Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

1. ESCI działa!!! jestem juz 4 - ty miesiąc i jest totalna stabilizacja , wróciłem do tempa pracowego i powiem Wam - odetchnąłem...wróciła energia speed , chęć i wyniki przeszły moje oczekiwania :)
Ten kawałek to naprawdę balsam dla duszy. Cieszę się wraz z tobą :smile:

 

U mnie dziś pierwsza wizyta u terapeuty, ale to dopiero wieczorem. Zatem od rana: mantry, medytacje, joga i wizyty w kibelku. Wszystko, by jakoś dotrwać i ze strachu się nie wypalić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zmniejszeniem dawki ...czy sądzisz że to za wcześnie - nie chciałbym się wdupić znowu w jakieś doły - tabletki na spanie porzuciłem kompletnie , zasypiam o 24.00 budzę się 0 7.00-8.00 :)

 

Obgadaj sprawę z psychiatrą. Moim zdanie możesz zmniejszyć i sprawdzić jak się będziesz czuł na połowie dawki. Masz teraz lepsze lekarstwo niż te prochy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radku

Super informacje!!!Brawo,brawo!!!

 

Lunatic

Rozmawialam z p.dr.o paro,ze chce zmienić.Powiedziala,ze nie widzi sensu przechodzenia na paro.Mowila tez,ze niewuadomo jak ona tym razem moze zadzialac na mnie,wiec stwierdziła ze nie ma co kombinować.Tyle uslyszalam od niej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

margor26,

 

ja miałem tak samo z Esci na początku - ranki fatalne - leki , drżenia, ścisk żołądka, czarne myśli - wieczory są o dużo lepsze - kiedyś to Dark tłumaczył czemu tak jest - musisz to przetrzymać - ja też ratowałem sie Zomirenem kilkanaście dni także nie uzależnisz się jeśli to będzie trwało do miesiąca - spróbuj może dołączyć Trittico - nie uzależnia , fajnie sie po nim śpi - zapytaj psycha - na mnie działa fajnie - jeśli masz duże kłopoty ze spaniem to polecam Apo- Zolpin - nieco uzalezniający ale nie tak bardzo jak np. Zomiren a usypia rewelacyjnie - a po za tym czas, czas, czas i będzie OK :)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radol,

moim głównym problemem w tej chwili jest praca, wszystko sie poukładało nie tak jak trzeba, mam kilka lat przerwy od skonczenia studiów i mam z tym ogromne problemy zeby znalezc coś stałego, jak konczylem szkole to prace dostawalem od razu, no ale bylem w takim stanie ze nie dalem rady, teraz znalezienie czegos w taki sposob graniczy z cudem, chodzi mi o staz na konkretnym stanowisku ktorego nie zrobilem od razu po szkole i teraz nie moge za zadne skarby tego zalatwic, w domu slysze wieczne zlosliwosci przez to, ze wszystko zle zrobilem, ze stchorzylem wczesniej, ze nie potrafie niczego zalatwic tak jak sie nalezy itp., zrobila sie tak paskudna sytuacja w tej branzy co szukam stazu ze nawet moj psychiatra chcial mi pomoc i dal mi kontakt do osoby na wysokim stanowisku ktora ma wplyw na wiele rzeczy i ona nawet nie potrafi pomoc, to jest kolejna sytuacja w ktorej popelniam bląd i ne dostaje szansy zeby go naprawic bo okazuje sie ze znow jest za pozno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lunatic,

 

hmmm...czyli ze wspomnieniami kobiecymi sobie poradziłeś? - odnośnie roboty to nie za bardzo wiem jak się do tego odnieść bo za mało info mi dałeś , nie wiem co za branża i o co dokładnie chodzi - ale czy to tylko jedyna opcja pracy - nie możesz nieco zmienić profilu - np. wejść w sprzedaż gdzie nie trzeba mieć jakiegoś kierunkowego wykształcenia tylko nieco inteligencji i sprytu - chyba to jakieś alternatywy bo jeśli nie można już załatwic stażu to trzeba może zwrócić się w inną stronę...taka moja rada...ja tez mam bardzo kierunkowe wykształcenie bo skończyłem prawo , dwa razy próbowałem dostać sie na aplikację ale koneksje rodzinne są nie do przeskoczenia i poszedłem w branże finansową i sprzedażową :) - a też mi wszyscy gadali - po co te studia kończyłeś itd sratatata...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lunatic,

