Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nocne Darki - czynne 23:00 - 6:00


scrat

Rekomendowane odpowiedzi

Na surowo czy ambitnie? A inne filmy Larsa?

 

-- 26 gru 2011, 04:52 --

 

Prawdziwą surowizną są filmy Wernera Herzoga, Ingmara Bergmana, Krzycha Kieślowskiego, Luchino Viscontiego Michelangelo Antonioniego itp.. Mam na myśli surowiznę filmową tzn. tam, gdzie bardziej przemawia obraz, a mniej słowo.

"Dogville" jest w zasadzie formą teatralizacji dzieła filmowego, eksperymentem von Triera, jakich wiele na koncie tego reżysera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na surowo czy ambitnie? A inne filmy Larsa?

Bardziej chodzi mi własnie o to połączenie. Z akcentem na wykonanie, bo ambitnych filmów jest wiele, a ten jest jedyny w swoim rodzaju. Von Tiera widziałam jeszcze Tańcząc w ciemnościach i 1-2 odcinki Królestwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Dogville" jest jedyny w swoim rodzaju, inspirowany teatrem telewizji. Na ogół fabuły reżyserów teatralnych toczą się we wnętrzach, w zamknietych przestrzeniach. Np. Filmy Davida Mameta, który zaczynał od scenopisarstwa i reżyeserii w teatrze. Jako reżyser filmowy zrobił "Dom gry" i "Wydział zabójstw" - filmy dobre, ale rozgrywane we wnętrzach. Często dramaty sądowe Gregorego Hoblita rozgrywają się "teatralnie": "Lęk pierwotny" z Nortonem albo "Słaby punkt" z Hopkinsem i Goslingiem.

 

Proponuję jednak poznać bliżej filmy Larsa-depresanata: "Medeę", "Przełamując fale" i "Melancholię".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyj sobie "Niebieski" Kieślowskiego. Wyjątkowy film z silną dominantą pierwiastka kobiecego. Tak, jak w "Dogville". W końcu Lars sam powiedział, że w środku jest kobietą ;)

 

-- 26 gru 2011, 05:10 --

 

halenore, a propos, widziałaś The Cube z 1969?

 

Nie widziałam.

 

-- 26 gru 2011, 05:11 --

 

Widziałam nowego "Cube'a" inspirowanego tym pierwszym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

halenore, a Ty obejrzyj Cube'a ;) Może nie jest jakiś super-ambitny, ale ma klimat.

 

Akurat na "silnej dominancie pierwiastka kobiecego" mi nie zależy, może nawet wręcz przeciwnie. Ale będę miała na uwadze, skopiowałam sobie wszystkie Twoje propozycje do notatnika ;) Tymczasem będę się już kładła. Dobranoc/ dzień dobry ;)

 

-- 26 gru 2011, 05:15 --

 

Nowego Cube'a też lubię, ale to zupełnie, zupełnie co innego. Nowy Cube to bardziej thriller. Stary jest raczej czysto psychologiczny. I troszkę schizowy.

 

-- 26 gru 2011, 05:16 --

 

gatunek: Dramat, Surrealistyczny, Psychologiczny

No, mówiłam. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na surowo czy ambitnie? A inne filmy Larsa?

 

-- 26 gru 2011, 04:52 --

 

Prawdziwą surowizną są filmy Wernera Herzoga, Ingmara Bergmana, Krzycha Kieślowskiego, Luchino Viscontiego Michelangelo Antonioniego itp.. Mam na myśli surowiznę filmową tzn. tam, gdzie bardziej przemawia obraz, a mniej słowo.

"Dogville" jest w zasadzie formą teatralizacji dzieła filmowego, eksperymentem von Triera, jakich wiele na koncie tego reżysera.

