Skocz do zawartości
Nerwica.com

Spamowa wyspa


Etna

Rekomendowane odpowiedzi

Do bani, ale zawsze coś

 

Oto moja wieś

 

 

W nieopodal stary gaj

Rydze to jego dar

Źródło Mienia

Poidło schronionych zwierząt

Tam na skraju

Dąb niejedno zna

Radosława się zwie

Alej Liskowa, Szymkową

Jagód narwiesz pełny dzban

Pod świnią nogą

Odpoczniesz wędrowcu

 

Gdy zmęczony

Gwarem, troską

Zawitaj do wsi

Gdzie zatrzymał się czas

Jak wiatr

W koronach drzew

 

-- 22 lip 2014, 17:06 --

 

Z godnie z przykazaniem pisać cokolwiek a może coś się urodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mirunia, alej się wzięło bo u mnie mówią we wsi na alej i nie chcę tego zmieniać. Początkowo ich nie rozumiałam bo zlewają słowa naalej, tak śpiewająco, jak i olosie :mrgreen:

 

platek rozy, :oops:

 

Zaraz Wam coś podeślę

 

-- 22 lip 2014, 18:11 --

 

[videoyoutube=S6AyPIhgrzM][/videoyoutube]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

platek rozy, Infinity, mirunia,

 

witajcie kochane kobietki, jak sie macie dzisiaj...?

 

Kasiu wiersz przeczytałam, filmik obejrzałam. Ja lubię takie klimaty. Od lat zachwycam się muzyką ludową, to jest jakas prawda z duszy płynąca. Zresztą w ogóle, jak sądzę, moje fascynacje ludowe mają korzenie rodzinne. Moi dziadkowie rolnikami byli, stąd poworoty sentymentalne w te klimaty...

 

U mnie gorąco nadal, ale wyspałam się dzisiaj porządnie, więc i lepiej upał znoszę, choc aktywność w takie dni minimalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mirunia, mieszkam w kuj pom, ale tego utworu słucham na okragło to "Werchowyna powstała w 1991 r. z inicjatywy studentów uczelni warszawskich, związanych ze środowiskiem Studenckiego Koła Przewodników Beskidzkich. Wykonuje głównie pieśni z terenów Łemkowszczyzny i z różnych rejonów Ukrainy (choć w repertuarze są także utwory z polskich Beskidów Zachodnich). Grupa wydała pięć płyt kompaktowych ("Krynyczenka", "Werchowyna Live", "Oj, zza hory", "Hej, Kolęda, Kolęda" oraz "Pieśni święte i grzeszne") oraz dwie kasety ("Werchowyna" oraz "Tecze Riczka") "

To Wam jeszcze pokaże. Dzisiejsze pogaduchy ze Zgrywusem

[videoyoutube=4TjIcOgYdxc][/videoyoutube]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Infinity, ja sie cieszylam z tego wypadu na Mazury ale ja miejska dziewczyna to dla mnie to byla nowosc:)

 

mirunia, oja to sie wybyczysz :D:D:D chociaz w naszym wypadku najlepiej czas aktywnie spedzac coby nie napedzac zlych mysli :mhm: Masz cos w planach na ten czas ????

 

 

jasaw, Aniu :********* ja szukam pracy i poswiecam ostatnie dni na przegladanie ofert oraz zalatwianie rzeczy zwiazanych z doplata do mieszkania i z grupa inwalidzka .

Wieczorami czytam , ogladam filmy... Tak mi te dni leca.

 

W weekend ide na pokaz makijazu na kurs wiec musze sie ogarnac i dac rade bo kasa potrzebna a poki co to jedyna okazja zeby ja zarobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×