 

hmmm...czyli ze wspomnieniami kobiecymi sobie poradziłeś? - odnośnie roboty to nie za bardzo wiem jak się do tego odnieść bo za mało info mi dałeś , nie wiem co za branża i o co dokładnie chodzi - ale czy to tylko jedyna opcja pracy - nie możesz nieco zmienić profilu - np. wejść w sprzedaż gdzie nie trzeba mieć jakiegoś kierunkowego wykształcenia tylko nieco inteligencji i sprytu - chyba to jakieś alternatywy bo jeśli nie można już załatwic stażu to trzeba może zwrócić się w inną stronę...taka moja rada...ja tez mam bardzo kierunkowe wykształcenie bo skończyłem prawo , dwa razy próbowałem dostać sie na aplikację ale koneksje rodzinne są nie do przeskoczenia i poszedłem w branże finansową i sprzedażową :) - a też mi wszyscy gadali - po co te studia kończyłeś itd sratatata...

Hee skad ja to znam....też nie pracuje w zawodzie..lunatic zastanów się nad tym, teraz ciężko znaleść pracę jaką kolwiek nie mówiąc juz o tym ż chciałoby sie pracować w zawodzie wyuczonym...aczkolwiek ja mam zrobione humanistyczne i księgowosć tak na wszelki wypadek :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radol,

nie poradzilem sobie, ale jak odstawilem zamulającą paro to wyszedłem z tego stanu letargu i się ocknąłem ze lata uciakają a ja stoje w tym samym miejscu i nawet nie mam stalej pracy, pracowalem w sprzedazy przez 2 ostatnie lata ale to byla umowa zlecenie i placą tylko jak sie cos sprzeda, nie ma zadnej podstawy, jak teraz bylem na rozmowie w glupim markecie z RTV bo chcialem zalatwic cokolwiek stalego to wszyscy patrza tylko na doswiadczenie w tej branzy w jakiej oferuja prace, w glupim markecie na stanowisku sprzedawcy, to ze masz mgr i potrafisz opanowac nową wiedze w krotkim czasie sie nie liczy, liczy sie tylko to ze nie masz doswiadczenia takiego jak oni chca

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest i praca bez wymaganego doświadczenia. U nas jak ostatnio wybudowali KFC to zatrudniali wszystkich jak leci.

Podobnie jak wybudowali sortownie odpadów na wysypisku. Też bez wykształcenia, doświadczenia, brali jak leci.

Czasem trzeba chwycić taką robotę, żeby jakaś kasa i ubezpieczenie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lunatic,

 

to se wpisz w CV że pracowałeś w 6-ciu marketach RTV i miej to w dupie a roboty i tak sie nauczysz :) - mój kolega tak dostał bardzo intratne stanowisko - bo nie miał wyjścia i teraz jest jednym z wysoko postawionych prezesów w spółce i nikt nie wie że nawet nie ma wyższego wykształcenia :D

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ellora,

tez robilem studia i w miedzyczasie 2-letnia szkole policealna w branzy na ktora bylo bardzo duze zapotrzebowanie, poniewaz kierunek studiow wybralem malo perspektywiczny jezeli chodzi o prace, kolejny błąd ale to juz standard u mnie

 

-- 16 kwi 2014, 13:10 --

 

Radol,

no cos Ty, to oni tego nie sprawdzają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie że nie - a jeśli już to na pewno nie na takie stanowiska - może na jakieś wysokie dyrektorskie potrzebujesz rekomendacji od poprzedniego pracodawcy ale nie na takie :) - jeśli nawet to taka szansa że sprawdzą istnieje 1/100 to chyba warto najwyżej Cię wywalą a jeśli będziesz OK to nie będą w niczym grzebać :) - znam to - sam rekrutuję i rekrutowałem ludzi do dużego banku w Polsce więc wiem - z mojej kariery zawodowej tylko raz mnie sprawdzili u poprzedniego pracodawcy a w zasadzie miałem dać telefony do swoich byłych przełożonych więc możesz dać nawet do kumpla i go zrobić prezesem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radol,

