Skocz do zawartości
Nerwica.com

RATUNKU


midaa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem po rozmowie z kimś- osoba ta powiedziała mi,że jak będę o czymś myśleć to to się stanie.Mam lęki na tym punkcie przez to.Powiedziała mi ,że jak będę o tym myśleć - nazwała to też krakaniem, to to się stanie.Boję się ,że coś może się stać bliskiej mi osobie którą kocham nad życie-i ona mi ta to ,że jak będę tak myśleć to to się stanie.

Mam teraz na tym punkie lęki, i natręctwa pomóżcie.Boję się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak długo to już trwa?

 

wcześniej mialam inne natręctwa, to jakiś miesiąc,a dzisiaj ktoś mi powiedział,że jak bedę tak myśleć to to sie stanie naprawde i teraz się jeszcze bardziej przestraszylam i zamiast myslec pozytywnie jest gorzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W psychologii istnieje cos takiego jak samospelniająca sie przepowiednia ale polega to na tym ze mysląc o czyms negatywnie ,podswiadomie,, dązysz do tego aby cos poszlo nie tak.Ale ma to związek z tym ze wybierasz takie zachowania ktore kierują Cie w niewlasciwym kierunku.

Mysle ze powinnas leczyc sie z nerwicy natręctw ale dlatego ze jest to zaburzenie i utrudnia zycie,a nie dlatego ze cos ,,wykraczesz,, :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej to ze czujesz przymus aby myslec o czyms w ,,kolko,,lub przymus aby wykonywac jakąs czynnosc,jest objawem zaburzenia.Przyczyna wystąpienia tego zaburzenia to juz temat dla psychoterapeuty.

Pewnie ze zdaza sie ze sobie cos ,,wykraczemy,,ale raczej jest to po prosty zbieg okolicznosci.A to co powiedziala Ci ta osoba wywolalo u Ciebie jeszcze większy lęk a co za tym idzie zwiększy ilosc natrętnych myśli.Buźka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×