Skocz do zawartości
Nerwica.com

Gorąco witam i już o rade pytam...


patrusinski

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałam się gorąco przywitać:)

I zapytać, czy... mogę liczyć na pomoc?...

Jak zapewne wszyscy wiedzą, powoli kończy się beztroski, słoneczny czas wakacji, a bliża się rozpoczęcie roku szkolnego - obowiązki, nauka, znacznie mniej wolnego czasu...

wszystko byłoby ok, ponieważ nigdy nie miałam problemów z nauką, staram się być ambitnym, pracowitym i wzorowym uczniem, jednak...

Myśl o powrocie do szkoły przyprawia mnie o ból głowy, nudności, wymioty i same negatywne odczucia, chodzę jak struta, nie umiem znaleźć sobie miejsca, płaczę po kątach, po prostu... masakra.

I tu nie chodzi o kończące się wakacje, a... no właśnie, sprawcę tego całego 'bałaganu' - tzn. Nauczyciela - Dręczyciela.

W sumie nie miałam spokojnych, odprężających wakacji - ta Kreatura ciągle odwiedzała mnie w koszmarach, nawet na drugim końcu Polski rozglądałam się, z obawy, ażeby jej czasami nie spotkać..

Uczy mnie matematyki, a zarazem jest wychowawcą. Jest bardzo surowa. W moim odczuciu (i nie tylko moim, dużo osób mi o tym mówiło) 'uwzięła się na mnie', hamuje mnie i choćby nie wiem, jak się starać, ciągle porównuje do 'koleżanki' z klasy, która załapała się na posadę pupilka.

Daje się to odczuć w zwykłym, codziennym szkolnym życiu, jej sposób rozmowy, doboru słów, gesty względem mnie, NIEJEDNA afera, podczas gdy WYMYŚLAŁA sobie kolejne kłamstwa, a ja musiałam zdobywać na nowo zaufanie rodziców (lecz teraz jest inaczej - na moje szczęście mamuśka ją 'przejrzała').

Lecz do czego zmierzam?

A no do tego, że moje zdrowie psychiczne dzięki niej jest już dramatyczne, a jeśli juz dojdzie do spotkania....

Dlatego postanowiłam pomóc swoim nerwom i psychice, myśląc o zakupie czegoś o działaniu uspokajającym, odprężającym (jednak NIE otumaniającym), np. herbatka z melisą, żadne prochy...

I moje pytanie brzmi: Czy ktoś zna i może polecić jakąś herbatę, bądź 'sposoby' na taki stres?

Bowiem mam słabą psychikę i wręcz jestem przerażona....

Bardzo dziękuję za czas poświęcony na pomoc dla mnie!

Pozdrawiam SERDECZNIE!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrusinski, witam na forum.

Zapoznaj się z tematami:

leki-uspokajaj-ce-bez-recepty-t2717.html

bez-recepty-na-nerwice-depresje-itd-t22572.html

leki-bez-recepty-t8091.html (4 strony)

 

Z własnego doświadczenia powiem Ci, że wszelkie uspokajacze bez recepty czy herbatki ziołowe w przypadku zaburzeń nerwicowych nie zdziałają wiele. Jeżeli nie chcesz brać leków na receptę, polecam konsultację z psychologiem/pedagogiem. Nie ma sensu, żebyś męczyła się z tym wszystkim sama.

 

Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×