moim głównym problemem w tej chwili jest praca, wszystko sie poukładało nie tak jak trzeba, mam kilka lat przerwy od skonczenia studiów i mam z tym ogromne problemy zeby znalezc coś stałego, jak konczylem szkole to prace dostawalem od razu, no ale bylem w takim stanie ze nie dalem rady, teraz znalezienie czegos w taki sposob graniczy z cudem, chodzi mi o staz na konkretnym stanowisku ktorego nie zrobilem od razu po szkole i teraz nie moge za zadne skarby tego zalatwic, w domu slysze wieczne zlosliwosci przez to, ze wszystko zle zrobilem, ze stchorzylem wczesniej, ze nie potrafie niczego zalatwic tak jak sie nalezy itp., zrobila sie tak paskudna sytuacja w tej branzy co szukam stazu ze nawet moj psychiatra chcial mi pomoc i dal mi kontakt do osoby na wysokim stanowisku ktora ma wplyw na wiele rzeczy i ona nawet nie potrafi pomoc, to jest kolejna sytuacja w ktorej popelniam bląd i ne dostaje szansy zeby go naprawic bo okazuje sie ze znow jest za pozno

 

Niestety mieszkanie w Polsce sprzyja rozwojowi chorób psychicznych.

 

lunatic a co kończyłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wisnia80,

studia geografie i studium farmacje i mam ze stazem w aptece cholerny problem zeby sie zalapac

 

Hmm to dziwne aptek zalew. Ale nie znam branży więc się nie wypowiem. Natomiast się wypowiem, że dostać się na staż, jest dużo trudniej niż później dostać pracę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wisnia80,

to prawda ze duzo aptek, tylko ze nie chca zatrudniac stazystow tylko juz osoby z uprawnieniami, a taki staz trwa az 2 lata, a poniewaz jest nadwyzka farmaceutow to maja do wyboru po stazu i bez stazu i wybieraja tego po stazu

 

-- 16 kwi 2014, 14:13 --

 

w 2010 r. bylo inaczej, nie mialem z tym problemu, a to ze minelo az tyle czasu dziala bardzo na moją niekorzysć dodatkowo :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

margor26,

 

ja miałem tak samo z Esci na początku - ranki fatalne - leki , drżenia, ścisk żołądka, czarne myśli - wieczory są o dużo lepsze - kiedyś to Dark tłumaczył czemu tak jest - musisz to przetrzymać - ja też ratowałem sie Zomirenem kilkanaście dni także nie uzależnisz się jeśli to będzie trwało do miesiąca - spróbuj może dołączyć Trittico - nie uzależnia , fajnie sie po nim śpi - zapytaj psycha - na mnie działa fajnie - jeśli masz duże kłopoty ze spaniem to polecam Apo- Zolpin - nieco uzalezniający ale nie tak bardzo jak np. Zomiren a usypia rewelacyjnie - a po za tym czas, czas, czas i będzie OK :)

 

A czy po tym Triticco skutki uboczne esci zmniejszyly sie? I po jakim czasie lepiej sie poczules?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz po wizycie. Ehhh. Jestem zalamany troche. Na poczatku lekko zasugerowal, zeby mnie umiescic na oddziale zamknietym ale po tym, co tutaj czytalem, podziekuje. Moj psychiatra to kierownik oddzialu dziennego i powiedzial, ze on na prawde chce mi pomoc i mocno naklanial do jednak udania sie tam. Swojego wczesniejszego skierowania nie dalem rady zrealizowac, a wazne jest tylko 14 dni. Problem polega na tym, ze mam agorafobie... Nie wiem jak tam trafic :/ Bede rozmawial ze znajomym, czy mnie bedzie mogl tam zawozic na 9 rano i odbierac o 14, moze sie uda.

 

No i dopiero teraz uswiadomil mi, ze tam nie ma nieograniczonej ilosci miejsc i jest kolejka. Ciekawe ile sobie poczekam, ale moze uda mi sie jakos z lekarzem porozmawiac, zeby moze sie znalazlo jeszcze jedno miejsce...

 

Masakra. Az sie trzese teraz i nie moge sobie poukladac mysli w glowie. Gardze ta choroba. Smutno mi strasznie. Jeszcze zab mnie do tego napierd*la tak, ze masakra! A dopiero jutro na 13 wizyta ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×