Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica, depresja maniakalna, czy zwykła hipochondria?


Taki jeden pan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Nie wiem gdzie pisać, więc napiszę tutaj. Ostatnimi czasy zastanawiam się poważnie nad wizytą u psychiatry.

 

Mam 20 lat. Jakiś czas temu poinformowałem swojego lekarza pierwszego kontaktu o tym, że czasami, moje serce jakoś dziwnie pracuje(kołatania?). Wypisał mi skierowanie do kardiologa. Kardiolog po przebadaniu mnie, powiedział, że prędzej niż za 30 lat mam nie zawracać mu głowy, bo wszystko jest w jak najlepszym porządku. Od dłuższego czasu odczuwam też dziwną "gule" w gardle. Jakby w moim gardle znajdowało się coś, czego w żaden sposób nie mogę przełknąć, albo odkrztusić, czasami nawet pojawiają się jakieś bóle, no i co jakiś czas objawy nasilają się i słabną. Znowu podobna sytuacja. Laryngolog powiedział, że wszystko jest w jak najlepszym porządku. Zwrócił też uwagę, że dolegliwości te mogą mieć tło nerwicowe. Mam też poważne problemy z trądzikiem, którego nie mogę zwalczyć żadnymi lekami. Ostatnio przeczytałem, że wszystko to powyższe może być fizycznymi objawami nerwicy.

 

Zauważyłem u siebie także, pewną "sezonowość". Tzn. okresowe wahania samopoczucia. np. Ostatnio przez dłuższy czas wszystko było normalnie, potem przez kilka dni miałem poczucie, tego, że wszystko jest świetnie, jestem genialny, dam radę ze wszystkim, a teraz pogrążony jestem w apatii, nic mnie nie cieszy, nie sprawia przyjemności. Jakbym miał jakąś totalną blokadę. Takie epizody pojawiały się u mnie już w przeszłości. Mam wrażenie, jakby czasami wywoływały je jakieś na prawdę małe, nic nie znaczące czynniki zewnętrzne, są to tak bardzo błahe i nie istotne rzeczy, że zaczynam zastanawiać się czy, po prostu, nie racjonalizuje sobie nimi tych nagłych zmian samopoczucia.

 

Myślę, że moje objawy nie są aż tak bardzo uciążliwe, poza tymi depresyjnymi epizodami. Powinienem udać się z tym do psychiatry? Czy może wizyta u psychologa wystarczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki jeden pan, Poradnie Zdrowia Psychicznego zwykle są tak zorganizowane, że najpierw idzie się do psychiatry a on w razie potrzeby/chęci pacjenta, kieruje do psychologa...objawy wyglądają na nerwicowe, ale to najlepiej stwierdzi lekarz, przy badaniu "twarzą w twarz"...dlatego bym nie czekał, po pierwsze dlatego, że czas oczekiwania niestety jest zwykle dosyć długi a po drugie skoro inni lekarze odsyłają "bo podłoże chyba jest nerwowe", to wizyta u psychiatry może to ostatecznie wyjaśnić i nie będziesz żył w niepewności...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×