Skocz do zawartości
Nerwica.com

jak przestać się bać , WASZE PATENTY


Gość hobbyturysta

Rekomendowane odpowiedzi

Zdaje sobie sprawę że sporo już mogło być takich tematów ale to jest dla mnie ważne. Proszę o wasze patenty na moje pytania .

 

Jak przestać żyć w ciągłym strachu,leku, wstydzie.

Jak zaczac z dnia na dzien nowe życie i chodzic w tych rózowych okularach i byc szczesliwym i przestac przejmowac sie :)

Jak przestac sie bac i wstydzic ludzi.

Jak przestac ciagle myslec o niesimpatico przeszłosci.

 

Jakie macie patenty swoje ? Może razem uda nam sie opracawac jakies skuteczne metody które pomoga wiekszosci.

Piszcie o tym co wam pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sobie sprawę że sporo już mogło być takich tematów ale to jest dla mnie ważne. Proszę o wasze patenty na moje pytania .

 

Jak przestać żyć w ciągłym strachu,leku, wstydzie.

Jak zaczac z dnia na dzien nowe życie i chodzic w tych rózowych okularach i byc szczesliwym i przestac przejmowac sie :)

Jak przestac sie bac i wstydzic ludzi.

Jak przestac ciagle myslec o niesimpatico przeszłosci.

 

Jakie macie patenty swoje ? Może razem uda nam sie opracawac jakies skuteczne metody które pomoga wiekszosci.

Piszcie o tym co wam pomaga.

Też chciałabym to wiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siostrawiatru, może razem wymyślimy jakas recepte dla ogółu nawet jesli to nie bedzie wyleczenie to chociaz zeby było pomocne , taki podrecznik taka podstawe jak elementarz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi pomaga tylko motocykl. Hopki.. :105: Nie ma nic przyjemniejszego. Polecam.

 

-- 18 mar 2014, 00:16 --

 

siostrawiatru, może razem wymyślimy jakas recepte dla ogółu nawet jesli to nie bedzie wyleczenie to chociaz zeby było pomocne , taki podrecznik taka podstawe jak elementarz :)

Ciężki wysiłek fizyczny połączony z adrenaliną. To lepsze od kodeiny, morfiny, tramadolu i benzo. Piszę na własnym doświadczeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hobbyturysta, Czasami bywaja okresy, że cierpię na nerwicę, dochodzą lęki, które trwają od chwili przebudzenia się, do momentu zaśnięcia. Nie dziwię się, że chcesz uciąć to błędne koło, lęki wyniszczają cały nas organizm również fizycznie.

Napiszę Ci jakie mam sposoby na to:

--> Ucinanie błędnego koła, odraczanie ruminacji, tzn--> kiedy masz złe mysli, lęki, wstajesz, nie siedzisz, , tak więc wstajesz, i robisz czynnosc która cie relaksuje, mogą być to ćwiczenia, może być to spacer, cos co lubisz. Skup się wtedy na dobroczynnym działaniu danej czynnosci np: spaceruję bo: poprawia krażenie, spalam kalorie, wzmacniam organizm, dotleniam się.

--> W razie lęku i hiperwentylacji--> przedłuż wydech, jak najdłużej i najspokojniej wydychaj powietrze. Cisnienie krwi z lekka sie obniży, puls wróci do normy. Spokojne serce--> mniejsze uczucie dusznosci, brak drżenia rąk. Prawidłowe oddychanie pozwoli pozbyć sie objawów somatycznych wywołanych przez lęk.

--> relaksacja Jacobsona--> dostępna w internecie, Panowie przy tym usypiają :)

 

Jeżeli boisz sie ludzi--> nie ma opcji, musisz przełamać to. Wychodzić do tych ludzi, rozmawiać z nimi. Najpierw będziesz czuł sie źle, ale to będzie mijać! O to chodzi w pozbywaniu się lęków--> nie unikamy miejsc które są dla nas w pewnym sensie trudnością. Bywało że tak bardzo nie chciałam iść w dane miejsce że z rana wymiotowałam. Chodziłam siłą, po miesiącu mi mijało. Dlatego na własnym przykładzie powiem--> wychodzić jak najczęściej do miejsc które wywołują lęki. Z czasem zmniejszą się.

