Skocz do zawartości
Nerwica.com

Narkozy a zaburzenia psychiczne?


_Jack_

Rekomendowane odpowiedzi

Tak się składa ,że jako dziecko miałem bardzo poważne problemy zdrowotne. Musiałem przejść w przeciągu ok 5 lat 10 operacji, które odbywały się przy pomocy znieczulenia ogólnego tzw. narkozy. Kiedy wróciłem do życia po przeprawie w szpitalach bardzo się zmieniłem. Pojawiły się kłopoty z koncentracją, pamięcią. Pojawiały się stany depresyjne, które początkowo bagatelizowałem lub uznawałem za słabość charakteru i ,że trzeba na tym popracować. Psychiatra podpowiedział mi ,że to może być powodem moich stanów depresyjnych i urojeń, ale nie wiem czy to ma jakiś wpływ na zaburzenia psychiczne. Leki przyjmuje od 5 lat, ale jak je odstawiam to wszystko wraca z dwojoną siłą. Miał ktoś podobne doświadczenia z przyjmowaniem narkoz i jak się to odbiło na zdrowiu psychicznym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_Jack_, Nie zastanawiałam się nad tym nigdy, ale fakt ,że moje pierwsze objawy lękowe pojawiły się jakieś 3 miesiące po pierwszej narkozie. Potem było lepiej , a po następnej operacji , wszystko się nasiliło. Niemniej operacje i okoliczności z nimi związane były dużym stresem , więc trudno to ocenić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam w tej kwestii doświadczenia. Natomiast myślę że ma sens terapia PTSD w tym przypadku. W końcu 10 narkoz to duży stres. Nawet jak lekarze nie odwalili jakiejś fuszerki. Leżenie miesiącami w szpitalu też może dobić. Taak, zachęcam cię do terapii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×