Skocz do zawartości
Nerwica.com

Pytanie do pań.


wiejskifilozof

Rekomendowane odpowiedzi

O matko...no to Ci powiem, jak to u mnie w domu wyglądało. Ojciec dawał kasę na zakupy i ewentualnie po nie jechał, a jeśli nie, to zawoził na nie swoją kobietę i potem te zakupy taszczyć, a ona z nim przygotowywała posiłek. Generalnie podział obowiązków sprowadzał się do tego, że on swoje wykonywał poza domem (zarabianie i przynoszenie pieniędzy do domu), a kobieta swoje w domu (robienie pożytku z tych pieniędzy i tworzenie tzw."gniazdka"), ale w domu facet też ma jakieś obowiązku, tak jak już pisałam, napraw, przynieś no i wszelkie takie techniczne albo ciężkie zajęcia, które wymagają albo siły albo specjalistycznych umiejętności, typu elektronika, czy coś :P

Ojciec sporo zarabiał, więc często np. jedliśmy na mieście, ale w domu się też spędzało sporo czasu, a służby jednak nie było :). Osobiście nie wyobrażam sobie domu rodzinnego bez gotowania i swoim dzieciom będę starała się taki dom podarować, pachnący gotowaniem, ciastem itp., czysty i zadbany. To tylko moje wyobrażenie i nikomu go nie narzucam :P

Ego chciałaś zrozumieć, czmeu takie kobiety tak myślą, więc jeśli o mnie chodzi, to może dlatego, że brakowało mi matki, bo moja zostawiła ojca z 2 małych dzieci i musiał sobie radzić sam długi czas jako matka i ojciec. Takie ciepło domowe wprowadzała babcia, która mi się kojarzy z taką typową kobietą, całą rodzina ją szanowała za to, co robi, a ja ja w jakiś tam sposób podziwiałam (mężowi nie usługiwała, bo dziadek zmarł zanim się urodziłam, usługiwała za to nam, jak byliśmy mali :P). Może podświadomie tęsknię za matką i marzę o tym, żeby stworzyć kiedyś dom, jakiego sama nie miałam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mada1987, na początku myślałem, że jesteś wojującą feministką i gardzisz mężczyznami. A od pewnego czasu czytam Twoje wpisy i oczom nie wierzę. ;) Co prawda nie mogę odnieść się do wszystkiego, bo tak tylko okiem rzuciłem, ale dość bliskie są mi Twoje poglądy. Sam uważam, że to głównie kobieta tworzy ciepło domu rodzinnego, dba o szczegóły, o których my byśmy nawet nie pomyśleli, ale gdyby ich nie było, to byłoby jakoś tak smutno. Fajnie, że są jeszcze dziewczęta, które nie wstydzą się swojej kobiecości. W sumie to jedna z rzeczy, za które was tak kochamy. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze bonsai, a ja myślałam, że Ty feminista, a Ty to w głębi ducha, kolejny "emil". ;)

 

No dzięki! Myślałem, że się lubimy, a tu taka potwarz. Nie musiałaś aż z takim działem mi tu wyjeżdżać, foch!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mada1987, na początku myślałem, że jesteś wojującą feministką i gardzisz mężczyznami. A od pewnego czasu czytam Twoje wpisy i oczom nie wierzę. ;) Co prawda nie mogę odnieść się do wszystkiego, bo tak tylko okiem rzuciłem, ale dość bliskie są mi Twoje poglądy. Sam uważam, że to głównie kobieta tworzy ciepło domu rodzinnego, dba o szczegóły, o których my byśmy nawet nie pomyśleli, ale gdyby ich nie było, to byłoby jakoś tak smutno. Fajnie, że są jeszcze dziewczęta, które nie wstydzą się swojej kobiecości. W sumie to jedna z rzeczy, za które was tak kochamy. ;)

 

Miło mi to czytać :). Nie, feministką nie jestem i nigdy nie byłam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mada1987, na początku myślałem, że jesteś wojującą feministką i gardzisz mężczyznami. A od pewnego czasu czytam Twoje wpisy i oczom nie wierzę. ;) Co prawda nie mogę odnieść się do wszystkiego, bo tak tylko okiem rzuciłem, ale dość bliskie są mi Twoje poglądy. Sam uważam, że to głównie kobieta tworzy ciepło domu rodzinnego, dba o szczegóły, o których my byśmy nawet nie pomyśleli, ale gdyby ich nie było, to byłoby jakoś tak smutno. Fajnie, że są jeszcze dziewczęta, które nie wstydzą się swojej kobiecości. W sumie to jedna z rzeczy, za które was tak kochamy. ;)
bo faceci wola ciche baby kuchty :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo faceci wola ciche baby kuchty :mrgreen:

