Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jaki lekarz przepisze antydepresanty?


noja

Rekomendowane odpowiedzi

Mi rodzinna wypisywała to samo co wcześniej wypisał psychiatra- to brania dorażnie, ale powiedziała że do psychiatry i tak iść muszę bo to on kieruje leczeniem.

 

Ale w awaryjnych sytuacjach rodzinny może wypisać- jeśli masz diagnozę od psychiatry i jesz jakieś leki ale np kończą Ci się, nie masz recepty a Twój psychiatra pojechał na urlop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popieram linkę, najlepiej udać się do specjalisty, interniści nie znają się na leczeniu zaburzeń psychicznych. Z mojego doświadczenia wiem, że lekarze rodzinni zbyt chętnie przepisują benzo, ponadto jeśli już biorą się za leczenie depresji (czego moim zdaniem nie powinni robić), to najczęściej przepisują pramolan - chyba najlepiej znają ten lek i najmniej się go boją (ale to często zbyt słaby lek).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia wiem, że lekarze rodzinni zbyt chętnie przepisują benzo,

O to, to, dokładnie ....... moja mama na "nerwy" od ogólnego dostała z mety xanax - i na szczęście nie zaczęła tego brać, bo to nie były ataki lękowe, tylko mega wkurzenie - takie wiecie, o co chodzi....każdemu się zdarza, ale to chyba nie powód do brania non stop xanaxu 3 razy dziennie bez konsultacji z psychiatrą (tak miała przepisany).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja rodzinna też Xanax na luzie wypisuje. Raz moja mama u mnie była i mówi- o widzę, że ci się trochę xanaxu zostało, to może dasz 'Jadzi'(jej przyjaciółka). Ja- słucham?! Mama - No bo wiesz, jej rodzinny to przepisuje, a teraz nie chce jej wypisać a jej się skończyły.. A przypomniało mi się że ty to masz, to może podziel się trochę? :shock:

 

Oczywiście nic jej nie dałam a potem godzinę tłumaczyłam że Xanax to nie są cukierki którymi się dzieli z koleżankami....

 

Ale fakt, rodzinni lekką ręką go wypisują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm moja rodzinna jest wyjątkiem - jak nie byłam jeszcze w Polsce to poprosiłam tatę żeby mi od rodzinnej wziął receptę na xanax i zeby mi wysłali - to mu powiedziała,ze to silnie uzaleznie i nie przepisze - co ja się tacie natłumaczyłam ,że dobrze o tym wiem i ze psychiatra mi to to przepisał :roll: po długich staraniach przepisała mi wkońcu.Moja mama tez kiedys chciała cos mocniejszego na uspokojenie to ją wysłała do psychiatry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednorazowo może wypisać rodzinny, czasem jak wytłumaczysz, że nie udało Ci się do psych. umówić, a musisz brać systematycznie; ja tak miałam kiedyś i bez problemu

mam na myśli oczywiście, jak już się leczysz i jest to rozpoznane przez psychiatrę, na pierwszy raz na dobór leków przez rodzinnego bym nie polegała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba ostatnio, czekałem w przychodni na umówioną wizytę u swojego psychiatry, któremu zawsze asystuje pielęgniarka. Skądinąd poroniony pomysł. -Tym bardziej, że ów pan doktor jest również seksuologiem :!: Byłem świadkiem następującego zdarzenia: Wspomnianą pielęgniarkę wywołała na zewnątrz koleżanka po fachu prosząc o jakieś środki antydepresyjne dla swojej córki ponieważ Deprim nie działa :shock: W odpowiedzi usłyszała, że przecież tak nie można, z obserwacji jednak wywnioskowałem coś jakby innego... Rozumiem, że niektóre osoby mogą mieć pewne opory aby udać się wprost do psychiatry, ale żeby ludzie związani ze środowiskiem medycznym postępowali w taki sposób to już chyba lekka przesada...

Z mojego doświadczenia wiem, że lekarze rodzinni zbyt chętnie przepisują benzo, ponadto jeśli już biorą się za leczenie depresji (czego moim zdaniem nie powinni robić), to najczęściej przepisują pramolan - chyba najlepiej znają ten lek i najmniej się go boją (ale to często zbyt słaby lek).

Pramolan przepisał mi kiedyś psychiatra. Niewielkie dawki. Okazało się, że jestem na ten specyfik w jakiś sposób uczulony i omal mnie to nie doprowadziło do utraty świadomości. Fatalnie wspominam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi mama dzisiaj powiedziała że mi Oxazepam przywiezie bo ma go trochę, a mi się przyda. Jak zapytałam skąd ma to mi powiedziała że od koleżanki i czasem bierze jak zasnąć nie może... :? A potem mi się przypomniało że jak byłam nastolatką i spać nie mogłam to mama mi to dawała na sen... :? Ech...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×