 

Takie małe kroki, walka z przeciwnosciami, pozwoli na to, że Twoja samoocena wzrośnie. Będziesz dumny z każdego pokonanego lęku, pomyśl że warto sie otworzyć dla samej satysfakcji!. Im więcej będziesz z ludźmi rozmawiać tym wiecej nabierzesz wprawy :).

Proponuję Ci wypady na zloty Rozmawianie o problemach z innymi, i zobaczysz, że jest wyjście z naszych dołków, smutków obaw.

Poznasz wielu fajnych i wartosciowych ludzi!

 

Czasem trzeba pokonać trudności, by cieszyć się z małych rzeczy i dostrzegać świat pozytywniej niż pozostali.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siostrawiatru, jak ja po miescie chodze to jestem poddenerwowany a ty mi o motorkach mowisz :) za wysokie progi :)

 

Trzeba pisac o swoich patentach moze jakis przyklad zrobie tego co wyczytalem w necie co pomaga itp

 

Ksiażki: Toksyczny wstyd _John Bradshaw,Padesky, Greenberger - Umysł ponad nastrojem (terapia poznawcza), jak oswoic lek, Pojedynek z nerwicą

Autor: Anna Polender

 

Filmy: Buntownik z wyboru

 

Motywacja :

 

leki bez recepty : magnez , melisa, preparaty witaminowe,mam zamiar jeszcze spróbowac witaminy d , kwasow omega 3 i 6

 

strony: nerwica.com , http://zdrowiej.vegie.pl/viewtopic.php?t=4240

 

produkty: czekolada , sok bananowy

 

kontakty społeczne : tutaj narazie cieniutko, naprzykrzanie sie ludziom z forum

 

napady leku paniki : trening jacobsona i szulca, medytacja, siłownia ale narazie to tylko zamiary :) i słowa

cały czas będe starał sie dodawac informacje i kolejne punkty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siostrawiatru, jak ja po miescie chodze to jestem poddenerwowany a ty mi o motorkach mowisz :) za wysokie progi :)

To właśnie o to chodzi. Jak łażę po mieście czy coś załatwiam to czuję się koszmarnie , boję się i w ogóle kosmos. Ale jak wsiądę na moje enduro to coś takiego jak jesteś baaaardzo najarany na laskę i dotykasz jej i smakujesz powoli. To bardzo podobnie tylko ,że lepiej :mrgreen: Podniecenie maksymalne tym bardziej, że ja jeżdżę na enduro i co chwile są sytuacje,że adrenalina chce Cię rozwalić. Kurwa to lepsze od.. ;):mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siostrawiatru, ciekawa postac z ciebie :)

Taaaa, każdy jest ciekawy na swój sposób. Nie ma na świecie dwóch takich samych osób. I bardzo dobrze bo by nudno było. Każdy ma COŚ w sobie tylko nie zawsze od razu to pokazuje. Czasem ze wstydu albo strachu dusi w sobie a szkoda bo od każdego można się czegoś nowego nauczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siostrawiatru, ode mnie możesz sie jedynie nauczyc chlac zrec palic narzekac klac i mundrkowac :)

hahahaha :mrgreen: niech będzie i to ;)

chlać umiem i dość często,

Żarcie ograniczam bo o figurę trzeba dbać,

narzekać umiem doskonale, kląć też

Ala co to mundrkować?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siostrawiatru, A to jest taki stan jak zakompleksiona i nieśmiała osoba po paru piwkach zaczyna wchodzić z wszystkimi w debatę świruje wielką zyciową postac zna na wszystko odpowiedzi,nikt jej nie przegada i nikt nie ma tyle racji i madrosci co ona, daje rady i wogóle jest alfa i omega :):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mark123, mark a cos pozytywnego co mogło by innym pomoc ?

Raczej nie stosuję nic, co nadawałoby się do polecenia innym; stosuję tylko jak największe unikanie mierzenia się z lękiem, wstydem i ucieczkę w świat fantazji.

 

siostrawiatru, ode mnie możesz sie jedynie nauczyc chlac zrec palic narzekac klac i mundrkowac :)

A ode mnie można nauczyć się chyba tylko skrajnego lenistwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imho istnieje tylko jeden sposób, niestety w większości przypadków mocno przejebany- trzeba się skonfrontować z lękiem, przetrwać i go zlikwidować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×