Skocz do zawartości
Nerwica.com

JAKIE MASZ POTRAWY WIGILIJNE? ;)


Gość tosia_j

Rekomendowane odpowiedzi

o kutii to tylko słyszałem, ale ja nawet karpia w życiu nie jadłem, u mnie się tego nie jada, ciotka ze Szczecina przywiozła rok temu ja nie ruszyłem a rodzice zjedli i powiedzieli mi w zaufaniu że był wstrętny i nigdy więcej. :mrgreen: a tak to miałem skromna wigilię sałatkę jarzynową, barszcz jakieś ryby w oleju a może occie, smażone i pierogi ze sklepu które sam zaproponowałem żeby choć minimalnie się najeść bo po kolacji wigilijny jestem zawsze tak głodny że wpieprzam wszystkie cukierki które dostane. Na szczęście jutro będzie normalne jedzenie czyli mięso.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carlosbueno, bo najlepsze karpie to są u nas na południu :lol: Prawdziwe ze stawów hodowlanych, nie żadne chińskie podróbki :pirate:

 

-- 24 gru 2014, 19:11 --

 

Arasha ma wigilię po studencku, czyli parówkę i piwo;D

Ja Ci dam :pirate:

 

Nie, Tosieńka, my kutii nie mamy :bezradny:

 

Ja piję tylko barszcz czerwony ( bez uszu, bo nie lubię i nie mogę ) i trochę karpika skubnę

 

-- 24 gru 2014, 19:15 --

 

zupę się na głowach gotuje, przesmaczna rzecz.

Potwierdzam. Potrawa dla wybranych. Jak chodziłam do szkoły to była moja i dziadka ulubiona potrawa. Babcia gotowała na życzenie dziadka, ale oprócz nas nikt się tego nie tykał 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo mnie ciekawi czy kto jeszcze KUTIĘ je.

U mnie się jada kutię - to wschodnia potrawa :) z pszenicy, maku, bakalii, miodu i nie wiem czego jeszcze bo nie umiem zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wikipedia mnie objasnila - Moczka − śląska potrawa przyrządzana na Boże Narodzenie.

 

Przygotowywana jest ze specjalnego rodzaju piernika, migdałów, rodzynek, suszonych śliwek, suszonych moreli, gruszek, suszonych fig, orzechów laskowych i dużej ilości ciemnego piwa, w którym moczy się składniki. Zamiast piwa używano dawniej wywaru jarzynowego lub rosołu na łbach karpi.

 

Należy dodać, że w każdej części Śląska przepis na moczkę jest inny, głównie różni się on dodatkami ale podstawą moczki pozostaje piernik.

 

Z czasem przepis na moczkę zmieniał się, dziś można spotkać go również bez dodawania piwa, z dodatkiem owoców oraz kompotów tak aby moczka była słodka a nie przypominała zupy jarzynowej z owocami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u nas robi sie bez piwa ,wywaru.Niektorzy dodają czekolade.My nie dodajemy suszonych sliwek wg.psuje smak moczki i nie robimy bardzo słodkiej i gęstej.Jesli chodzi o wygląd wygląda kiepsko nie bede nikomu obrzydzac ani mowic z czym mi to przypomina :P W smaku bajka.Jadłam już rózne bo kazdy robi po swojemu ale od mamy jest najlepsza.

 

Co do zupy z głowy ryb kiedys sie to robiło ale aktualnie juz tej zupy nie robimy.

 

-- 25 gru 2014, 13:33 --

 

ja jak pierwszy raz w życiu zobaczyłam moczke to po obejrzeniu jej jak wygląda broniłam sie rękoma i nogami aby jej nie zjesc.Teraz żałuje bo nie wiedziałam co trace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w uj spóźnione

sałatka jarzynowa

sałatka żydowska

barszcz czerwony

zupa grzubowa

kutja <3333333333

śledzie w śmietanie

śledzie w oleju

ryba po grecku

krokiety z kapusta i grzybami

pierogi ruskie,z grzybami,z kapusta i grzybami z jagodami

zupa na grzancu na słodko ;p

wiecej mi się nie chce bo jak wspominam to mi się odbija

AAA no i bigos...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fondue z poledwica wołowa,

muss czekoladowy,

risotto z pieczona poledwicą jagnieca,,

grzybowa /mojego wyrobu/,

panna cottta z sosem owocowym,

lazania,

caramels /czyli takie kruche krówki/,

pasztet z watróbek gesich, foie gras na pzrzystawke i jakies denne zielone sałaty.

To wszystko rozwleczone na 3 dni świąt, zbytnio sie nie najadłam imho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×