Skocz do zawartości
Nerwica.com

OLANZAPINA (Anzorin, Egolanza, Olanzapina Mylan/ STADA/ Apoex/ Bluefish/ Lekam/ +pharma, Olanzaran, Olanzin, Olazax, Olazax Disperzi, Olpinat, Olzapin, Ranofren, Zalasta, Zolafren, Zolafren-Swift, Zolaxa, Zolaxa Rapid, Zopridoxin)


Wera

Czy olanzapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

85 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy olanzapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      55
    • Nie
      13
    • Zaszkodziła
      26


Rekomendowane odpowiedzi

Jak masz psychozę to możesz nie mieć samoświadomości jej występowania, lepiej się trzymaj zaleceń. Możesz go poprosić by je odstawił, ale zrobi jak będzie uważał za słuszne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie esci też zawsze powodował bezsenność, jako jedyny z SSRI. Inne tak nie działały, nawet SNRI w postaci 300mg wenli.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnie jest. Znajomy po grzybkach dostał schizofrenii i gdy nie bierze leków, nikt nie jest w stanie wytrzymać jego obecności.

Znam też osobę, która miała jeden krótki epizod psychotyczny i lekarz po 2 latach planował odstawienie leków.

Czytałem też o innym przypadku - koleś po trawce dostał derealizacji. Lekarz przepisał mu perazinum i derealizacja mijała. Odstawił, gdy minęła całkowicie.

 

-- 09 lut 2015, 23:15 --

 

Od 3 dni biorę olanzapinę w dawce 5mg. Nie usypia mnie w ogóle. Wieczorem fajnie uspakaja, łagodzi natrętne myśli. Zero sedacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyczyn bladości może być wiele, np. niedotlenienie czy niskie żelazo. Warto wtedy sobie zbadać krew. Olanzapina nie ma "bladości" w skutkach ubocznych, ale hipotetycznie przez to, że lek może prawdopodobnie obniżać temp. ciała i spowalniać metabolizm bladość może być związana z lekiem. To tylko luźna hipoteza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego że lekarze często ładują pernazynę w przypadku, gdy nie potrafią pacjenta zdiagnozować/nie mają pomysłu na leczenie. Na mnie ten lek działał bardzo depresyjnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×