Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy to jest chore?


Emilka76

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od kilku lat obserwuje u siebie dziwne objawy: mianowicie sprawdzam daty waznosci wszystkich produktow: spozywczych, i nie tylko, sprawdzam lakiery, kosmetyki, herbate, w ogole wszystko co taka date ma. I niewazne gdzie to kupuje: w sklepie osiedlowym, czy w markecie czy na wyprzedazach.

A druga sprawa to mycie rąk: mam na tym punkcie niemal obsesje, myje rece kilkanascie razy dziennie, nawet wtedy, gdy za moment na 100% znowu je pobrudze, np w kuchni itd. Czy to nie są objawy nerwicowe? Watpliwosci nabralam po rozmowie z kolezanka, gdy stwierdzila, ze to moje mycie i przebieranie w sklepach podpada jej pod chorobe. Czy tez tak macie?

Pozdrawiam

E.

nie wiem dlaczego takie wielkie litery mi wyszly, przeraszam, moze ktos to poprawic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada na to ze faktycznie masz natrectwa, zwlaszcza jesli chodzi o to mycie rak....jesli czujesz ze Ci to bardzo przeszkadza w zyciu tj. kiedy czujesz przymus mycia tych rak nawet jesli wiesz ze nic sie nie stanie jak bede chwile brudne to mozna by sprobowac terapi u psychologa. Ale jesli nie czujesz ze Ci to bardzo utrudnia funcjonowanie to mozna to uznac za nieszkodliwy nawyk. Niektorzy ludzie takie maja i sobie radza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Um... Ze mną jest bardzo podobnie. Również, (między innymi) sprawdzam daty ważności i chorobliwie często myję ręce. Zdaniem mojej Pani Psychiatry, te zachowania to nic innego jak nerwica natręctw. Oczywiście, jak każdy może się mylić... Ale tak powiedziała... Więc, no...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedzi.

Czyli sugerujecie ze powinnam zglosic sie do jakiejs poradni? W sumie nie jest to dla mnie uciazliwe, jakos zyje z tym juz dlugo i nie przeszkadzalo mi to, gdyby nie kolezanka nawet bym nie pomyslala ze cos jest nie tak. Czy myslicie ze to sie moze rozwinac w cos gorszego? Nie myslalam tak wczesniej, czy powinnam cos z tym zrobic?

Pozdrawiam

E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz sie zastanowic czy pojawiaja sie u Ciebie nowe natrety czy moze jest to cos stalego no i czy myslisz np o myciu tych rak ciagle nawet jak jestes u kogos i nie mozesz wytrzymac choc chwili z tymi brudnymi rekami, albo czy musisz sprawdzic kazda date waznosci nawet produktow ktore jesz u kogos. Dopiero jesli pojawiaja sie nowe objawy lub te ktore sa, zaczynaja byc bardzo uciazliwe mozna mowic o patologii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×