się odzywać w temacie w którym ma się rzeczywiście coś do powiedzenia, w pozostałych tematach wysłuchiwać z poważną miną od czasu do czasu majestatycznie kiwając głową i wtrącając jakieś anekdoty. W pracy polecam garnitur, to nawet z osoby o IQ 70 zrobi 100, w wolnym czasie spacer z książką pod pachą. Dobrym sposobem jest umieszczenie zdjęć z restauracji sushi na facebooku oraz link do jakiegoś filozoficznego felietonu ze stron Krytyki Politycznej. Raz na jakiś czas można się wybrać na drzemkę do filharmonii lub teatru. Nie wolno zapominać o zaznaczaniu na facebooku udziału we wszystkich możliwych alternatywnych wydarzeniach w mieście. Oczywiście osoby zainteresowane muszą się o tym dowiedzieć same, bo zachwalając swój intelekt można wyjść na przygłupa :mrgreen: hehehhe :great:

to co piszesz to przepis jak zostać tzw inteligentem. Zapomniał(a)(e)ś dodać że noszenie okularów również wpływa na postrzeganie inteligencji, również budowa ciała koniecznie nie muskularna dodaje trochę IQ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aby dodać sobie inteligencji w testach iq
Mi nie chodzi o testy IQ, a tą inteligencję, którą mają w wymaganiach kobiety, aby miał ich przyszły partner.

Chodzi ci o inteligencję emocjonalną?

Utrzymuj kontakty z ludźmi, próbuj wczuwać sie w ich sytuację, rozumieć. To pomoże.

 

-- 26 cze 2012, 20:01 --

 

Jest wiele rodzajów inteligencji. Jak tez jest różnie rozumiana.

 

-- 26 cze 2012, 20:03 --

 

http://portalwiedzy.onet.pl/13886,,,,inteligencja,haslo.html

http://www.charaktery.eu/slownik-psychologiczny/R/13/Rodzaje-inteligencji-wed%C5%82ug-Howarda-Gardnera/

 

-- 26 cze 2012, 20:04 --

 

http://ludzkie-wnetrza.manifo.com/inteligencja_emocjonalna

 

Powyżej przydatne linki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie odwrotnie? leki raczej przymulaja

U schizofrenika, neuroleptyki teorytycznie powinny poprawić kojarzenie, pamięć i myślenie.

 

nie rozumiem

Każda kobieta wymaga, aby jej przyszły partner był inteligentny. Dlatego pytałem, czym jest owa inteligencja i czy da się jej "nauczyć". Na pewno nie chodzi tutaj o punkty IQ a o jakiś inny typ inteligencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie odwrotnie? leki raczej przymulaja

U schizofrenika, neuroleptyki teorytycznie powinny poprawić kojarzenie, pamięć i myślenie.

 

nie rozumiem

Każda kobieta wymaga, aby jej przyszły partner był inteligentny. Dlatego pytałem, czym jest owa inteligencja i czy da się jej "nauczyć". Na pewno nie chodzi tutaj o punkty IQ a o jakiś inny typ inteligencji. :bezradny:

 

każda? A każdy facet wymaga aby jego kobieta była inteligentna? Chyba szukasz dziury w całym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×