Skocz do zawartości
Nerwica.com

MIRTAZAPINA (Auromirta ORO, Mirtagen, Mirtor, Mirzaten, Remirta ORO)


yoan22

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

169 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      122
    • Nie
      37
    • Zaszkodziła
      31


Rekomendowane odpowiedzi

Pszczółka Maja, to dobrze ;) bo ja pierwszy tydzień- dwa byłam nie do życia. Ale mogłam sobie na to pozwolić wtedy. Po powrocie do pracy biorę na noc połówkę, żeby się dobudzić, inaczej kręci mi się w głowie i mogę nie posłuchać budzika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przy dawce 15 mg jest szansa, że nie przytyję? :hide: Specjalnie chcę spróbować od mniejszej, bo 30 mg się boję. Będę brała Mitragen jako środek nasenny, na noc, nie jako antydepresant. Przy odpowiednim zachowaniu diety i ruchu chyba nic mi nie grozi? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pszczółka Maja, ja miałam problem z tym głównie przez pierwsze 2 tygodnie. Biorę już pół roku i teraz nie mam takich problemów już. Jeśli wezmę odpowiednio wcześniej to całkiem dobrze wstaję.

 

idle, nie wiem dokładnie, ale przez pierwszy miesiąc brałam 15mg i specjalnie nie tyłam. Zaczęłam przyjmować w grudniu a zwiększyli mi dawkę w połowie stycznia. Przytyłam dopiero w marcu więcej aż do tej pory... 10 kg. Tyle, że ja musiałam i chciałam przytyć. Jest okej, bo poszło w tyłek ;) jedyny minus to ten okropny brzuch. Nie da się go nie zauważyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałam, wcześniej 15mg a po miesiącu już 30. Też wyglądałam jak wieszak, stres, wyniszczenie psychiczne od lat mnie zjadł totalnie... teraz czuję się sexi ;) apetyt mam ciężki do opanowania i już muszę kontrolować się trochę, bo mam widoczne pierwsze objawy szybkiego tycia... :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja już teraz mam zwiększony apetyt, nie wiem dlaczego lekarz mi jeszcze dowalił mirtazapinę, pewnie boi się czegokolwiek mocniejszego na bezsenność :( boję się go brać, chyba poczekam, póki co jest lekka poprawa w spaniu ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to dobrze. organizm sie przyzwyczai. ja nie umiem juz spac bez mirtoru i zastanawiam się jak z nim się rozstać. na razie sama oczywiscie nie będę odstawiac, bo juz raz popelnilam ten bląd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to najgorszylekj,jaki brałem. Na sam dźwięk tej nazwy robi mi się słabo.

Do czasu zetknięcia się z mirtą byłem przekonany, iż tyje się od jedzenia nie od leków. Mirta zmieniła mój pogląd.

Przy dokładnie takie j samej diecie zacząłem bardzo tyć-lek ten zmienia metabolizm. Jeżeli podczas wizyty u psychiatry widać jakiegoś mega grubasa to można być pewnym, że to od mirtazapiny. Z człowieka o normalnej budowie potrafi zrobić w kilka miesiecy Wojciecha Manna.

Słyszałem, iż w Usa trwaja badania i dyskusje nad wycofaniem tego leku.

Tak jak wycofali już syburtamine, ponoć mają też wycofać mirtazapine.

Ogólnie to nie wiem jaki jest sens brania mirtazapiny-mianseryna działa bardzo podobnie a nie powoduje tak gigantycznego apetytu i ogromnego tycia.o.

Do tego mirta powoduje nieprawdopodobnie realistyczne koszmary-na samo wspomnienie robi mi sie słabo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diosmektyt, to żeś mnie nastraszył.... :shock:

co prawda czuję, że moje ciało diametralnie zmienia się z tygodnia na tydzień i zastanawiam się czy to będzie szło dalej, ale zastanawiam się też, czy po odstawieniu schudnę? Nie bardzo chcę wracać do poprzedniej wagi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×