Skocz do zawartości
Nerwica.com

MIRTAZAPINA (Auromirta ORO, Mirtagen, Mirtor, Mirzaten, Remirta ORO)


yoan22

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

169 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      122
    • Nie
      37
    • Zaszkodziła
      31


Rekomendowane odpowiedzi

po jakim czasie działa mirtazapina, po ilu dniach? na razie na mnie nie działa muszę z przykrością przyznać, jak nie spałem tak nie śpię:(

ale zauważyłem coś, tzn. nie śpię ale nie mam też natłoku myśli tak jak wcześniej, słyszę to co jest na zewnątrz ale nie idą za tym

moje myśli i kolejny plus nie boli mnie głowa na drugi dzień co też jest dziwne jeśli się nie śpi. Już przestaje kumać o co chodzi, może

mam uszkodzony mózg, a może to efekt odstawienia benzo afobamu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak brałeś wcześniej afobam to może słabiej działać na Ciebie ten lek. Pozatym może silniej objawia się u Ciebie działanie noradrenalinowe. Jeśli mirta nie zadziała na sennie to możesz spróbować jakiegoś zmulającego SSRI, np paroksetyny, tylko żeby działanie nasenne się objawiło musiałbyś ją brać przynajmniej 4-8 tyg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....i tak pod względem działania" tj. skutki uboczne-działanie pro-zdrowotne nic nie pobije imo Xyremu; ...niestety nie w PL; ...przynajmniej nie z apteki) ...myślałem ,że Mirtazapina jest nr. 1 pod względem 'usypiania' ,pomijam supress TNFa , ale GHB ją zjada po prostu :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thatMightyOneMan nie supress TNFa, ale jego zwiększanie - niestety jest to spory minus mirtazapiny jak dla mnie.

 

Te leki stosuje się w zespole rozbiegania jak to nazwałeś ale u 99% osób działają one jak środki pobudzające i stymulujące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

supress to zwiększenie przecież ; no i jest to LIPA z strony mirtazapiny o której piszę od kilku stron ,a wszyscy stosujący jak by w ogóle nie kumali ocb w tej materii / ...mnie to właśnie popchało do rezygnacji z stosowania mirty i szukania czegoś w zamian i na "dłuższą" metę;

..pół roku stosowania mojemu organizmowi wystarczy ,truć się dosłownie nie mam zamiaru :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzisz ja tam miałem zawsze supress i regres ;

co do działania Wella też napomknąłem już chyba kilka mcy temu o tym ...

 

a co do 99% ....to GHB na 99% ludzi w dawce 2,5gr zadziała nasennie, mniejsze dawki to 'tylko' sama przyjemność :idea: ... no coś" takiego przecież nie może być u nas dostępne :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, czytam to wszystko i mam jedno skojarzenie: jestesmy wszyscy zajebiaszczo uzaleznieni od tych lekow a odstawianie to nic innego jak detoks. Jestem na mirtazapinie /najnizsza dawka/ i jest ok - czuje sie zdrowa. Wystarczy jednak, ze przestaje brac lek /odstawiam powoli/ i mam powrot do piekla. Nie chce do konca zycia brac lekow..cholera.... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież Xyrem stosuje się w narkolepsji jako środek aktywizujący/pobudzający.

W narkolepsji redukuje napady katalepsji, a w hipersomnii zmniejsza zapotrzebowanie na sen, ale w ten sposób, że go pogłębia (!) i przez to staje się krótszy. Nie ma to nic wspólnego z działaniem pobudzającym, tylko właśnie z nasennym. Osoby z hipersomnią długo śpią, ale ten sen nie jest wystarczająco głęboki, żeby człowiek budził się wypoczęty, przez co chodzi senny w czasie dnia. A GHB pozwala uczynić sen wydajniejszym.

QueenForever, jakby GHB miało działać aktywizująco to stosowano by dawki rzędu 1,5g tymczasem dawka zalecana to 4,5 do 9g .

 

-- 05 wrz 2012, 08:23 --

 

a co do 99% ....to GHB na 99% ludzi w dawce 2,5gr

 

Dwa i pół grosza? :mrgreen:

thatMightyOneMan, faktycznie GHB jest u nas nielegalne, ale jego odpowiednik GBL jest jak najbardziej dostępny. Co zresztą widać po Twoim podpisie :D

 

-- 05 wrz 2012, 08:58 --

 

Dodam jeszcze, że Xyrem (GHB) stosowany jest na noc - jedna dawka przed snem, druga po 3-4 godzinach snu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Badziak niestety ta dawka jest droższa :mrgreen:

..a ten cały Xyrem co ciekawe jest refundowany w jułesa ale cena 'leku;' przed zwrotem kosztów to jezu :twisted:

interesujące jest to np ,że mnie dawka 3ml usypia cudnie i to bez jakichkolwiek wybudzeń w nocy :mrgreen: ,wiele osób ma z tym problem gdyż w większości jednak następuje wybudzenie ...a dziwniejsze jest to ,że ów Xyrem jako postać GHB ma dłuższy okres działania od GBL :?: mi tam pasi.

