Skocz do zawartości
Nerwica.com

CHLOROPROTYKSEN (Chlorprothixen Hasco/Zentiva)


Gość

Czy chlorprotiksen pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

79 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy chlorprotiksen pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      55
    • Nie
      19
    • Zaszkodził
      14


Rekomendowane odpowiedzi

Ja biore cały czas 50mg i działa tak samo cały czas.

no to mi się coś porobiło, bo czuje ewidentny przesyt, tak jakby stężenie leku się kumulowało czy jak, nie wiem sam jak to nazwać, samopoczucie bez awarii, ale coś się zmieniło! schodzę z dawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz po tym najwyżej dłużej spać i tyle.

Szkoda, że już nie mam tego leku. Bezsenność wróciła a on się dobrze spisywał w tej kwestii.

 

To super. Najchętniej to bym przespała całe życie. Tylko czytałam, że ten lek działa źle na depresję. Lepiej się powstrzymam przez jakiś okres, bo mi się zaostrzy.

Dzięki za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boję się to brać. 15mg to najniższa dawka ale wizja otumanienia mnie przeraża.

O dziwo, czytam że nie powinno się brać tego równolegle z innymi lekami uspokajającymi. Hydroksyzyna to może nie taki lek że działa specjalnie mocno ale wydaje się wystarczająca by doszło do reakcji..

Oczywiście wiadomo, że nie mam zamiaru brać tego w tym samym czasie.. Tylko raz jeden lek a raz drugi.

Może ktoś coś podobnego próbował i nic mu się nie stało?

 

Brałem tak raz chlorprotiksen 50 mg i 25 mg hydoksyzyny nic się nie dzialo tylko zatwardzenie było.

 

Możecie mi powiedzieć czy ja bierziecie chlorprotiksen to pogarsza wam się wygląd chodzi mi o wypryski, zaczerwienienia ,cienie pod oczami ?

 

-- 07 gru 2014, 00:36 --

 

pytanie do długo przyjmujących: czy zauważyliście może zmniejszenie tolerancji na lek, mała dawka działa tak samo silnie jak kiedyś podwójna?

 

 

Własnie zapomniałem napisac że wcześniej brałem 100 mg później przez 2 tygodnie hydro a później powrocilem do chlora ale tylko do 50 mg i wlasnie mi się wydaje ze ta dawka lepiej dzila niż 100 mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Petek, ok dziki; nie przejmuj się cieniami czy wypryskami, nic złego Tobie się nie dzieje, to są tzw. uboki :) Ty akurat tego doświadczasz jak rozumiem, a inny przejdzie bez widocznych objawów, każdy organizm inaczej reaguje lub ma podobnie, ja zawsze czytam w ulotce od leku tylko skutki uboczne ;) bo zapewne z niektórych z nich doświadczę, czym się wszystko jest OK!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Petek, ty bierzesz tak ciotowską dawkę tego chlora (który sam w sobie ma z neuroleptykami w rozumieniu ant.rec.D tyle wspólnego co poranna kawa z wieczornym sraniem) , że powinieneś mieć z tego tytułu dużo mniejsze problemy niż ludzie na 50mg sertraliny czy 10mg paroksetyny :P Także nie płacz o ten chlor i nie przypisuj mu wszystkich nieszczęść tego świata i osobistych, bo on tyle Ci złego robi codziennie ile zjedzenie co dzień małych frytek bez keczupu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, chociaż ja polecam zamiast iść do klaunologa i wcierać azteckie maści w dynie - idź na solo i wysusz kask XD Laski se chwalą, pryszcze znikaja jak kaloryfer po olanzapinie, ale ponoć cza chodzic stale, bo jak sie nie pójdzie dłużej to syfy atakują z potrójną siłą, ale kto nie lubi śniadej karnacji. Możesz se też zafarbować dodatkowo włosy na czarno i sie reklamowac że Włoch chirurg plastyczny to już każda twoja po 15min XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, jedną dawkę mam za sobą. Może to moja psycha takie coś mi stwarza..

 

Nastrój ''high'' zamienił się w stan lękowy, a serce które tak szybko uderzało zaczęło mnie boleć.

Normalnie jakieś zwidy miałam. Może to przez niedosypianie? Trzeźwo patrzę a czuję się jak naćpana. Patrząc na podłogę widze te pierdzielone kropki( beton z kamykami) i te kamyki zaczęły tak cholernie się poruszać( jakby parować, rozmazywać i unosić ku górze) że czułam się jakbym sfiksowała totalnie.

