Skocz do zawartości
Nerwica.com

jak przestać się bać , WASZE PATENTY


Gość hobbyturysta

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zaczac z dnia na dzien nowe życie i chodzic w tych rózowych okularach i byc szczesliwym i przestac przejmowac sie :)

 

Po pierwsze zdać sobie sprawę z tego, że zmiana to kwestia miesięcy ciągłych starań. Nawet jakbyś dostał całą teorię jednego dnia, nie zrozumiesz jej. To jak wchodzenie po drabince, trzeba się nauczyć niektórych rzeczy, żeby w ogóle pojąć inne. Trzeba się powoli nauczyć akceptować siebie, żeby przestać się porównywać itp. Po prostu to wszystko wymaga czasu i jak przyjmiesz, że codziennie się starasz, a jak wkroczysz z powrotem w bagno, to starasz się dalej, wtedy może się udać :)

 

Moje metody? Takie triki, które mi pomagały.

 

Zwiększanie poczucia kontroli i sprawczości- stawianie przed sobą wyzwań, realizowanie ich, organizacja czasu, pracowanie nad wizją przyszłości, która nie składa się z ciągłego unikania i dostosowywania do rzeczywistości, powolne budowanie wiary w siebie.

 

Akceptacja- zmiana dialogu wewnętrznego na przyjacielski, zmiana reakcji na emocje (jak smutek, to idę spać, a nie oglądam smutne filmy; jak gniew to oglądam seriale, a nie myślę nad problemem i nie konfrontuję się z nim póki jestem zła).

 

Zmiana sposobu myślenia na pozytywny- przerywanie błędnego koła nerwicy (unikanie myślenia i strachu przed ciemnością), systematyczna desentyzacja, całkowite urwania i nie pozwalanie sobie na ruminację, spisywanie wszystkich lęków i zmartwień żeby były widoczne na kartce i nie wydawały się tak chaotyczne, przygniatające i ogromne.

 

Jeszcze dużo innych, ale te powinny wystarczyć na parę tygodni, jeśli postanowiłbyś skorzystać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przestać żyć w ciągłym strachu,leku, wstydzie.

Jak zaczac z dnia na dzien nowe życie i chodzic w tych rózowych okularach i byc szczesliwym i przestac przejmowac sie :)

Jak przestac sie bac i wstydzic ludzi.

Jakie macie patenty swoje ? Może razem uda nam sie opracawac jakies skuteczne metody które pomoga wiekszosci.

Piszcie o tym co wam pomaga.

Mnie pomaga myślenie w sposób pozytywny (tak myślę :D).

Co kogo to obchodzi, co kto o mnie powie, pomyśli ?, nie interesuje mnie to.

Niech mówią co chcą, oni się w tym gubią..

Nie ma się czego wstydzić..

Czy założysz różową bluzkę, czy okulary... co kogo to obchodzi ?. Będą gadać i śmiać się i co ?, świat się zawali ?, ręka Ci odpadnie ?, nie :).

To mój sposób.. próbuję jeszcze wygląd zaakceptować w ten właśnie sposób..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne. Tak na marginesie: fajnie jest znaleźć jakiś obiektywny system oceny rozwoju. Zależnie od tego jaki masz problem- np. codziennie zapisujesz czy miałeś dobry dzień i sprawdzasz po jakimś czasie czy jest lepiej. Bo wiem z doświadczenia, że może się polepszać, a wydaje Ci się, że jesteś w bagnie. I jak nie masz kogoś obok, kto Ci może powiedzieć, że radzisz sobie lepiej, to sam możesz tego nie zauważyć. Albo się przecenić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×