Skocz do zawartości
Nerwica.com

MIRTAZAPINA (Auromirta ORO, Mirtagen, Mirtor, Mirzaten, Remirta ORO)


yoan22

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

169 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      122
    • Nie
      37
    • Zaszkodziła
      31


Rekomendowane odpowiedzi

Mirtagen jest obecnie obecnie najtańszy, jak ostatnio kupowałem. Sny po tym cudzie to drugie życie :D już nawet wolę moje drugie życie :smile:

Ale takie sny się szybko kończą. Niestety. Na mianserynie też jest kolorowo na początku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eroica, ja kupowałem Mirtagen. Najbardziej opłacalna dawka to pół 45, czyli 22,5 mg. Teraz chyba poszło w górę, ale 2 miesiące temu płaciłem 39 zł za opakowanie, które starczy na 2 miechy.

 

na razie wziąłem esprital, ciut zdaje się tańszy od mirzatenu, work in progress

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt mi nie wmówi, że działanie mianseryny jest lepsze od mirtrazapiny, albo porównywalne. Chwilowo musiałem zejść do 15 mg z 22.5, bo mi tablet nie starczy do wizyty i od kilku dni mam przymułkę i zawroty głowy. Mianseryny brałem 120, zszedłem z dnia na dzień i 0 jakiś efektów odstawiennych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę mirzaten 15mg od ponad dwóch tygodni, na początku znosiłam go strasznie (jakieś pierwsze 5 dni), ale być może spowodowane to było akurat gorszym stanem, natomiast po jakimś tygodniu czułam się cudownie - żadnych efektów ubocznych, tylko naprawdę mocny sen i dobre samopoczucie. wczoraj niestety, wrócił mój stan lękowy i to naprawdę silny, leżę w łóżku i staram się głównie spać, żeby nie musieć widzieć ludzi, mam nadzieję, że minie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głównym mechanizmem działania mirtazapiny jest wpływ na receptory adrenergiczne;wg mnie silniej oddziałuje mirtazapina na NE niz wenlafaksyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głównym mechanizmem działania mirtazapiny jest wpływ na receptory adrenergiczne;wg mnie silniej oddziałuje mirtazapina na NE niz wenlafaksyna.

 

No to tylko subiektywne wrażenie (wiem tylko, że na pewno ten wpływ jest odczuwalny). Poza tym po ponad 2 tygodniach kocham mirtazapinę bardzo mocno - zero objawów ubocznych (prócz lekkiego podminowania), waga w miejscu, libido i możliwości zniszczone ostro przez prozac w górę, sen dalej super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głównym mechanizmem działania mirtazapiny jest wpływ na receptory adrenergiczne;wg mnie silniej oddziałuje mirtazapina na NE niz wenlafaksyna.

 

Mi też się wydaje, że mirtazapina całkiem konkretnie działa na noradrenalinę. Może teraz przechodzę okres, że tak powiem, noradrenalinowy na tym leku, ale ostatnio dostałem całkiem konkretnego pobudzenia, czasem zdarza się nawet, że (zwłaszcza po wypiciu kawki) czuję takie dudnienie krwi po uszach, a wieczorem mam trudności z zaśnięciem :shock: (nie tak dawno jeszcze pół godziny po zażyciu tabletki myślałem tylko o tym, żeby się położyć, po czym zasypiałem szybciutko jak niemowlę). Zauważalnie spadł mi apetyt (na mircie? Niemożliwe :lol: ) - utrzymywanie diety 1000-1500 kcal to dla mnie obecnie żaden problem. Żadne hipomanie w grę nie wchodzą, bo twardo stoję nogami na ziemi.

 

Wenlafaksyny nigdy nie próbowałem (zresztą z tego co czytałem, to ona zaczyna inhibitować wychwyt zwrotny noradrenaliny dopiero od dawki 150 mg wzwyż), mam za to porównanie z klomipraminą - wg mnie mirtazapina oddziałuje na noradrenalinę wcale nie gorzej niż Anafranil (a on naprawdę konkretnie mnie napędzał). On ma jednak tą przewagę nad mirtą, że silniej działa na serotoninę - pamiętam, że na Anafranilu miałem o wiele lepszy humorek. Trzeba będzie do tej mirty dorzucić chyba jakieś SSRI.

 

-- 06 lip 2012, 13:04 --

 

Hehehe, i pomyśleć, że jeszcze niedawno zastanawiałem się nad włączeniem wenlafaksyny lub - uwaga - Cymbalty. Chyba by mnie na strzępy rozniosło :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!

ponad 2 m-ce temu zaczęłam brac na noc zamiast 30 mg tylko 15mg mirtoru (ze względu na konieczność w miarę trzeźwego myślenia w pracy) i to mi wystarczało. Od 5 dni przestałam brać całkowicie. Nie wiem czy to może być skutek uboczny, ale od wczoraj mam mdłości, próbuję wymiotować i nie mogę, mam dziwny żołądek, nagle zaczęłam odczuwać straszne uczucia głodu, a jak zjem choć trochę znowu mdłości. Ciągle jestem senna, zmęczona. We wtorek zapytam lekarza, ale wg Was to normalne uczucia po odstawieniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 4 tygodniach na miksie 20mg fluoksetyny i 30mg mirtazapiny mogę potwierdzić, że to bardzo udana kombinacja

 

- efekt stricte nasenny trwał ok. 2 tygodni, potem raczej regulacja snu, ale zasypia się nadal łatwiej

- apetyt bez zmian, waga -1kg

- z efektów ubocznych jakieś 2 tygodnie obniżenia nastroju i lekkiego podrażnienia, ale już przeszło

- pierwszy lek, który zniwelował fatalny wpływ fluo na życie seksualne, jest pod tym względem dużo lepiej

- bardzo ładnie tonuje euforyzujące działanie fluo (na którym zdarzają się takie chwile "sztucznej radości", mam wrażenie, że teraz nic mi nie wpływa na emocje)

 

chyba rzeczywiście nie doceniałem wpływu mirtazapiny na noradrenalinę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za esprital ok. 45 zł - nie lubię tabletek rozpuszczalnych w ustach - a najtańszy jest chyba mirtagen, na stronie doz widzę 34 zł za 30 tabletek 45mg

nie bardzo rozumiem, czemu mirtazapina nie jest refundowana - jak dla mnie działa inaczej od mianseryny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to faktycznie dużo w porównaniu do mianseryny, ale z drugiej strony ja tej mianseryny biorę 3 tabletki na noc, 90 mg, więc cena takiej ilości mianseryny i tak jest duża. Tylko mam nadzieję, że te 45 mg mirtazapiny wystarczyłoby, żeby spać? Chyba jednak poproszę lekarkę o ten lek na następnej wizycie i spróbuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×