Skocz do zawartości
Nerwica.com

KWETIAPINA(ApoTiapina, Bonogren, Etiagen, Kefrenex, Ketilept, Ketilept Retard, Ketipinor, Ketrel, Kvelux SR, Kventiax, Kventiax SR, Kwetaplex, Kwetaplex SR, Pinexet, Questax, Setinin, Symquel XR)


weronika

Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

161 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      115
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      26


Rekomendowane odpowiedzi

laden, to spróbuj zmniejszyć dawkę kwetiapiny o połowę i zobaczysz, jak działanie nasenne i jak się będziesz czuł. Zawsze możesz wrócić do tego, co bierzesz teraz ( a masz tego sporo ) ;)

 

cyklopka, ja mam takie zamulenie od wielu lat, że już większe być nie może :bezradny: A z alko to tylko cydr :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka.Wczoraj wzięłem sobie 25 mg kwetiapiny na noc ale żeby jakoś mocno usypiała to nie bardzo.Za to nie było żadnego zmulenia dzisiaj,a co najlepsze bardzo dobrze sie czułem w ciągu dnia bardzo dobre samopoczucie,dużo energii,jakiś luz ogólny.Na pewno sobie tego nie wkręcam.Czyżby to była zasługa kwetiapiny ? a może sertralina zaczęła działać z pełną moća po 3 miesiącach ? Czy może po prostu naprawiły mi sie styki ? :D Mam nadzieje ze więcej takich dni mnie czeka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie macie wrażenia, że na kwetiapinie dochodzi do odkładania i gromadzenia tkanki tłuszczowej na brzuchu? Nie chodzi mi chodzi o dodatkowe kilogramy, bo jakoś nie tyje, ale mam wrażenie, że w niektórych częściach ciała przybywa tkanki tłuszczowej.

To gdzie tyjesz raczej zależy od twoich predyspozycji i być może tego co jesz, bo czytałam, że dieta obfita w węglowodany idzie w brzuch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie macie wrażenia, że na kwetiapinie dochodzi do odkładania i gromadzenia tkanki tłuszczowej na brzuchu? Nie chodzi mi chodzi o dodatkowe kilogramy, bo jakoś nie tyje, ale mam wrażenie, że w niektórych częściach ciała przybywa tkanki tłuszczowej.

To gdzie tyjesz raczej zależy od twoich predyspozycji i być może tego co jesz, bo czytałam, że dieta obfita w węglowodany idzie w brzuch.

I dieta bogata w piwo też idzie w brzuch :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka.Wczoraj wzięłem sobie 25 mg kwetiapiny na noc ale żeby jakoś mocno usypiała to nie bardzo.Za to nie było żadnego zmulenia dzisiaj,a co najlepsze bardzo dobrze sie czułem w ciągu dnia bardzo dobre samopoczucie,dużo energii,jakiś luz ogólny.

Mnie by każdy taki dzień cieszył :great:

 

Czyżby to była zasługa kwetiapiny ? a może sertralina zaczęła działać z pełną moća po 3 miesiącach ?

Trudno powiedzieć ... musisz pobrać przez jakiś czas, to będziesz mógł stwierdzić. Wiem, że człowiek chciałby już, od razu, a to nie zawsze tak działa :? Tym bardziej każdy taki dzień cieszy ;)

 

Czy może po prostu naprawiły mi sie styki ? :D

Fajnie to zabrzmiało ;)

 

elfrid, a jak długo ? Z czym łączysz ?

 

huśtawka, :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę 200mg. rano i 200mg.wieczorem kwetaplexu oprócz trzech antydepresantów i ma mnie to wyciągnąć z depresji w ChADzie, ale od dłuższego czasu nie mam postępów w leczeniu jedynie spanie mi się poprawiło, we wtorek idę do lekarza, liczę na kolejne zmiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arasha, Oprócz kwetaplexu biorę Asertin 100mg, Lerivon 30mg, Rexetin 20mg, i doraźnie Cloranksen. Trochę tego dużo, ale najgorsze dla mnie jest to że nie odczuwam poprawy oprócz tego spania. Kwetiapina zawsze pomagała mi zasnąć i nadal pomaga, ale wtedy budziłem się w środku nocy i po spaniu, a teraz śpię dobrze. Zastanawiam się czy to właśnie Kwetiapina nie pozwala mi na osiągnięcie remisji z tej depresji w ChADzie, bo w sumie mam trzy antydepresanty co żadko stosują psychiatrzy, a jednak tej poprawy nie ma i to mnie załamuje. Dzięki bardzo za zainteresowanie moją osobą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kazimierz61, nie zawsze więcej oznacza lepiej ! Poza tym masz 2 leki z tej samej grupy ( Asertin i Rexetin ), może należałoby spróbować z innymi antydepresantami, bo

nie na wszystkich SSRI dobrze działają :? A Lerivon jest dość słaby ( on jest dobry na spanie, ale jeżeli śpisz na kwecie, to może mianseryna nie jest Ci w ogóle potrzebna ). Przedyskutuj to na jutrzejszej wizycie z lekarzem i daj znać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam chad i fobię społeczną.

ja mam tak że szybko usypiam nawet o 21;00 ale po 3-4 godzinach budzę się i już nie mogę usnąć mimo że oczy mnie szczypią ze zmęczenia.

teraz też nie śpie od 03;40..

mój dr.w ogóle mało mówi..tzn.nie sugeruje się moimi podpowiedziami..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Metaxa, Ach to nocne wybudzanie, nienawidzę tego. Ja od trzech lat biorę ketrel i dobrze po nim spałem, lecz kiedy zaczęła się depresja, to zacząłem się wybudzać o 2-3 w nocy, od pewnego czasu biorę Kwetaplex i do tego doktorka przepisała mi Lerivon, i lepiej po nim śpię, ale i tak, jak zasypiam z jakimiś myślami natrętnymi to się budzę w nocy i tych myśli ciąg dalszy, a więc z tym spaniem nie jest tak łatwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może warto byłoby pomyśleć nad zmianą. Kontakt z psychiatrą jest bardzo ważny
Ja też uważam że kontakt z psychiatrą jest bardzo ważny ponieważ to pacjęt jest chory, a nie psychatra. Moja lekarka rozmawia ze mną i ostatnio posłuchała mojej sugestii i przepisała mi Lamotrix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×