 

co do mirtazapiny vs GHB ,od dwóch dni testowo jem 30mg mirty zamiast 3mlGBL przed spaniem i na razie zapewniam ,ze w sprawach głębokości' snu(rem)/samopoczucia rano i w ogóle jakości snu/odczuć/regeneracji ...mirtazapina ci tego NIE da; to zupełnie 'inny' sen ,czuć to po prostu i to dobitnie, na mircie będę jeszcze z 2-3dni potem Melatonina 10/20mg i mam nadzieję ,że potem już nic nie będzie potrzebne ,ale jeśli tak to tym razem GHB

 

jeszcze jest sprawa regeneracji ,przecież osoby mające problemy ze snem, mają analogicznie problemy pewnie z ilością HGH ,idąc dalej - niski poziom melatoniny i pewnie idąc prosto dalej ...tu już chyba sami sobie możecie dopowiedzieć :idea:

 

Mirtazapina może i uśpi i działa(anty depresyjnie też;) ale na tym się kończy ,za to po Xyremie następuję baaaardzo duży wyrzut hormonu wzrostu ,przebijający wartości fizjologiczne nawet na peaku do kilku/kilkunastu razy) imo to gigantyczny plus GHB)

 

a do schodzących z mirtazapiny ,wy w ogóle coś robicie prócz zejścia z dawek? zacznijcie w trakcie dodawać melatoninę ,ona działa i powinna pomóc bardzo w regulacji snu ,nie wiem dla czego lekarze nie robią "zazębień" tylko piramidka w dół i...... no właśnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thatMightyOneMan, ja prawdopodobnie od dziecka cierpię właśnie na hipersomnię. GBL usypia mnie już w dawce 1,2-1,4 ml. Wystarczy, że tyle wypiję, aby sen z 14 godzin skrócił mi się do 9! :mrgreen: A później w dzień nie potrzebuję już kawy i energy drinków, żeby zachować aktywność i zmniejsza się prawdopodobieństwo popołudniowej drzemki czy tego, że zasnę w autobusie. Tyle, że po tej substancji jest taki problem, że mam o wiele silniejsze mioklonie w nocy. Normalnie większość ludzi ma tylko lekkie zrywy mięśniowe co kilka sekund, a u mnie po GBL ich częstotliwość i siła rośnie na tyle, że budzę mojego partnera. :mrgreen:

 

Co do mirtazapiny to nigdy nie próbowałam.

Przepraszam za off-top.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie słyszałem o nich, ale w sumie sam potrafię rzucić pilotem jak wpadam w sen ,partnerka czasem oberwie xd ale to raczej sporadyczne przypadki :mrgreen: ..one może mają jakieś w miarę 'proste' podłoże do wyeliminowania? tak samo jest i na GBL i na GHB ? ...ja jeśli ponownie wrócę do GBL to tym razem od razu pójdzie w GHB ,właśnie ta różnica w czasie działania może być jakimś wyjściem ,no i ogólnie unikanie glutaminianu w pożywieniu ;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest tych informacji na prawdę wiele ;) na szybko http://www.bluelight.ru/vb/archive/index.php/t-611634.html?s=e6a6978b7ceb6f68d5df2688aca72b07

 

jeśli nie znasz angola to translator może być pomocny ,-

 

imo rozwiązanie jest - odpowiednie jedzenie, suplementacja O3 ,vinpocetyna ,alc i dobrej jakości suplementy witaminowo mineralne powinne dać sobie z tym radę sądzę spokojnie; poza tym kurkumina; jest zawsze , no i hipermax antyutleniacz jakim w obrębie główki; jest melatonina)

lub... lamotrygina;?? która to jest używana w padaczkach czy chorobach 2 biegunowych poprzez antagonizm receptorów dla których glutaminian jest agonistą czyli rec.NMDA , to działanie hiperpolaryzacyjne glutaminianu czyli jak by nad'excytacje komórek poprzez "pobudzający" glutaminian powodują w tamtych przypadkach właśnie drgawki(padaczka) ..mimowolne; ? lub stan manii w chadzie ...i może to właśnie glutaminian w twym przypadku odpowiada za 'nad' wierzganie nocne;

 

a co do GBL-GHB toż to prostsze od zrobienia zupy) ...wodorowęglan sodu (heh straszna nazwa; ) czyli soda oczyszczona;) po reakcji z GBL daje czyste GHB; w ...10minut ;)

 

-- 06 wrz 2012, 13:55 --

 

malutki dodatek z własnych obserwacji...... Mirtazapina VS GHB 0-5!! ,na mirtazapinie się jednak nie "śpi"; w porównaniu do GHB ,ja po niej mam problem by się zwlec z łózka mimo czasem 2krotnie!!! większej ilości tego 'niby' snu/ po GBL wstawałem jak 'nowy' nawet po 5-6h snu. ....to są dosłownie 2światy pod KAŻDYM chyba możliwym względem ,i dziękować tylko naszemu państwu ,że GHB nie ma w aptekach jako idealnego środka nasennego.

zresztą tu wszystko się wydaje być nie po kolei począwszy od lekarzy ...więc chyba wszystko gra i w tym przypadku) :evil:

Pozdrawiam wszystkich szukających lepszego życia; Mirtazapina wam tego nie da ,a już na pewno w dłuższej perspektywie czasu :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×