Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUOKSETYNA(Andepin, Bioxetin, Fluoksetyna EGIS, Fluoxetin Polpharma, Fluoxetine Aurovitas/ Vitabalans, Fluxemed, Seronil)


shadow_no

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

242 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      155
    • Nie
      69
    • Zaszkodziła
      38


Rekomendowane odpowiedzi

chora psychicznie nie jestem:) lekarz przepisał mi pól tabletki wiec sie zastanawiam ile proszku to pół i czy nie wezmę za dużo za mało mam nadzieje że żaden skutek uboczny mi się nie przypałęta mam dość problemów z tą piep...alergią i wysypką :(

 

dzielenie proszku to normalnie czuje sie jak narkoman bo oni też tak dzielą z tym że ja nigdy nic z tym wspólnego nie miałam

 

stresa mam jak nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile mnie pamięć nie myli to Andepin i Seronil są w kapsułkach z proszkiem (choć Seronil występuje też w tabletkach 10mg). Bioxetin jest chyba w podzielnych tabletkach. Jak realizujesz receptę na fluo w aptece to możesz poprosić farmaceutę o dowolny zarejestrowany w kraju generyk i ma obowiązek Ci go wydać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lula221,

Nie wiem jakie masz rozpoznanie, ale przy zaburzeniach depresyjnych zwyczajowo zaczyna się od dawki 20mg, w bulimii stosuje się 40mg, a w zaburzeniu obsesyjno-kompulsyjnym w zależności od potrzeb i nasilenia od 20 do 60mg. Dawka 2.5mg jest delikatnie mówiąc... niska. :P

 

Escitalopram nijak ma się w kwestii uboków do fluo. A mam punkt odniesienia, bo brałem swojego czasu 30mg escitilu i 60mg fluo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o uboki na escitilu to myślę, że trafnie ujął to w swoim poście zaqzax: "Bo właśnie Escitalopram jest czystym SSRI bez dodatków, które najsilniej działa na lęki, obsesje, niepokój ale kosztem anhedonii, marazmu, znudzenia, pustki umysłowej, znieczulicy maksymalnej"

 

Na fluo nie miałem właściwie żadnych uboków nie licząc wzmożonej senności, ale i tak nieporównywalnie mniejszej aniżeli na escitilu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja tez licze na to,że uboczne na fluo bda slabsze..ale dziwi mnie ejdna sprawa,dlaczego y juz tak długo sie leczycie,roznymi lekami i nadal nie jestescie zdrowi?Ja maiałma nadzieje,ze wezme lek i po prostu mi pomoże na tyle,że poradze juz sobie ze swoja chorobą.Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wim,ze mała,lekarz zalecił mi 5 mg a potem zapewne cała tabletke al ja ,bojąc sie starsznych eektów ubocznych,jak przy 5mg esci,postanowiłam wolniej wprowadzac do oranizmu,mam nadziej,że jak teraz wezmę 5 mg,to nie pczuje wilkie róznicy,bo organizm troszke będzie juz nasycony lekiem..a ja cierpie na nerwicę lękową z agorafobią,szczegolni ta agorafobia,bo z cała reszta dawałm radę.

 

-- 30 sie 2011, 15:27 --

 

Al ja mam koleżankę,która przez pół roku brała jedn lek..i nerwica z agoraobia zniknęły na dobre...a było to 10lat temu i od tego czasu nie wrociła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mhmm ja przez pierwszy tydzień po pół tabletki/proszku :) jakoś podzieliłam

 

potem przez 3 tygodnie po 1 czyli 20mg :)

 

a i nie posiadam zaburzeń depresyjnych ani bulimii ani zaburzeń obsesyjnych-kompulsywnych, moje rozpoznanie to alergii na pokarm (jajko drożdże,mleko, mąka żytnia)i wysypka z która mecze sie od paru dobrych lat(15) i nadal nasza medycyna nic nie wymyśliła na ten temat

 

a ten lek niby ma mi pomóc abym o tym tak nie myslała jestem ciekawa czy pani lekarka chciała by sie ze mną zamienić na chociaż tydzień:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mhmm ja przez pierwszy tydzień po pół tabletki/proszku :) jakoś podzieliłam

 

potem przez 3 tygodnie po 1 czyli 20mg :)

 

wow. Ale z grubej rury dajesz. To na działanie leku jeszcze z 2 miesiące poczekas ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałem oprócz fluo paroksetynę i sertralinę i chyba jednak fluo najbardziej mi pasuje z wszystkich SSRI. Już jakiś 3 miesiąc leci na tym leku. Cudów nie ma. To głównie Anafranil trzyma mnie w pionie, a fluo jest takim dodatkiem delikatnie podnoszącym nastrój i poprawiającym samopoczucie. Może w minimalnym stopniu podnosi poczucie własnej wartości i pewność siebie. Mimo, że jest to SSRI bardziej uspokajające niż aktywujące, mam wrażenie, że z pamięcią jest trochę lepiej. Na samej fluoksetynie bym nie uciągnął, ale jako ''suplement diety'' do Anafranilu, jak najbardziej może być. Po załączeniu się fluo, próbowałem odstawić Anafranil myśląc, że fluo to jakaś rewelacja, natomiast efekt był zupełnie odwrotny. Momentalnie siadł nastrój, powróciły nawet myśli samobójcze, dopiero jak z powrotem dołożyłem Anafranil, po kilku dniach było wszystko ok.Paradoksalnie, jak już pisałem jest lekiem mulącym, za to z Anafranilem który aktywizuje i jednocześnie trochę przymula, znosi to uczucie przymulenia. Tak więc mix Anafranil 75 SR + 20 mg fluo, jak najbardziej na tak. Natomiast sama fluo to raczej na ''zagubienie w życiu'' niż na poważne zaburzenia depresyjne. Wręcz nazwałbym fluo takimi mocniejszymi ziółkami ;)Powiedzmy mój dobry nastrój to jakieś 80 % zasługa Anafranilu i 20% fluoksetyny.

I jeszcze kwestia efektów ubocznych. Jak narazie wszystkie SSRI z jakimi miałem do czynienia to dużo efektów ubocznych i niewspółmiernie mało adekwatna poprawa nastroju. Jedynym nowszym lekiem, dobrym lekiem, jest wenlafaksyna. Żeby leczyć się z poważniejszych stanów, to jednak musimy sięgać po leki z przed pół wieku.

Doświadczenie jak narazie nauczyło mnie, że im starszy lek, tym lepszy. Ale to tylko moje subiektywne opinie, oparte na własnym doświadczeniu. Jeśli ktoś bierze TLPD z pozytywnymi skutkami, ale ma wrażenie, że coś mogło by podnieść skuteczność leczenia, to jak najbardziej polecam dołożenie fluo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brunetka,to ja nie wiem,czy na Twoim miejscu brałabym wogóle takie leki antydepresyjne.Ja wczoraj miałam krwawienie z nosa,dzisiaj rownież.Czy to po Seronilu?Ja biorę dopiero od 4 dni 1/4 tabletki.Nie wiecie,czy po tym leku moga byc wzmożone krwawienia?Ja czasami,jak jestem osłabiona,to miewam krawienia.Pozdrawiam Was,jutro biore juz połowe tabltki,czyli 5mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×