Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nie wytrzymam już dłużej. Nic mi nie wychodzi!!


yaakov89

Rekomendowane odpowiedzi

Argish,... może rzeczywiście się dorobili, ale parę lat temu w UK było o wiele lepiej. Większe pensje etc. Poza tym jak ściągnęły ich tam rodziny, to nie płacąc za czynsz i rachunki, mogli się dorobić i poszpanować w Polsce fajną bryczką i postawić domek na wsi na działce odziedziczonej po dziadkach.

 

Nie wypowiadaj się jak nie znasz realiów. Znam też jednego co na początku dorobił się dobrego samochodu i mieszkania, ale mieszkał kątem u ojca, nie musiał za nic płacić. Jedzenie było przywożone z Polski. Napojów sie nie piło, tylko wodę z kranu.

 

Ci którzy zyją normalnie w Niemczech i wykonują proste prace, często muszą pobierać zasiłek z Jobcenter. Nawet nie stać ich na normalne zakupy i muszą stać w kolejkach po żywność krótko przed best before, wydawaną przez organizacje charytatywne. Jak znasz niemiecki, zobacz sobie kilka fimów dokumentalnych, jaki to raj. Tutaj nie każdy jeździ mercedesem, jak myślicie. I sprzątaczka nie mieszka w nowym własnościowym mieszkanku.

 

W Niemczech przynajmniej masz szansę dostać zasiłek i w ogóle jakąś pomoc. A w Polsce, jak nie masz pracy, albo tkwisz w słabo płatnej, to zęby w ścianę i kaplica. Poza tym z tego co wiem, jak ci nie pasuje do końca praca, którą wykonujesz w Niemczech, to (o ile dobrze znasz język) możesz się próbować przekwalifikować, a państwo niemieckie w części to finansuje, więc może pomyśl o tym. Na twoim miejscu, bez odpowiedniego planu, ani zabezpieczenia nie wracałbym do tego polskiego syfu, bo każdy, kto tylko może chce się stąd wydostać.

 

oczywiscie ze tak w Pl zasilek to 800 zł, a po 2 miesiacach chyba 600zł. Dlatego poza Pl lepiej wychodzi bo nawet z zasilku mozna skromnie zyc, w Pl za 800 to nawet rachunkow nie oplacisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie ze tak w Pl zasilek to 800 zł, a po 2 miesiacach chyba 600zł. Dlatego poza Pl lepiej wychodzi bo nawet z zasilku mozna skromnie zyc, w Pl za 800 to nawet rachunkow nie oplacisz

 

Tyle żeby to chociaż w Polsce dostać, to musisz przepracować ponad rok na umowie o pracę i być zwolnionym z winy pracodawcy, a z tego co np. kiedyś czytałem o niemieckim Harz IV, to zasiłek (lub inne dotacje) dostają prawie wszyscy w trudnej sytuacji, choć ostatnio trochę zaczęli to ograniczać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie ze tak w Pl zasilek to 800 zł, a po 2 miesiacach chyba 600zł. Dlatego poza Pl lepiej wychodzi bo nawet z zasilku mozna skromnie zyc, w Pl za 800 to nawet rachunkow nie oplacisz

 

Tyle żeby to chociaż w Polsce dostać, to musisz przepracować ponad rok na umowie o pracę i być zwolnionym z winy pracodawcy, a z tego co np. kiedyś czytałem o niemieckim Harz IV, to zasiłek (lub inne dotacje) dostają prawie wszyscy w trudnej sytuacji, choć ostatnio trochę zaczęli to ograniczać.

 

tak, ja mam kolezanke ktora siedzi w Niemczech na zasilku i skromnie zyje. W Pl to nierealne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce zasiłek otrzymuje coś koło 10% bezrobotnych reszta jest nieuprawniona. Prawda jest taka że niemiecki zasiłek plus opłacanie mieszkania to więcej niż faktyczna przeciętna pensja w Polsce czyli około 2 tys na rękę a gro ludzi przecież robi za 1200 zł czy na smieciówkach za jeszcze mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce zasiłek otrzymuje coś koło 10% bezrobotnych reszta jest nieuprawniona. Prawda jest taka że niemiecki zasiłek plus opłacanie mieszkania to więcej niż faktyczna przeciętna pensja w Polsce czyli około 2 tys na rękę a gro ludzi przecież robi za 1200 zł czy na smieciówkach za jeszcze mniej.

 

Nawet w biednej Hiszpanii, z tego co kiedyś czytałem każdemu bezrobotnemu przysługiwało 400euro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×