Skocz do zawartości
Nerwica.com

Mówię i w trakcie się zastanawiał skąd to się bierze do ja m


hyte

Rekomendowane odpowiedzi

Juz od długiego czasu choruje na depresje i nerwice, wydaje mi sie ze chyba dopiero teraz poznaje jej przyczyne. Moim największym problemem w walce z nią jest ten ucisk na czubku głowy który nie pozwala mi się skoncentrować i jak mowie to niewiem skąd to się bierze co ja mowie to tak jak by czesc moich myśli które się znajdują w tej części napięcia były jakby nieosiągalne, mowie płynnie nagle zaczynam sie orientować ze nie mam nad tym kontroli i zaczynam się denerwowac i zapominam co mowie to jest straszne uczucie które tez powoduje napady paniki, ktoś tez tak am może ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, tak, mam bardzo podobnie, mój Zok głównie oscyluje wokół zaburzen uwagi. Kiedyś miałam identyczne objawy- w momencie iedy bardzo chciałam sie nad czymś skupić, odczuwałam sllny ucisk głowy ( jakby obrecz się na mojej glowie zaciskała) a subiektywnie odczuwałam jakąs tamę, którą moje myślenie nie może przekroczyć- jakby moje myśli trafiały w jakiś mur. Musisz sobie uświadomić że to nie ból głowy robi coś z twoimi myslami, tylko ty sam- za bardzo się skupiasz na tym bólu, dlatego twoja koncentracja jest gorsza. Mozna wyodrębnić dwa procesy w Twojej głowie- tej świadomy, czyli skupianie się na bólu, przypisywanie temu odczuciu pewnego znaczenia ( jakby to bylo coś, co odgradza Ciebie od Twoich mtśli), oraz ten proces, który jest troche nieuswiadomiony i iodpowiada za skupienie się na bierzącej sytuacji np rozmowy. Masz wrazenie ze nie możesz kontrolować swoich myśli, bo za bardzo kontrolujesz napięcie na czubku głowy- sprawdzasz jak jest silne, jak oddzialuje na Twoje myślenie. A co z Tgwoimi ,,zwykłymi" myślami- skoro Twoja bierząca swiadomośc skupia się na napięciu, mózg w obliczu lęku uznaje inne myśli za mało wartościowe. Są one odtwaezane automatycznie gdzieś na peryferiach twojej świadomości- po prostu się dzieją i może wtedy masz wrażenie, że nie masz nad tym kontroli. Pamiętaj, tak zawsze się dzieje w sytuacji stresowej- mózg skupia się na zagrozeniu, inne sprawy uznając za nieistotne

 

To jest pokrótce i na lamersko wyjaśnienie tegóż zjawiska. Jesli chcesz wskazówek jak sobie z tym radzic, zapraszam do wątku Natretne myśli-sposoby radzenia sobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×