Skocz do zawartości
Nerwica.com

Pytanie o duszność i bóle w klatce piersiowej


niesamowit

Rekomendowane odpowiedzi

Czy to normalne , że w nerwicy mam od kilku dni duszności i bóle w klatce piersiowej?

 

Przedwczoraj miałem takie duszności , że nie mogłem oddychać i bóle w klatce piersiowej , w przychodni zrobiono mi badania serca i pobrano krew i stwierdzono , że wszystko jest ok.

 

Wczoraj rano obudził mnie ból w klatce piersiowej (kilku sekundowy ból i przerwa , kilku sekundowy ból i znowu przerwa i tak na zmianę) i miałem duszności.

 

Dziś rano obudziłem się bez bóli , tylko z dusznością , potem po południu chodziłem trochę po mieście i tam najwięcej czułem ten ból i czasem duszności , a jak wróciłem do domu , usiadłem przy komputerze i siedzę przy nim do teraz i czuje o wiele mniejsze duszności i bóle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc odpowiem Ci jako ratownik medyczny (którym jestem) a nie osoba chorująca na nerwy.

Ból w klatce piersiowej może mieć multum przyczyn, jednak najbardziej powszechnym (według uznania ludzi) jest ten zawałowy, jednak niesie on za sobą jeszcze inne objawy, czyli promieniowanie do żuchwy, pieczenie w przełyku, wysokie ciśnienie rozkurczowe.

U Ciebie najprawdopodobniej jest to ból o podłożu nerwicowym, czyli tzw. spięcie mięśni w klatce piersiowej, który powoduje nagły skurcz wszystkich partii mięśni i w konsekwencji ogromny ból podobny do tego wieńcowego (zawałowego) Także nic się nie martw, to tylko nerwica, polecam kupić sobie magnez, pomaga przy skurczach mięśni, a także jest zalecany do brania w nerwicy, oczywiście tylko jako dodatkowa witaminka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coś w tym jest :/ Muszę potwierdzić, że też mam tego typu dolegliwość i nie ma to nic wspólnego z jakąś faktyczną chorobą. Duszności, poczucie jakby klatka piersiowa była za ciasna, u mnie dochodzi do tego jeszcze łomotanie serca i ogólny ból w klatce piersiowej.Pojawia mi się albo w sytuacji kiedy mam reakcję stresową albo tak po prostu sobie potrafi mnie napaść. Ale świadomość, że wiesz dlaczego to się dzieje trochę pomaga ;) Tylko nie wiem jak z tym magnezem :P Bo brałam na skurcze w łydkach i jakoś te duszności i tak sobie przychodziły. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale można powiedzieć , że mam te bóle i duszności przez prawie cały dzień i to od 5 dni. A nie jestem nerwowy. Zazwyczaj jak jestem w domu to czuje mniejsze objawy i tak samo jest jak sobie usiądę przy komputerze , natomiast jak już chodzę po mieście to czuje większe bóle i duszności. Przypomniało mi się , że jak wieszałem firankę , to czułem lekkie bóle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wtedy się mniej denerwujesz? ;) Może wyjścia z domu są stresujące?

 

Raczej z domu wychodzę bezstresowo ;) Ale to normalne przy nerwicy , że nawet w domu jak się nie denerwuję to mogą pojawić się duże bóle i duszności ? Mówię... U mnie to trwa aż 5 dni i trwa przez większą część dnia , choć teraz czasem zdarzy się , że mam mniejsze bóle , ale duszności są dalej...

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi o to, że może w tłumie się źle czujesz.

A może zwyczajnie ruch te objawy zwiększa? Jak się jest w domu czy siedzi przy kompie, to co innego niż jak sie idzie po ulicy.

 

W tłumie się dobrze czuję. A z tym ruchem to nie mam pojęcia czy to tak może być.

 

-- 21 cze 2011, 00:54 --

 

Lilana powiedz jaki czas wzmagasz sie z tymi swoimi bolami i dusznoscia i czy tez czasem trwa to przez większość dnia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×