Skocz do zawartości
Nerwica.com

Pokrzywka


M.Zalew

Rekomendowane odpowiedzi

Właściwie to nie wiedziałem gdzie to umieścić.

Pokrzywka - taka choroba, pojawiająca się nagle, że wyskakują swędzące bąble jak po dotknięciu pokrzywy, na ciele w różnych miejscach i nagle, gdy człowiek jest znerwicowany albo wyczerpany fizycznie. Pojawia się nagle i znika nagle, nie pozostawiając żadnych śladów na ciele. Na przykład pojawi się bąbel a za godzinę znika, ale przez ten czas kiedy jest to tam skóra swędzi. No nie jestem w stanie opisać jak to wkurza! Wieczne drapanie się.

Spotkał się ktoś z tym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj.Ja miałam pokrzywki , tylko i wyłącznie alergiczne...Dziwna ta Twoja pokrzywka.Na tle nerwowym? Czy aby na pewno?

Początkowo myślałem, że mam jakieś pchły, ale jestem z reguły czystym człowiekiem (aż za czystym - też mam to, że muszę myć ręce gdy tylko czegoś dotknę, ale to już inny temat). Zaobserwowałem, że tę "pokrzywkę" mam wtedy gdy jestem bardzo zmęczony np. nie gdy jestem niewyspany np. chodzę przez 2 dni bez spania, lub gdy mam jakieś napady nerwowe i przeżywam gorączkowo to co się stało np. wcześniej lub ma się wydarzyć coś ważnego.

Gdy jednak nie denerwuję się niczym i jestem w pełni sił (niewyczerpany fizycznie) to nie mam tych bąbli.

 

Śmiać się pewnie będziecie z tego co napisałem, ale ok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Ja również zmagam się z pokrzywką już kilka lat. Mnie lekarz powiedział, że jest to tzw. pokrzywka autoimmunologiczna. Czyli pojawia się nie w wyniku czynników zewnętrznych, ale przez hormony. Miałam dwa razy robione testy alergiczne, które nie wykazały żadnego wielkiego uczulenia. U mnie pokrzywka pojawia się kiedy chce, w dzień, w nocy, niezależnie od pory roku. Potrafię się czasami podrapać do krwi więc przydałoby się w końcu wyleczyc albo przynajmniej zaleczyć to cholerstwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ? Jest takie przysłowie"poznać głupiego , po śmiechu jego".Z czego tu się śmiać? Co na to lekarze? Nyłeś u alergologa?

Nie byłem. ;) Ja mam wiele kłopotów zdrowotnych i nie biegam do lekarza, ze wstydu itd. itp.

 

Witaj.

Ja również zmagam się z pokrzywką już kilka lat. Mnie lekarz powiedział, że jest to tzw. pokrzywka autoimmunologiczna. Czyli pojawia się nie w wyniku czynników zewnętrznych, ale przez hormony. Miałam dwa razy robione testy alergiczne, które nie wykazały żadnego wielkiego uczulenia. U mnie pokrzywka pojawia się kiedy chce, w dzień, w nocy, niezależnie od pory roku. Potrafię się czasami podrapać do krwi więc przydałoby się w końcu wyleczyc albo przynajmniej zaleczyć to cholerstwo.

Czyli jednak innym też to się zdarza... Dzięki didol za ten post, trochę mnie to uspokoiło!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Mnie lekarz powiedział, że jest to tzw. pokrzywka autoimmunologiczna. Czyli pojawia się nie w wyniku czynników zewnętrznych, ale przez hormony.

Nigdy wcześniej się nad tym nie zastanawiałam ale też mam coś takiego. Na rękach i pod kolanami. I teraz sobie myślę w związku z postem Didola czy to może być na tle właśnie choroby autoimmunologicznej. Może to w tym kierunku? Ja mam zdiagnozowane Hashimoto to jest autoagresja tarczycy. Czytałam że autoimmunologiczne lubią chodzić parami więc może w tym kierunku spróbujcie? Oznaczenie tsh,antyTPO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od pokrzywki to ja już jestem specjalistką :) także pozwolę sobie troszku napisać.

 

Mam z przerwami od kilku lat. Na początku myślałam, że to alergia na jakieś zielsko (bo się zaczęło nad jeziorem) ale potem wyszło zupełnie co innego. U mnie to jest bardzo mocno powiązane ze stanem psychicznym i trochę powiązane z alergią.

 

Nie wiem czy zdajecie sobie sprawę, ale odpowiednio przeprowadzone testy na alergię powinny wyglądać tak (piszę o takich, które mamy za darmo z NFZ):

I - trzy zestawy podstawowe alergenów wykonywane na przedramionach przez nakłucie igłą - pokarmy, pyłki i cośtam, jeszcze, dokładnie nie pamiętam

II - jeśli powyższe nic nie da - trzy zestawy alergenów tzw. "kontaktowych" - paski żywicy z alergenem przyklejane na plecy i zostawiane na 72 godziny (to się nazywa "test płatkowy")

III - jeśli powyższe nic nie da - testy wysiłkowe w szpitalu - to jest potrzebne jeśli na przykład ktoś jest uczulony na składnik swojego potu

 

Ja doszłam do II etapu testów. I to nie dzięki lekarzowi - sama musiałam się o to prosić, bo pani alergolog próbowała mi wcisnąć kit, że poza testami z igłą innych testów nie ma (!!!) a jak jej powiedziałam, że ja wiem, że są to jej trochę szczęka opadła i dała mi to cholerne skierowanie. Musicie być świadomi co Wam przysługuje i dbać o swoje zdrowie...

 

A alergia, tak jak astma i wiele innych chorób związanych z układem immunologicznym jest mocno powiązana z psychiką. Na przykład alergia nasila się w stresie. Obserwujcie siebie i swoje reakcje.

 

Mi pokrzywka już prawie przeszła - pomogło mi unikanie jedzenia na które jestem uczulona i zupełna zmiana podejścia do życia. Trudne ale do zrobienia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ja ostatnio mam jakieś uczulenie, pokrzywkę, swędzące krostki. Myję się nie możliwe, że z brudu. Znam naprawdę brudasów i nic nie mają a tu człowiek cały prawie tułów w czymś takim. Objawy takie są najpierw na głowie ciarki(gęsia skórka) później na ciele. Mam to od pewnego wydarzenia związanego z pewną osobą, i jak o tym myślę to ciarki wracają. Nie boję się tak naprawdę samej osoby tylko tego napięcia. Mam też czas menopauzowy, ma to może związek z huśtawką nastrojów. MOŻE KTOŚ MI POMOŻE W TYM CO TO NAPRAWDĘ JEST? :why::why:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×