 

Nieprawda. :) Wolimy takie, które nas uzupełnią, powiedzą np. że przydałaby się firanka lub jakiś obrazek na ścianę. Znają się na kolorach, zapachach. Fajne to jest! Gotować teraz każdy potrafi, a przynajmniej powinien. Poza tym to jest wielka przyjemność, więc nie trzeba się kłócić w tej materii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NN4V, no coś TY, a Ty jakie masz? :shock: u mnie, pewnej śmierdzącej firmy( nie wiem czy na forum można podać dokładną nazwę) z osiem lat już świecą.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mada1987, na początku myślałem, że jesteś wojującą feministką i gardzisz mężczyznami. A od pewnego czasu czytam Twoje wpisy i oczom nie wierzę. ;) Co prawda nie mogę odnieść się do wszystkiego, bo tak tylko okiem rzuciłem, ale dość bliskie są mi Twoje poglądy. Sam uważam, że to głównie kobieta tworzy ciepło domu rodzinnego, dba o szczegóły, o których my byśmy nawet nie pomyśleli, ale gdyby ich nie było, to byłoby jakoś tak smutno. Fajnie, że są jeszcze dziewczęta, które nie wstydzą się swojej kobiecości. W sumie to jedna z rzeczy, za które was tak kochamy. ;)
bo faceci wola ciche baby kuchty :mrgreen:

 

Omg kto tu na stereotypach leci? :P Same kobiety najwidoczniej. Można być panią domu, ale do tego naprawdę nie trzeba być cichym i potulnym, mieć cycków do pasa, wałków na głowie i wąsa :P. Na wszystko znajdzie się czas, jeśli się chce. Znam wiele kobiet, choćby ze studiów, które mają super domy, dobrze gotują, mają dzieci, pracę, rozwijają się, a do tego są niezłe szprychy i bardzo przebojowe. To tylko wam sie wydaje, ze dbanie o dom tak uwłacza kobiecie i robi z niej cichą kuchtę :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NN4V, no coś TY, a Ty jakie masz? :shock: u mnie, pewnej śmierdzącej firmy( nie wiem czy na forum można podać dokładną nazwę) z osiem lat już świecą.:)

 

Osram :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba warto mieć szeroką amplitudę uczuć. Gdy trzeba to być luli luli, kizi mizi, a gdy trzeba to wyrywać tchawicy wrogom i kryć ich żony przy strumieniu podczas nabierania wody. Choć to mogłoby się trochę gryź, ale warto czasami spróbować być kontrastowym.

 

popieram. kobiety lubia mieć slodkiego misia i wojownika w jednej osobie, chca czułości i poczucia bezpieczenstwa w jednym

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mada1987, na początku myślałem, że jesteś wojującą feministką i gardzisz mężczyznami. A od pewnego czasu czytam Twoje wpisy i oczom nie wierzę. ;) Co prawda nie mogę odnieść się do wszystkiego, bo tak tylko okiem rzuciłem, ale dość bliskie są mi Twoje poglądy. Sam uważam, że to głównie kobieta tworzy ciepło domu rodzinnego, dba o szczegóły, o których my byśmy nawet nie pomyśleli, ale gdyby ich nie było, to byłoby jakoś tak smutno. Fajnie, że są jeszcze dziewczęta, które nie wstydzą się swojej kobiecości. W sumie to jedna z rzeczy, za które was tak kochamy. ;)
bo faceci wola ciche baby kuchty :mrgreen:

 

Omg kto tu na stereotypach leci? :P Same kobiety najwidoczniej. Można być panią domu, ale do tego naprawdę nie trzeba być cichym i potulnym, mieć cycków do pasa, wałków na głowie i wąsa :P. Na wszystko znajdzie się czas, jeśli się chce. Znam wiele kobiet, choćby ze studiów, które mają super domy, dobrze gotują, mają dzieci, pracę, rozwijają się, a do tego są niezłe szprychy i bardzo przebojowe. To tylko wam sie wydaje, ze dbanie o dom tak uwłacza kobiecie i robi z niej cichą kuchtę :P

 

Cicha kuchta nie konecznie,musi byc do tanca i do rozanca ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NN4V, no coś TY, a Ty jakie masz? :shock: u mnie, pewnej śmierdzącej firmy( nie wiem czy na forum można podać dokładną nazwę) z osiem lat już świecą.:)

 

Osram :P

Będziesz mieć brązowe światło. :mrgreen:

 

Lepsze brazowe swiatlo,niz brazowe gacie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×