Zawroty, bóle głowy. Totalna, nasilona bardziej niż zwykle migrena. Normalnie jakbym wyłączona z normalnego życia. Wszystko takie odległe a jednocześnie bardzo mało interesujące. Wszystko straciło sens :/

 

Nie słyszałam od lekarki że może być taki efekt. A może tylko tak na początku powinno być?

Będę wdzieczna w sumie za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Steviear, mi sie wydaje ze jezeli lekarz Ci to zapisal na depreche to zle, bo chloro ma slabiutkie dzialanie p/lękow i p/depresyjne, mi lekarka mowila, ze sie sprawdza jako tylko lekki nasenny. U mnie tak sie wlasnie sprawdza. Zapytaj sie lekarza na co przepisal i jak na depresje to trzeba odstawic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

agusiaww, Lek był przepisany aby brać przed snem. Długo działało..Już nie mam depresji.

Za to takie okropny stan ..Czuję jakby mi serce wysiadało. Łapy się trzęsą i pocą. Migrena rozwala głowę. Bóle w klatce piersiowej. Ciężko złapać oddech. Niepokój jakby ktoś miał mnie zabić. No nigdy tak nie miałam. Ale terapeuta mówi że to problem psychologiczny, psychiatra też.

Boję się w sumie iść do kardiologa bo mnie potraktuje z góry jeśli mu powiem że brałam tyle leków. Uzna mnie za wariatkę i pozamiatane.

 

Dzisiaj wzięłam w dzień bo już umierałam tak było źle. Pomogło, więc z lekiem wszystko w porządku. Tylko ze mną niekoniecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

agusiaww, Ale ja nie czuję się depresyjnie. Szczerze mówiąc, jak już tego nie biorę to stan powrócił do normalności(żadnych bolesnych lękowych stanów) więc nadal muszę wspomagać się tylko hydrą. Głupio bo liczyłam że coś innego będzie lepsze a tu jednak nic jej nie przebije.

Dzięki za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też ma ktoś tak, że Chlor nie pomaga w zasypianiu, tylko rano trudno się obudzić? Mam tak przy 15mg. Biorę juz na 3h przed snem w nadziei, że pomoże mi zasnąć, ale nic to nie daje... Nie czuję żadne senności. Leżę godzinami i czekam na sen. Za to rano nie jestem w stanie się wybudzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

joaszy, wiesz kwestia tolerancji organizmu, mnie również teraz chlor nie usypia (2-2-2)90mg, zasypiam normalnie ale poranki mam w normie, benzo ciężko odstawić wytrwałości życzę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

joaszy, benzo ciężko odstawić wytrwałości życzę!

 

Dzięki! Teraz jestem już kilka dni bez benzo i dopiero teraz do mnie dociera, jak się czułam przez te wszystkie lata, gdy się nie leczyłam... Wszystkie objawy wróciły. I to cholerne napięcie. Ech... Czuję się strasznie bez benzo, ale muszę dać radę. I czekam aż poczuję zwiększoną dawkę Esci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też ma ktoś tak, że Chlor nie pomaga w zasypianiu, tylko rano trudno się obudzić? Mam tak przy 15mg. Biorę juz na 3h przed snem w nadziei, że pomoże mi zasnąć, ale nic to nie daje... Nie czuję żadne senności. Leżę godzinami i czekam na sen. Za to rano nie jestem w stanie się wybudzić.
Biorę to od tygodnia i mam podobnie. Dostałam 15 mg (ewentualnie 30 mg jak tyle nie pomoże) na lepsze spanie. Za pierwszym razem mnie uśpił i na następny dzień byłam przymulona. Potem spróbowałam pół tabletki i nic nie poczułam. Wróciłam więc do całej, a wczoraj nawet dwie tabletki łyknęłam, ale już mnie nie usypia. Za to rano miałam problem, żeby się zwlec z łóżka, chociaż już od dawna nie spałam, tylko jakaś zdechła byłam. Zastanawiam się, czy to nie kwestia zmiany antydepa, który od razu zaczęłam brać w sporej dawce - może się za bardzo ożywiłam przez to:) I nie wiem co teraz. Może by spróbować brać to o jeszcze wcześniejszej porze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×