Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUOKSETYNA(Andepin, Bioxetin, Fluoksetyna EGIS, Fluoxetin Polpharma, Fluoxetine Aurovitas/ Vitabalans, Fluxemed, Seronil)


shadow_no

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

242 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      155
    • Nie
      69
    • Zaszkodziła
      38


Rekomendowane odpowiedzi

Witaj Lulo.Już Ci odpowiadam piękna dziewczyno.Należało by wpierw się zapytać jakiego rodzaju są to lęki.Czy krótkie -panicznie ,czy też niskie -wolnopłynące,lub bardziej stresogenne dnia bieżącego,albo bardzoswoiste ,wstydliwe, Etc.,itd.? Jest to b.ważne bo wtedy można znależć szybko i odpowiednią dawkę leku i określić harmonogram łykania lekarstwa.Bierz fluo śmiało warto jest bo to dobry lek,lecz bacznie wsłuchuj się w reakcjie organizmu.Poza tym jak dobrze zauważyłaś jesteś bardzo wrażliwa na leki.Dla pocieszenia podam tylko ,że leki nie będą Cię drogo kosztować w aptece.No właśnie.Lepiej nawet wżiążć mniej leku niż ciut za dużo.Lekarstwo owe bierze często(temat ten łączy się z Twoim pytaniem)20mg /d,lecz często się dorzuca jakąś benzodiazepinę na zniwelowanie rzadko jednak występującym lękom przez pierwsze i najgorsze 3 do 4 tygodnii.

