Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica a ciśnienie


Gość Miau

Rekomendowane odpowiedzi

Widziałam w marketach surową ,ale raczej Ci nie polecam bo smaczna nie jest. Natomiast suszona jest chyba wszędzie i jest zjadliwa. Ten dżem to dodatek do mięsa i sera jest smaczny, ale z zawartością prawdziwej żurawiny to tam może być różnie. Więc najlepszą opcją jest chyba suszona. Smacznego:)

 

I jeszcze w aptece są preparaty na drogi moczowe zawierające samą suszoną żurawinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi np. o zioła to: W kuracji nadciśnienia tętniczego stosuje się najczęściej następujące surowce: ziele jemioły, kwiaty i owoce głogu, ziarniaki i ziele owsa, czosnek, ziele serdecznika, ziele ruty, owoc róży, a także o działaniu moczopędnym – ziele skrzypu, ziele rdestu ptasiego, kłącze perzu, korzenie lubczyku, korzeń wilżyny ciernistej, czy działające uspokajająco, np. kłącze i korzenie kozłka lekarskiego, liście melisy. Koszyczki rumianku.

http://linemed.pl/nblog/details/eId,297

 

Kup sobie na przykład głóg w sklepie zielarskim i pij z niego herbatki, jest bardzo dobry, bo w ogóle działa też przeciwmiażdżycowo itd.

 

-- 24 mar 2011, 12:10 --

 

_asia_,

 

To mi powiedz co ja powinnam jeść na podwyższenie:))

 

na pewno lukrecję!!! w sklepach zielarskich można nabyć ziele lukrecji. to do picia. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiolu, łagodnie podwyższa ciśnienie również żeńszeń syberyjski, oprócz tego rodzaju działania ma wspaniałe właściwości - działa antystresowo (reguluje czynność nadnerczy - poziom hormonu stresu-kortyzolu), przeciwdepresyjnie, jest baaardzo przydatny przy przewlekłym zmęczeniu, problemach z koncentracją, dodaje energii, siły, stymuluje jasność umysłu.

Ja sobie go wkrótce będę zamawiać (bo jest zalecany także przy neuroboreliozie :mrgreen: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_asia_

To akurat brałam przez jakiś czas, ale powiem Ci szczerze ,że nie odczułam różnicy w samopoczuciu. Ale ostatnio znowu mam fazę na ziółka i różne tego typu specyfiki , więc może wrócę:)

 

-- 24 mar 2011, 18:46 --

 

Teraz pomyślałam ,że możemy mówić o innych roślinach : ja brałam rhadiola rosea popularnie arktyczny korzeń, czy też o tym mówisz Asiu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiolu, a jaki żeńszeń zażywałaś? Bo ich jest kilka rodzajów. Ja mówię o syberyjskim (Eleutherococcus senticosus/ Eleuthero)

O roślince, o której piszesz przyznam, że nie słyszałam. Jakie ma właściwości?

 

-- 24 mar 2011, 19:27 --

 

A, i jeszcze jedna sprawa co do tego żeńszenia syberyjskiego - większość preparatów ma stosunek 1:1, wówczas słabo działa. Trzeba szukać z silniejszą formułą (2:1), np. nalewka z niego firmy Herb Pharm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiolu, nie, to nie to samo, żeńszeń syberyjski to musi być. :) I najlepiej: -nalewka 2:1 (firmy Herb Pharm) albo kapsułki (lekarz według którego protokołu się leczę poleca firmę Nature's Way). Można to zamówić ze Stanów, jakby coś to mogę podrzucić linki do dobrego sklepu. :) Drogie to nie jest, 180 kapsułek kosztuje 7,82 $. Nalewka wychodzi trochę drożej, ale z kolei silniej działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten różeniec górski, o którym pisałaś - coś mi ta nazwa mówi, chyba gdzieś ją już kiedyś słyszałam. :)

 

-- 24 mar 2011, 19:45 --

 

Wiolu, masz PW :)

 

-- 25 mar 2011, 15:21 --

 

esprit, na nadciśnienie dobry jest także liść oliwny, można go kupić w kapsułkach w aptekach. :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też mam skoki ciśnienia i wysokie czasem, ale nie leczę tego lekami na nadcisnienie tylko chodzę naq psychoterapię bo to objaw nerwicy więc nie ma sensu leczyć i faszerowac się lekami - tak zaleciło mi wielu lekarzy bo konsultowałam się w kilkoma, jeśli jest stwierdzona nerwica to tylko terapia - trzeba zlikwidowac przyczynę skoków i wysokiego cisnienia, dlatego się dziwię ze lekarz ci przeiosał leki :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×