Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

marka, ja mam stabilnie, chyba ze zapomne wziac to masakra.

 

 

KoalaLala, tez mam Alventa i nasenny, chociaz teraz jade bez nasennego i spie.

 

 

Mala1122, wzajemnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

, ja mam stabilnie, chyba ze zapomne wziac to masakra.

 

 

no to znaczy ,że u mnie coś zaczyna źle działać ta wenla.....

dzisiaj juz ogólnie kiepsko sie czuję , nie mam siły,załapałam jakiegoś doła.....

 

-- 26 mar 2016, 16:18 --

 

a na czym polega ta " masakra" u Ciebie ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marka, mam uboki a do tego zjazd od razu/deprecha sie włacza. Natomiast stabilnie nie oznacza ze jestem zadowolona cały czas. Tez mam doły tyle, ze to takie doły ze mozna sobie poradzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam poswiatecznie co tam u was jak minely swieta? Od kilku dni buja mna niewiem co sie dzieje chodzic nie idzie masakra...czy ktos z was mial cos takiego? Co z tym robic? Pozdrawiam

 

U mnie po kilku miesiacach Efectinu 150mg wszystko super i bez zmian, chcec do zycia wrocila, motywacja, etc. Niestety mam zle wyniki watrobowe ALT i AST, prawie 2x ponad gorna norme. Wg. internisty jest to spowodowane wenlafaksyna i trittico,dlatego musze te leki szybko odstawic. Za 2 dni mam wizyte u psyche i zobaczymy i powie. Watrobe, krew, itd dokladnie przebadalem i wyglada na to ze to leki tak mi te wskazniki rozwalily. Rok temu, kiedy nie bylem na lekach wyniki mialem idealne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbował ktoś z was przytyć przy tych lekach? Biorę efectin 375mg i trittico 75mg.

 

Przez te leki schudłem 6 kilogramów. Przez ostatnie 2 miesiące jem bardzo dużo, kupiłem też odżywkę na masę i biorę już przez 2 miesiące. Niestety waga stoi w miejscu.

 

Myślałem, że uda mi się przytyć, że będzie choć jakaś poprawa tym bardziej że na początku zażywania leków bardzo mało jadłem a przez ostatnie 2 miesiące obżeram się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam poswiatecznie co tam u was jak minely swieta? Od kilku dni buja mna niewiem co sie dzieje chodzic nie idzie masakra...czy ktos z was mial cos takiego? Co z tym robic? Pozdrawiam

 

U mnie po kilku miesiacach Efectinu 150mg wszystko super i bez zmian, chcec do zycia wrocila, motywacja, etc. Niestety mam zle wyniki watrobowe ALT i AST, prawie 2x ponad gorna norme. Wg. internisty jest to spowodowane wenlafaksyna i O trittico,dlatego musze te leki szybko odstawic. Za 2 dni mam wizyte u psyche i zobaczymy i powie. Watrobe, krew, itd dokladnie przebadalem i wyglada na to ze to leki tak mi te wskazniki rozwalily. Rok temu, kiedy nie bylem na lekach wyniki mialem idealne.

O matko i tak to jest z tymi lekami na jedno pomoga drugie uszkodza...kurcze wspolczuje ci ale jesli wyniki nadal beda zle i to odstawisz to wroci wszystko do normy nie zamartwiaj sie tym to sie zregeneruje...tylko pozostanie problem w dalszym leczeniu glowy...czyli rozumiem tez tak cie bujalo ja jestem na dawce 225mg i triticco 150mg ale dzis po wizycie lekarza wymienil triticco na ketrel z powodu ciaglego niepokoju. Niewiem jak to bedzie szczeze juz sie boje po triticco szybko zasypialam ale byly czeste wybudzenia i generalnie malo h snu spokojnego.

 

-- 29 mar 2016, 20:48 --

 

Próbował ktoś z was przytyć przy tych lekach? Biorę efectin 375mg i trittico 75mg.

 

Przez te leki schudłem 6 kilogramów. Przez ostatnie 2 miesiące jem bardzo dużo, kupiłem też odżywkę na masę i biorę już przez 2 miesiące. Niestety waga stoi w miejscu.

 

Myślałem, że uda mi się przytyć, że będzie choć jakaś poprawa tym bardziej że na początku zażywania leków bardzo mało jadłem a przez ostatnie 2 miesiące obżeram się.

Wedlug mnie to raczej sie chudnie. Ja tylam na mirtazapinie i to za bardzo dlatego musialam odstawic i dlatego dostalam wenle aby nie tyc i sie to sprawdza poki co chudne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś umiałby mi powiedzieć czy branie wenli (150 mg alventy) czasem około 2-3 h godzin wcześniej (7 rano) a czasem później (12 w południe) może zaszkodzić? zazwyczaj biorę 9-10:30, ale od czasu do czasu muszę wstać 7-8 albo mogę sobie pozwolić na poleniuchowanie do 11-12 przez co jem śniadanie o różnych porach i po nim biorę tabletkę (lekarz zalecił mi brać po śniadaniu). czy takie 4-5 godzinne różnice w braniu mogą jakoś pogorszyć działanie leku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś umiałby mi powiedzieć czy branie wenli (150 mg alventy) czasem około 2-3 h godzin wcześniej (7 rano) a czasem później (12 w południe) może zaszkodzić? zazwyczaj biorę 9-10:30, ale od czasu do czasu muszę wstać 7-8 albo mogę sobie pozwolić na poleniuchowanie do 11-12 przez co jem śniadanie o różnych porach i po nim biorę tabletkę (lekarz zalecił mi brać po śniadaniu). czy takie 4-5 godzinne różnice w braniu mogą jakoś pogorszyć działanie leku ?
Lepiej jest brać mniej więcej o tej samej godzinie, ze względu na okres półtrwania tego leku, jest bardzo krótki, godzina w tą czy w tamtą nic nie zmieni, no ale już 3 godziny mogą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinnaś:) od lekarza mam zlecone brac rano, od razu po sniadaniu. Czyli srednio 5 dni w tygodniu 9-10:30, ale raz na tydzień wstaje wczesniej i wlasnie wtedy nie wiem jak lepiej zrobic, wolalabym tez od razu po sniadaniu, bo kitranie przed ludzmi z braniem leku nie jest fajne:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinnaś:) od lekarza mam zlecone brac rano, od razu po sniadaniu. Czyli srednio 5 dni w tygodniu 9-10:30, ale raz na tydzień wstaje wczesniej i wlasnie wtedy nie wiem jak lepiej zrobic, wolalabym tez od razu po sniadaniu, bo kitranie przed ludzmi z braniem leku nie jest fajne:/
Sorry kobieto, jeżeli wstajesz wcześniej i jesteś w domu to w czym problem, czekasz do 9:00 i bierzesz, czy coś pomyliłem? :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do prob watrobowych to ja biore leki z 20 lat i mam wyniki na lekach super, tyle, ze nie pije w ogole, nie pale i jem zdrowo, tzn bez nadmiaru tłuszczu. Moj kuzyn obzera sie burgerami, zadnych leków nie bierze a wyniki watroby ma masakryczne a ma 20 lat, bo nastepuje stłuszczenie. Nie trzeba pic, brac leków wystarczy tłusto jesc i nastapuje stłuszczenie watroby, mu powiedzieli ze jak sie nie ogarnie to w koncu watroba przestanie byc wydolna.

 

 

KoalaLala, ja biore roznie, rano, wieczorem itd jak sobie przypomne, na mnie to nie wpływa byle nie zapomniec przez 24 h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×