Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

Co lekarz to opinia. Żaden z moich lekarzy nie wpadł na to, że po pracy wróci sobie radośnie do domku, a ja będę zdychał killka tygodni bo taka jest kolej rzeczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich cieplutko.... jestem tu nowa mam pytanie odnosnie ALVENTE 75 lekarz przepisal mi odrazu taka dawke ,wczesniej bralam citabax 20mg. naczytalam sie waszych opinii i bardzo sie boje zazyc ALVENTE . mam okropne leki i i juz strasznie mnie to meczy :cry: chce normalnie funkcjonowac ...prosze powiedzcie czy sa to tak straszne objawy na poczatku leczenia.????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monika mozesz przeczytaj jak ja bralam Alventa, najpierw przesypywalam granulki na male porcje, bralam przez tydzien polowe 37 mg pozniej juz 75 mg. Przez dwa i pol tygodnia mialam skutki uboczne, tez mnie szczeka bolala. Ale przeszlo i teraz jest ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja brałem od razu 75 mg. Przez pierwsze 3 byłem poskładany na maksa. Później z każdym dniem coraz lepiej. Po 14 dniach nic nie czułem. Teraz tylko odstawić to cholerstwo :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja brałem tranxene gdy zaczynałem brać wenlę. Była to moja pierwsza benzodiazepina i działała na mnie lekko euforycznie. Tak więc byłem troszkę ''poskładany'' wenlą ale z drugiej strony działał trenxene, co prawda ta euforia to skutek uboczny ale bardzo przyjemny. Tak więc przetrwałem te 2 tygodnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawiększym skutkiem ubocznym Efectinu jest jego cena. Tel lek nie jest refundowany. Byłem w aptece i miałem receptę na jedno opakowanie wenlafaksyny 37,5 i chciano mi wcisnąć za 40 zł 10 (słownie: dziesięć) tablet. Kupiłem Velaxin za 36 zł - 28 tablet (to nie była recepta na P, tak to by kosztował coś koło 20 zł).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są leki generyczne i nie ma żadnej różnicy pomiędzy firmami. Widocznie wmówiłaś sobie coś. Bralem wszystkie odpowiedniki na rynku wenlafaksyny oprócz efectinu i nie było różnicy. Więc po co przepłacać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niczego sobie nie wmówiłam. Brałam już Efectin i Velafax trzykrotnie i wiem, że dostrzegam różnicę. Mój psychiatra mówi, że większość pacjentów nie czuje różnicy, ale nie jest to 100%.

 

agusia, ale biorę już 2 miesiące suplementy przepisane przez dermatologa i nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×