Skocz do zawartości
Nerwica.com

Bezsenność, zaburzenia snu


jaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Sen

 

Od bardzo długiego czasu ''codziennie w nocy budzę się?

Chcę normalnie przespać noc a i tak budzę się???

Proszę o odpowiedź

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maeglinne, niektóre leki rzeczywiście mogą powodować bezsenność.

nie wiem, może poproś lekarza rodzinnego o jakiś lek nasenny doraźnie, bo przecież nie możesz się tak męczyć cały tydzień jeszcze. ja też mam ostatnio problemy ze snem i biorę zolpidem od tygodnia, bo nie mogę zasnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio znowu gorzej sypiam. Ciężko mi jest zasnąć, w nocy albo nad ranem budzę się i znowu nie mogę zasnąć. Stosuję 1 senzop i 2 hydroksyzyny wieczorem i jak się obudzę w nocy (zwykle tylko raz na noc się budzę) to znowu senzop... Martwi mnie zażywanie takiej ilości leków, ale z drugiej strony bez nich nie mógłbym normalnie funkcjonować - gdy jestem nie wyspany to praktycznie cały dzień nie jestem w stanie nic robić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj masakra - niby zasnąłem szybko, ale o drugiej w nocy obudziłem się - nawet dwa senzopy + hydroksyzyna nie pomagały. Zasnąłem dopiero koło piątej. A o siódmej już się obudziłem i nawet nie próbowałem zasnąć. Męczarnia. Cały dzień dzisiaj rozbity. Zauważyłem, że gdy się nie wyśpię dużo mocniej trzęsą mi się ręce po paroksetynie niż gdy jestem wyspany. Do tego czasami szczękam zębami. Nie jestem w stanie się skoncentrować, skupić, zawieszam się, patrząc tępo w przestrzeń. Podejrzewam, że te problemy ze snem mam po paroksetynie. Chyba znowu będę musiał zmienić lek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Znalazłem taką oto regułkę bezsenności:

Bezsenność to subiektywna dolegliwość polegająca na odczuciu, że sen jest zbyt krótki lub jakościowo niezadawalający. Bezsenność jest nie tylko brakiem snu, ale także zaburzeniem jego jakości, które przyczynia się do odczucia, że sen nie daje pokrzepienia i regeneracji.

Szukałem, bo sam marnie sypiam i chciałbym znaleźć domowe rozwiązania problemów bezsenności, podejrzewam, że przeglądając wszystkie kolejne wpisy znalazłbym odpowiedź - ale nie mam na to specjalnie siły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że mój problem, może mieć związek również z moją psychiką, więc opowiem o co chodzi. Ostatnio leczyłam swoje chore jelita, przez które nie mogłam spać w nocy, co mnie ogromnie męczyło, teraz kolei jak już przestałam brać leki i powoli wracam do normalnego życia, kładę się w nocy (ok 23:30-00:00) zmęczona, zasypiam prawie że od razu ale budzę się ok 5,6 i mam problem żeby zasnąć. Czy to może być spowodowane brakiem równowagi organizmu po chorobie? i jak sobie mogę pomóc, żeby przespać spokojnie do ok 9-10, nie mam potrzeby wcześnie wstawać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rafka, Przejrzyj powyższy wątek, może znajdziesz jakieś wskazówki, porady.

 

o.k.ale czytanie będzie dość długie bo sporo jest ''postów''.

Wiem jedno, że muszę wyeliminować ''kawkę''. Z jednej strony '' pobudza'' na chwile. A później nawet jak się ''uczę'' to myśli uciekają.

Kupiłam sobie dziś ''melisę''.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×