Zgadzam się chyba najlepsi reżyserzy , z tym że w nich obraz jest wlasnie taki naturalny , bez specjalnych scenerii drogich, klasycznie skromny, zupęlnie inaczej te filmy sa kamerowane, maja taka swoistą glębie obrazu, najazady kamery sa dawane na dany element, odpowiednio rzucony cień i muzyka, która jest w tych filmach swoistą częscia obrazu,

co do Niebieskiego świetny ale Czerwony tez ma swój czar, najmniej mi podszedł Biały, i oczywiście Dekalog ,10 krótkich filmow jakże wymownych, w których kazdy moze coś znaleźć dla siebie, jeśli idzie o polskie filmy to jeszcze jednak Wajda :Popiół i diament, Kanał i dla mnie mistrzostwo świata chyba njalepszy polski film Ziemia obiecana o literaturze wole nie wspominac też lubię ale w przypadku Popiołu i diamentu uwaząm ,ze film jest duzo lepszy,

ja w swoim oraniczonym umyśle upiekłam karpia o 4 nad ranem i teraz jem

a i jeszcze 7 pieczeć Bergmana mistrzostwo jak dla mnie

 

-- 26 gru 2011, 04:35 --

 

Kiya,

Ja tego starego tez nie widziałam, moze kiedyś będzie jeszcze okazja.

 

-- 26 gru 2011, 04:39 --

 

halenore,

dobranoc, fajnie,ze sie pojawil,aś i nie rób więcej taki nr :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niekoniecznie wyspany, ale kilka godzin się przespałem ; )

 

Obżarstwo na poziomie ; ) Jak się czuję? Zatoki dają o sobie znać już drugi dzień, to męczące jest, bo nos, kości na twarzy i głowa bolą bardzo, a tak po za tym chyba ok ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

L:),

no tak , pewnike myślisz jak to wszystko pozałatwiać i porzwiazywać ,co do gitarki to jesli jest taka lana jak na zdjęciu to ja bym się nią nacieszyła jeśli umiesz , lubisz grac i sprawia Ci to przyjemnośc to warto sie pocieszyć ,człowiek musi mieć tez czas na drobne przyjemności szczgolnie w naszym stanie jak tego jest tak mało,

będziesz sobie na nia patrzył i podziwiał jej ponętne kształty a wyobrąźnia Ci poszybuje tam gdzie prom Atlantiś do gwi :D azd ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląd wyglądem, ale dla mnie najważniejsze jest brzmienie i poniekąd wygoda gry. Jeden lubi Fendera, ktoś inny Music Mana, jeszcze inny Ibaneza i tak dalej można dlugo wymieniać. Ja mam Ibaneza, owszem jest chwalony przez ludzi którzy na nim grali i jest w tym sporo prawdy. Natomiast ja najzwyczajniej w świecie nie lubię Ibanezów, nigdy mi nie leżały w dłoni, brzmiały bezpłciowo, z kolei znam co najmniej 2 osoby, które są fanami Ibaneza i ubóstwiają jego brzmienie - i to nie są początkujący grajkowie tylko ludzie którzy grają już na prawdę długo. Kwestia gustów. Ja uwielbiam brzmienie Fenderów, również Fendery mi bardzo dobrze leżą w dłoni i jest to na przyszłość mój cel : )

 

Chciałbym sprzedać sprzęt wtedy, gdy odłożę trochę kasy i łącznie ze sprzedarzą będzie mnie stać na jakiegoś fajnego używanego japońskiego Fendera w dobrym stanie oraz wzmacniacz, zobaczymy co będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra ja sobie serial zapodam i sprobuje zasnąc L:) miłego czytania tego co wysmażyliśmy na forumie przez tych pare godzin, Kasia =samarka tak mi jej szkoda, kurcze,

Dobanoc.

 

-- 26 gru 2011, 05:36 --

 

L:),

chyba muśze się doszkolić w temacie gitar , az tak to się nie orientuje, gratuluje wiedzy i znajomosci marek , kurcze :D

 

-- 26 gru 2011, 05:39 --

 

L:), Z tym podziwianiem kszłtow to byl zart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

L:),

mialam się USYPIĄC ,ALE jeszcze odpiszę, forum nie ma zastapić ksiązek czy dokumentow tak po prostu poprzeglądac ot tak, ja ostatnio ma kłopoty ze skupianiem mysli , cięzko mi sie czyta a bardzo lubię,zadroszcze czytania bo to ogromna przyjemnośc jest ;) dobra tulam i na serial pedze ,

co do grania jakbym znalazął jakiegoś fajnego nauczyciela to czemu nie a pamiętasz co mi obiecaleś,ze bedziesz mi grał, także ja mogę sobie pobrzdekiwac a z gra licżę na Ciebie, buziak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×