Skocz do zawartości
Nerwica.com

CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.II


Amon_Rah

Rekomendowane odpowiedzi

hmm

czytam książke w której poruszony jest pewien dylemat

czy lepiej być

a) racjonalnym zwykłym człowiekiem

b) kreatywnym z iskrą szaleństwa?

 

czy uspokojenie chadu nie zabije kreatywności?

czy takie płaskie życie bez emocji to jest to?

 

od dłuższego czasu odczuwam albo płaskość albo paskudne dołki.. żadnej pozytywnej ekscytacji, żadnego pożądania, marzenia, nic....

macie podobnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cholercia

pierwszy raz w życiu nudzę się z samą sobą

zawsze znajdywałam sobie zajęcie: praca, nauka, książka, rozmowa...

a teraz nic mnie nie ciągnie..

 

Ty masz tak pierwszy raz ja mam tak codziennie... to jest wykańczające.

 

Ostatnio już odstawiłem leki na kilka dni bo i tak mi nic nie dają to po co się faszerować tym swiństwem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skalamax mi kilka osób powiedziało, żeby nie podejmować drastycznych decyzji podczas depresji..

zanim podejmiesz życiową decyzję poczekaj trochę.

I weź pod uwagę że wszyscy mamy porazki, a wielcy ludzie nawet wielokrotnie i to strasznie dołujące.

Ważne żeby z jednej strony nie poddawać się mimo krytyki i porażek ale z drugiej żeby nie zabrnać w ślepą uliczkę z nadmierną pewnością siebie.

Utrzymujesz się z tego zajęcia czy nie bardzo?

 

 

ortel

a ja zawsze byłam aktywna.. wkurza mnie że teraz jestem taka bierna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez byłem aktywny a teraz co? wegetacja... sportu w ogóle nie uprawia, bo przestało mi to sprawiać przyjemność teraz tylko żre i pije... bardzo przytyłem. Jak nie mam co robić albo źle się czuje to idę pić... już nawet to w ostatnim czasie przestało mi pomagać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skalamax mi kilka osób powiedziało, żeby nie podejmować drastycznych decyzji podczas depresji..

zanim podejmiesz życiową decyzję poczekaj trochę.

I weź pod uwagę że wszyscy mamy porazki, a wielcy ludzie nawet wielokrotnie i to strasznie dołujące.

Ważne żeby z jednej strony nie poddawać się mimo krytyki i porażek ale z drugiej żeby nie zabrnać w ślepą uliczkę z nadmierną pewnością siebie.

Utrzymujesz się z tego zajęcia czy nie bardzo?

 

Utrzymywałam się, ale teraz nie da rady.. Długo walczyłam, ale po prostu się nie nadaję. Do tej pracy trzeba siły, wytrwałości, konsekwencji, odwagi. A ja nie mam niczego z tych rzeczy. Ni mogę dłużej narażać rodziny na klęskę finansową.. Muszę zacząć robić coś innego. Może jak się lepiej poczuję, wrócę do dłubania, bardziej hobbistycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tekla

a co masz? depresję czy manię? czy tak w ogóle to na Ciebie tak wpływa?

Bierzesz leki?

Każdy chyba inaczej przechodzi tę chorobę ale są osoby, które są w długiej remisji i sobie dobrze radzą

Także chyba da się żyć w miarę normalnie... ja zaczęłam na powrót w to wierzyć jak mi sie remisja (chyba) zaczęła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×