Skocz do zawartości
Nerwica.com

MIRTAZAPINA (Auromirta ORO, Mirtagen, Mirtor, Mirzaten, Remirta ORO)


yoan22

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

169 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      122
    • Nie
      37
    • Zaszkodziła
      31


Rekomendowane odpowiedzi

zaczelam 2 tyg temu nieumialam po nim usnac i odstawilam .Biore 3 dzien 15mg ,jak do tej pory okazal sie najsilniejszym i najskuteczniejszym lekiem ktore do tej pory bralam albo mi sie wydaje?teraz nie pracuje wiec moge go odstawic ale boje sie ze nieusne :( po pol godzinie od połkniecia czuje sie jak bym wypila z pol litra nawet do wc niemam sily isc bo czuje sie jak by mi nogi przyrosly do lozka a te sny?szok

 

-- 08 kwi 2012, 14:58 --

 

i glowa mnie strasznie po nim boli.Ostatnio moge sobie pozwolic zeby pojsc pozniej spac wiec biore go ok 23 wiem ze to pozno ale po co brac wczesniej jak nie musze rano wstawac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc, moze ktos z Was mial podobna sytuacje...bo zalatwilam sie na cacy.. :(

Biore od miesiaca mirtor, zostalo mi 6 tabletek a moja babka psych pojechala gdzies na wczasy i bedzie dopiero 30.04 ..Myslicie, ze lek. rodzinny przepisze mi w takiej syt lek? Wolalabym kontynuowac leczenie a nie nagle przerwac lykanie tabletek na tydzien... Jak wyjsc z takiej sytuacji... moze znacie jakies rozwiazanie? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, idziesz do swojego lekarza (gabinetu) i prosisz o kserokopię karty leczenia i z tą kartą idziesz do ogólnego (na karcie skserowanej będzie info "za zgodność z oryginałem" - płacisz grosze). To wsio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki... ale problem polega na tym, ze lecze sie prywatnie i gabinet jest zamkniety, nie mam dostepu do karty leczenia :?

Wczesniej umowilam sie z babka, ze bedziemy na telefon i przegapilam ten moment..mialam recepte na lek, mialam zaczac go brac gdy poczuje sie juz b. zle. Zaczelam go brac i pomyslalam, ze gdy bede konczyc opakowanie zadzwonie do niej po nastepne...Ona gdy ma juz umowione wizyty i gdy cos jej wypadnie dzwoni do pacjentow i je przeklada. Ze mna nie byla umowiona... nie przwidzialam takiej sytuacji cholerka... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteś zaufana w Aptece to Ci wydadzą. Z wyjątkiem benzodiazepin, bo na to farmaceuta musi mieć podkładkę (receptę) od razu...

 

-- 19 kwi 2012, 08:14 --

 

Dzieki... ale problem polega na tym, ze lecze sie prywatnie i gabinet jest zamkniety, nie mam dostepu do karty leczenia?

Ja też leczę się prywatnie. Nie ma tam recepcji żadnej? Mój gabinet (placówka) obsługuje kilku lekarzy i jest recepcja i oni kserują, a nie lekarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

jakis czas temu lekarka przepisala mi mirtazapine, ponieważ stwierdziła u mnie anoreksje atypową oraz depresje. dodatkowo miałam też ogromne problemy ze snem. starałam się być pozytywnie nastawiona do tych leków, bo stwierdziłam, że już chyba nie ma innego wyjścia, niż leki, poza tym psychiatra jednak sie lepiej zna i raczej wie, co może mi pomóc. przez pierwsze dwa, prawie trzy tygodnie nie zauważyłam żadnej poprawy, ale najwyraźniej było jeszcze za wcześnie na jakieś efekty. czułam się za to strasznie senna i jakby otępiała trochę. miałąm też ogromne problemy z koncentracją, przez co pozawalałam troche spraw. apetyt mi się nie zwiększył, ewentualnie ze strachu przed przytyciem jeszcze bardziej kontrolowalam jedzenie. jednak okazało się, że i tak przytyłam. co prawda 1 kilogram, ale i tak czułam się z tym tak źle, że nie umialam już wziąć kolejnej tabletki wieczorem. wiem, że nie powinnam sama od siebie odstawiać leków, ale mam wrażenie, że teraz czuję się wręcz lepiej, bo nic mnie nie otępia i nie boję się, że coś ingeruje w moje myślenie. tak, czy inaczej wydaje mi się, że mirtazapina nie jest najlepszym lekiem w przypadku zaburzen odzywiania, bo u mnie powodowalo to jeszcze wieksze kontrolowanie jedzenia i strach przed przytyciem. chociaz moze gdybym nie przestała jej brać, byłoby lepsze efekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mirta to dobry lek ale ma zasadniczą wadę, wykluczającą praktycznie możliwość używania go przeze mnie-gastrofaza to za mało powiedziane, czułem się jakbym wyszedł z Oświecimia i zjadlbym nie tylko całą zawartość lodówki ale i samą lodówkę razem z obudową...

Nie wiem czy byłaby możliwa taka modyfikacja tej, w sumie bardzo dobrej substancji, wykluczająca nieprawdopodobny głód-nie wynikający przecież z rzeczywistych potrzeb organizmu, tylko nie wiadomo z czego.

Po obiedzie, jadłbym drugi obiad, trzeci a i tak byłem głodny...

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×