Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Arasha,

heh, kiedyś zaczynałem od 1/16 i miałem skutki uboczne w postaci nasilonego zmeczenia, podwyzszenie do 1/8 znów nasiliło lęk, mdłości miałem lekkie

narazie nic nie odczuwam bo dopiero wziąłem dzis pierwszy raz, jutro-pojutrze pewnie sie zacznie nasilone zmęczenie i otumanienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do cen esci to szukajcie w aptekach internetowych albo pytajcie o promocje. Ja ostatnio za Escitalopram zapłaciłam 9,90 więc sporo taniej niz poprzednia recepta bo wtedy jakoś ponad 20 zł dałam :roll:

 

Wow nie zle, mi pani mgr w aptece zamówiła z hurtownii ''w super promocji'' Esci za 31 zł za opakowanie. I to mega niby tanio, tak powiedziała....

A można zamówic leki przez internet? serio? a co z receptą?

 

-- 15 lut 2015, 13:26 --

 

Arasha, fajnie to opisałas z odstawieniem i lekami - podpisuje się pod tym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zreflektowałem sie po poprzednim wpisie,był on zwyczajnie wyssany z palca,nadal biore escitalopram w dawce 30mg plus 3x20mg buspironu,piribedil wywołał u mnie urojenia ksobne,pogłębił natręctwa,a mówią mądrzy ludzie nigdy nie mów nigdy :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh, życia nie oszukamy, czasem jest lepiej a czasem gorzej,

nie mamy często na to wpływu, lub możliwości zmiany tego stanu,

jedyny sens jest w zmianie dawek leku, czasem trzeba wysokich

a czasem niskich, ze względu na aktualny stan.

 

Wychodzę z założenia, że osoby "zahartowane" w lekach,

powinny bardzo szybko wchodzić na najwyższe dawki,

tłumiąc efekty uboczne i zły nastrój przeczekiwać na

benzodiazepinach, lekach sedatywnych itp.

Bo stratą czasu jest zabawa w powolne zwiększanie dawki,

przy takim podejściu traci się masę czasu, często miesiące i lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie każdy efekt uboczny da się stłumić, benzo stłumią nadmierne pobudzenie ale juz nic nie pomogą na cholera wie czym spowodowane silne wyczerpanie i osłabienie przy wchodzeniu na ssri, nie wiem czy to nie z powodu blokady dopaminy pojawia się ten efekt

 

sam sobie odpowiedziałeś na to pytanie, tak ma być.

jedynie atypowym neuroleptykiem można się wtedy lekko przebudzić.

ja dziś przywaliłem 50mg AMI i czuję, że staję na nogi, wraca

logiczne myślenie, odrobina prawdziwych emocji i minimum sił

by chociaż wyjść na spacer czy posprzątać po sobie.

 

Dochodzę do wniosku, że przynajmniej 50% depresyjnych stąd,

nie ma szans na powodzenie leczenia w monoterapii.

Jestem na tym forum od lat, czasem codziennie, czasem rzadziej,

moje spostrzeżenia nie biorą się z kosmosu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do cen esci to szukajcie w aptekach internetowych albo pytajcie o promocje. Ja ostatnio za Escitalopram zapłaciłam 9,90 więc sporo taniej niz poprzednia recepta bo wtedy jakoś ponad 20 zł dałam :roll:

 

Wow nie zle, mi pani mgr w aptece zamówiła z hurtownii ''w super promocji'' Esci za 31 zł za opakowanie. I to mega niby tanio, tak powiedziała....

A można zamówic leki przez internet? serio? a co z receptą?

Mozna zamówić. Ja zamawiam w aptece Dbam o zdrowie bo tam na drugi dzien jest do odbioru. Płatność i recepta przy odbiorze.

W tej chwili mój jest po 24 zł to i tak sporo taniej niż jakbym poszła do apteki http://www.doz.pl/apteka/p56508-Escitalopram_Actavis_10_mg_tabletki_powlekane_28_szt

 

A generalnie ta promocja po 10 zł trafiła mi się jak ślepej kurze, bo wczesniej tez ploaciłam ponad dwie dychy :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dupa, dupa, dupa. Weekend lęków i napięć. Boli mnie już 3 dni głowa. O co chodzi...??

Wychodzi mi na to, że Esci nie działa na mnie przeciwlękowo. Nie mam już pomysłów co dalej. Nawet już psychiatrzy drapią się po głowach..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej dawce odczuwacie poprawę ? Ja mam 10mg, ale znając życie pojutrze jak pójdę, będzie 15mg, może być ważne zebyw koncu było lepiej...

Ja dopiero przy 15 odczulam poprawę, ale pamiętaj, że każdy organizm inaczej reaguje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dupa, dupa, dupa. Weekend lęków i napięć. Boli mnie już 3 dni głowa. O co chodzi...??

Wychodzi mi na to, że Esci nie działa na mnie przeciwlękowo. Nie mam już pomysłów co dalej. Nawet już psychiatrzy drapią się po głowach..

 

10mg to bardzo mało.

Spróbuj chociaż 20mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dupa, dupa, dupa. Weekend lęków i napięć. Boli mnie już 3 dni głowa. O co chodzi...??

Wychodzi mi na to, że Esci nie działa na mnie przeciwlękowo. Nie mam już pomysłów co dalej. Nawet już psychiatrzy drapią się po głowach..

 

10mg to bardzo mało.

Spróbuj chociaż 20mg.

 

Kiedyś tylko myślałem (!), że przez pomyłkę wziąłem 2 x 10 mg i cała noc z głowy. Nie dam rady....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Kiedyś tylko myślałem (!), że przez pomyłkę wziąłem 2 x 10 mg i cała noc z głowy. Nie dam rady....

 

no ale to się przeczekuje na benzodiazepinach, od tego są.

przecież ten lek nie pobudza, więc zarwana noc nie ma nic wspólnego.

 

 

Oczywiście, że nie pobudza. Zarwana noc z powodu lęku. Benzo nie mam możliwości brać dużo lub kiedy chcę. Pracuję i nie mogę sobie na to pozwolić :/

Dziś czuję się jak we śnie. Nie chce mi się spać, ale wszystko wydaje mi się odrealnione, sztuczne. Irytacja 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×