Lula ,na Twoim miejscu pomyślał bym o dawce początkowej 10mg/dziennie z rana .A tak po 3 tygodniach wskoczył bym na 20 mg. To na tyle >Pozdrawiam Cię ,jakby jakieś szczegóły chciała wiedzieć lub po prosto pogadać pisz na PW. Aha i jescze jedno ,jak po około 6 lek nie zatrybi ,to zmieniaj lek na inny (jest ich wiele),tzn. ,że fluo okazało się lekiem nie trafionym i tylo i trzeba wziążć się za inny ,a może pomoże.Pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję Ci Pawle za zaintersowanie i odpowiedź.Ja biorę fluo od 15dni,teraz konczę dawke 7,5mg i pojutrze zaczynam 10mg.Wczoraj odwiedził mnie w domu lekarz,ponieważ agorafobia zatrzymała mnie w domu.Lekarz powiedzial,że w moim przypadku to dobra metoda powolnego przyjmowania leku.Moja docelowa dawka to 20mg,lecz gdybym dobrze się czuła przy 15mg,to mam tak zostawić.Powiedział,ze widocznie taki mam mtabolizm.Pozdrawiam Cię serdecznie ,bardzo chętnie z Tobą porozmawiam,miłego dnia zyczę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Lula.Widzę ,że masz ogarniętego lekarza,który rozumie Twoją wysoką wrażliwość na obcą" leczniczą chemię".Mówisz ,że agrofobia zatrzymała Cię w domu.Ja raczej mam odwrotnie (choć nie cierpię na klaustrofobię),to siedzenie w domu w przenośni dusi mnie.A dopiero chodzenie uspokaja.Wierzę ,że lek u Ciebie w końcu dobrze zatrybi i znów poczujesz się jak wolny ptak z wiatrem pod skrzydłami.Oczywiście takie leczenie wymaga czasu i musisz uzbroić się w cierpliwość, w dodatku będą lepsze i na pewno gorsze dni, ale musisz się po nich "przetoczyć".Pisz co u Ciebie ,pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam,jeśli się wtrącę ale czy przepisywanie leku seronil przez psychiatrę bez stwierdzenia depresji/nerwicy ma jakikolwiek sens? Dostałam receptę od psychiatry, z którym mialam rozmowę w szpitalu (dodam,że nie przebywałam w szpitalu psychiatrycznym) po stwierdzeniu u mnie rzekomej anoreksji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Linko.Biorę lek od 18dni ale poniwaz bardzo reaguje nawet na mał dawki,dlatego powoli zwiększam.Dzisiaj jednak wzięłam juz cała tabletkę ale czuję się tak zle,ze jest mi wszystko jedno:(.Tzn jestem roztrzęsiona i ma lęki.Leżę więc w łóżku ,licząc,ze niedługo będzie lepiej...Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Lula.Przed chwilą wysłałem Ci wiadomość na PW. A powiedz Lulo ,czy przed braniem seronilu też tak żle się czułaś,czy lepiej?18 dni -choć dawki nie za wielkie- to w sumie dużo.Poczekaj-przeczekaj z jeszcze tydzień ,góra dwa i jak na dawce 10mg .nie będzie lepiej, steruj po inny i lepszy, tym razem skuteczny farmaceutyk.Pozdrawiam ,życząc nadziei i zdrowia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawka 10mg to nawet nie jest dawka lecznicza, ta zaczyna sie od 20, 18 dni to i duzo i nie duzo, malo na to zeby lek dzialal ale wystarczajaco na to zeby skutki uboczne zelzaly ...... powinno juz byc spokojnie pod tym wzgledem ...... poczekaj jeszcze jak radzimy maks tydzien, jesli nic sie nie uspokoi byc moze nie jest to lek dla ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!Ja mam taki metabolzim,ktory powoduje,że bardzo szybko dzialaja na mnie wszystkie leki nawet w niskich dawkach.Najpierw brałam sci ale miałam wszystki chyba moziwe uboczne,wiec lekarz kazal odstawic.Teraz biorę fluo 19dzień,2gi dzien 10mg.Ale co dziwne,najlepiej sie czułam przez pierwsze kilka dni,kied brałam 2,5mg,bo od takiej dawki zaczelam.Dostalam niesamowity zastrzyk energi..potm zaczelam zwiekszac i jest coraz gorzej.Lekarz powiedział,że mam dojsc do dawki 15mg,mozliwe,ze przy niej zostane ewentualnie zwieksze do 20.Ale cały czas czuje takie poddenerwowanie,nawet w nogach,pobudzenie..oj chciałabym juz moc wyjsc z domu ale nie czuje sie lepiej:(.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten strzał energi to efekt uboczny, nie mający zbyt wiele wspólnego z docelowym działaniem. Po 1,5 - 2 miesiącach jak wskoczysz na dawkę 20 mg, będziesz mogła wtedy obiektywnie stwierdzić czy lek działa czy nie. Ja też miałem dosyć miłe efekty uboczne, na początku energia, później euforia, później pryszło totalne załamanie nastroju (z myślami samobójczami i nie wiele brakowało do ich realizacji...). Później huśtawki nastroju, aż w końcu stabilizacja gdzieś po 2 miesiącach. Oczywiście u mnie głównie działa Anafranil, który jest lekiem nie porównywalnie skuteczniejszym, ale fluo fajnie się komponuje. Gdybym miał ocenić w procentach działanie leków w podpisie to 70% Anafranil, 20 % Sulpiryd i 10% fluoksetyna. I ten mix jest naprawdę genialny. Fluo pobiorę do wyczerpania zapsów, czyli jakieś 10 miesięcy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inaczej sobie wyobrzalam leczenie.Myslalamz,e leki pomoga mi a jak do tej pory,to nie czuje sie po nich lepiej.Przed leczeniem jakos funkcjonowalam,czasami mialam tylko lęki agorafobiczne a teraz to koszmar,nie wyjde sama z domu.Ja cche wrocic do pracy a tu wcale nie wiaodmo,czy ten lek zadziala?Czasami czuje sie lpeiej,ale czasami gorzej.Ale nic,niedlugo wskocze na 15mg,potem juz 20 i zobacze,co dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdź od razu na 20 mg. Jest szansa, że lek zadziała szybciej. Ale do finalnego efektu, można nawet 2 miesiące czekać. Niestety nie ma leków, które działają od razu. Poza tym na lęki to fluo taka średnia jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostalam na esci,potem venlaksyne ale oba t lki wywołały okropne efekty u boczne.To juz tzreci lek a ja mam juz dosc.Dzisiaj to mam dodatkowo doła,czego nie miałam przed leczeniem..bo ja nie mam depresji,tylko nerwicę lękową.Boje sie,ze te leki zamiast poprawic,to pogorsza mój stan zdrowia:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekarz powiedział,że mam dojsc do dawki 15mg,bo mój metabolizm jest widocznie bardzo wolny i taka dawka mi wystarczy,ewentualnie na 20mg.Już troche przyzywczailam sie do tych ubocznych,komfort zycia do d...musze dzisaj zakupic sobie jakies witaminki,może tez pomogą.dziwna sprawa,ze czuje sie gorzej,niz przed leczeniem,liczę jednak,ze w koncu nastąpi poprawa,pozdrawiam Was.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×