Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy to jest nerwica i jak mogę mu pomóc


kuba1997

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jestem nowy na forum jestem gejem i mam chłopaka jesteśmy ze sobą 10 miesięcy i ostatnio zaczyna się nam psuć w związku. Mój chłopak twierdzi ze wszystko skupia się wokół mnie i ze robi wszystko żebym był szczęśliwy ale żebym nie zapominam ze on tez istnieje. Napisał również żebym nie przenosił swojego życia prywatnego na nasz związek bo działa to również na niego, pisze ze jest na skraju wyczerpania bo rozwiązuje swoje i moje problemy i ze daje mi wszystko a ja nie umiem tego uszanować. Pisze ze kiedy on jest w potrzebie to ze ja się rozplakuje i żale ze nie umiem mu pomóc o tu jest prawda .Pyta się mnie czy tak ciężko jest mu pomóc i ze on się stara a ja daje mu tylko zmartwienia i pisze ze przeze mnie ma nerwice. Pisze ze mam mu dać coś od siebie a nie tylko zmartwienia. Pisze mi ze chciałby żyć w związku w którym przestałby myśleć o negatywnych tylko pozytywy i my a nie inni. Pisze ze czuje się jak machina do rozwiązywania problemów i ze on tez ma uczucia a teraz tylko ta depresja/nerwica. Jak mogę mu pomóc oboje mamy po 18 lat ja przechodzę tez ciężki okres w swoim życiu a mianowicie mieszkam z dziadkami i planuje się od nich wyprowadzić planuje zasadzie matkę o alimenty i tez sobie z tym wszystkim nie radzę i myślalem ze jak się jest z kimś w związku to mówi się drugiej osobie o wszystkim co nas trapi ale chyba się myliłem.

Czekam z niecierpliwością na odpowiedz Kuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kuba1997, macie taki zwiazek ile macie lat, czyli niedojrzały. Twoj chłopak nie chce i nie umie uniesc tego ciezaru Twoich żali i ma do tego prawo, nie jest w koncu Twoim psychoterapeuta. Kazdy człowiek ma swoje granice. Moze w ogole zrobcie sobie przerwę bo z tej sytuacji wyjscia nie ma, Ty bedziesz nadal mu biadolił i łaził przytoczony problemami a jego jak widać to nie interesuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuba trudno stwierdzić jednoznacznie czy to nerwica. Z twojego opisu wynika, że partner reaguje negatywnie na twoje troski. Być może jest tak, że skupiasz dużo uwagi na własnych myślach a przede wszystkim obawach. Jeśli faktycznie często martwisz się i masz obniżony nastrój warto zadbać o to, żeby znaleźć pomoc specjalisty psychoterapeuty. Taki psychoterapeuta pomaga radzić sobie z trudnymi myślami inaczej niż dotychczas. Pomyśl sobie o tym jako wyzwaniu. Zadbaj o siebie. Pozdrawiam :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×