Skocz do zawartości
Nerwica.com

Pytanie do psychologa


Paweł1987

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kiedyś byłem radosnym, pewnym siebie chłopakiem dopuki nie wkroczyłem w wiek dojrzewania. W młodym wieku zostałem popażony i zastało mi po tym przykrym dla mnie wydażeniu pare blizn. Wkraczając w wiek dojrzewania zaczęły mi te blizny przeszkadzać w obecności kobiet. Czułem się brzydki, mało atrakcyjny . Pozanałem fajną dziewczynę ale przeszkadzało mi to że się do mnie przytula ponieważ dotykała, lub mogła dotknąćmoje blizny. Przez moje zachowania i brak pewnośći siebie straciłem ją i bardzo to przeżyłem co wpędziło mnie w pierwsze objawy depresji. Mam zmiany nastroju, dużo śpię, nic mi się niechce, nie nawidzę jak ktoś patrzy na moje blizny co wpędza mnie w coraz większe obiawy depresji. Nie pomagają mi tłumaczenia że to nie jest takie brzydkie, że ludzie mają gorsze żeczy. Ale do czego zmieżam. Mam pytanie do psychologa lub osoby która może mi pomóc.

Czy jest możliwe dofinansowanie lub całkowite zfinansowanie operacji plastycznej co wzupełności by zmieniło mój problem ponieważ mnie na to nie stać. Koszt takiej operacji to ok. 10 tys złotych. Czuję że depresja może mi się nasilić, więc grozi to nawet odebraniem przezemnie sobie życia. Czy jest taka możliwość wystawienia przez psychologa takiego dokumentu który pozwoli na skierowanie mnie na bepłatną operację przez kasę chorych lub organizację która sie tym zajmuje ztwierdzającą obawę o nasilanie się depresji i możliwość odebrania sobie życia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kiedyś byłem radosnym, pewnym siebie chłopakiem dopuki nie wkroczyłem w wiek dojrzewania. W młodym wieku zostałem popażony i zastało mi po tym przykrym dla mnie wydażeniu pare blizn. Wkraczając w wiek dojrzewania zaczęły mi te blizny przeszkadzać w obecności kobiet. Czułem się brzydki, mało atrakcyjny . Pozanałem fajną dziewczynę ale przeszkadzało mi to że się do mnie przytula ponieważ dotykała, lub mogła dotknąćmoje blizny. Przez moje zachowania i brak pewnośći siebie straciłem ją i bardzo to przeżyłem co wpędziło mnie w pierwsze objawy depresji. Mam zmiany nastroju, dużo śpię, nic mi się niechce, nie nawidzę jak ktoś patrzy na moje blizny co wpędza mnie w coraz większe obiawy depresji. Nie pomagają mi tłumaczenia że to nie jest takie brzydkie, że ludzie mają gorsze żeczy. Ale do czego zmieżam. Mam pytanie do psychologa lub osoby która może mi pomóc.

Czy jest możliwe dofinansowanie lub całkowite zfinansowanie operacji plastycznej co wzupełności by zmieniło mój problem ponieważ mnie na to nie stać. Koszt takiej operacji to ok. 10 tys złotych. Czuję że depresja może mi się nasilić, więc grozi to nawet odebraniem przezemnie sobie życia. Czy jest taka możliwość wystawienia przez psychologa takiego dokumentu który pozwoli na skierowanie mnie na bepłatną operację przez kasę chorych lub organizację która sie tym zajmuje ztwierdzającą obawę o nasilanie się depresji i możliwość odebrania sobie życia?

Po pierwsze witaj

Po drugie trochę zły dział bo jest już specjalny z pytaniami do psychologa

Po trzecie odpowiadając na twoje pytanie choć nie jestem psychologiem moim zdaniem nie ma na to szans.

Po czwarte czy próbowałeś coś z tym zrobić czy po prostu tak siedzisz i cierpisz ??

Pozdrawiam

G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł1987

A ja myślę, że próbujesz się w ten sposób posunąć do szantażu. Nie wiem , czy psycholog ma taką możliwość, by takie zaświadczenie wystawić, ale nie sądzę ,żeby jakiś dał się na ten szantaż złapać. Zamiast obmyślać takie sposoby, może lepiej poszukać innego wyjścia. Np sponsora, pracy, albo jakiejś fundacji. A z tego co wiem , jeśli blizny są faktycznie szpecące, to NFZ taką operację powinien opłacić, może trzeba o to trochę powalczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po drugie trochę zły dział bo jest już specjalny z pytaniami do psychologa

Nie można zakładać w nim nowych tematów - przenosimy tam te tematy, w których odpowiada nasz psycholog.

(swoją drogą chyba się do p. Marty wybiorę z tą całą nerwicą, ale to tak poza tematem...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po drugie trochę zły dział bo jest już specjalny z pytaniami do psychologa

Nie można zakładać w nim nowych tematów - przenosimy tam te tematy, w których odpowiada nasz psycholog.

(swoją drogą chyba się do p. Marty wybiorę z tą całą nerwicą, ale to tak poza tematem...)

Mój błąd. Swoją drogą bardzo dobre rozwiązanie bo zaraz cały dział byłby zaspamowany.

Pozdrawiam

G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że próbujesz się w ten sposób posunąć do szantażu. Nie wiem , czy psycholog ma taką możliwość, by takie zaświadczenie wystawić, ale nie sądzę ,żeby jakiś dał się na ten szantaż złapać. Zamiast obmyślać takie sposoby, może lepiej poszukać innego wyjścia.
Zgadzam się z tym. A dodatkowo psycholog prawdopodobnie uznałby szantaż za jakieś "kłopoty" w sferze emocji.

 

Czułem się brzydki, mało atrakcyjny . Pozanałem fajną dziewczynę ale przeszkadzało mi to że się do mnie przytula ponieważ dotykała, lub mogła dotknąćmoje blizny.
z tego wynika, że te blizny przeszkadzają Tobie, a nie dziewczynie. Tylko Ty postrzegałeś blizny negatywnie.

Przypuszczam (być może nie słusznie), że nawet gdyby nie te blizny, to i tak znalazłbyś "przyczynę", dla której uważałbyś się za "mniej atrakcyjnego" lub "mniej wartościowego". Dlatego bardzo dobrze, że szukasz porady psychologa, ale lepiej porozmawiaj z nim/nią o tym, dlaczego "czujesz się gorszy". Czy to wynik stresu pourazowego po poparzeniu czy czegoś innego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×