Skocz do zawartości
Nerwica.com

¡hola!


blindmessiah

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i bardzo się cieszę że powstało takie forum i że nareszcie na nie trafiłem.

Od dłuższego czasu mam problemy z komunikacją i otoczeniem boję się wychodzić z domu.

Nie tylko gdy muszę coś załatwić ale nawet jak do sklepu mam wyjść.

Boję się ludzi dopadają mnie lęki. Mam bardzo niską samoocenę i nie wiem za bardzo gdzie szukać pomocy. Nie mam przyjaciół, praktycznie nikogo z kim mógłbym porozmawiać. Mieszkam z mamą i młodszą siostrą. Aktualnie nie pracuję. Naprawdę trudno mi podjąć pracę jednak jak ją już mam i się oswoję to jestem wzorowym pracownikiem (tak było przez 4 lata).

Najgorsze są te początki z nawiązaniem kontaktu.

Moja mama cierpi na nerwicę. Chorowała na nią od zawsze. Jest strasznie wybuchowa i niekiedy wyżywa się na mnie i siostrze.

Nasiliło jej się to bardziej gdy zaczęła przekwitać.

Jednak mama się leczy (tylko tabletkami) ale nie widzi mojego problemu (wiem że to nie powinno być jej zmartwienie).

Naprawdę nie wiem co robić. Mam też taki dziwne kłucia w płucach i nie wiem czy jest to spowodowane astmą czy to jakieś nerwobóle?

Dodam jeszcze że panicznie się boje telefonów-to taki uraz z dzieciństwa.

Jestem strasznie wrażliwą osobą pewnie przez to że zostałem wychowany bez ojca. Najchętniej to bym tylko spał albo zasnął na zawsze.

Po głowie chodzą mi myśli samobójcze ale wiem że jestem tchórzem.

Więc nic się nie stanie. Dodatkowo żyję pod pewną presją -mam 24 lata a nic w życiu nie osiągnąłem. Jedynie co to zdałem maturę ale to jedynie dzięki temu że chciała tego moja wychowawczyni. Nie poszedłem na studia bo się bałem. Wyjechałem za granicę ale ten strach pojechał za mną i przez 3 lata po pracy zamykałem się w swoim pokoju i najczęściej spałem.

Przepraszam że tak chaotycznie to wszystko napisałem.

 

Poszukuję jakiegoś dobrego terapeuty/psychiatry (okolice Łodzi)na moje dolegliwości - nie wiem jak je sklasyfikować. Mam problemy z przybraniem na wadze i nie wiem czy czasem z hormonami bo kiedyś leczyłem się na tarczycę. Mój lekarz rodzinny bardzo niechętnie wypisuje skierowania.

 

Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blindmessiah witaj! Dobrze by było zrobić wyniki na tarczycę,bo z tego co wiem zaburzenia hormonów mogą wywoływać stany depresyjne.Jeżeli już się kiedyś leczyłeś,twój lekarz powinnien Cię skierować na takie badania.Jeżeli nie to idż do psychiatry(nie potrzebujesz skierowania).On może też Cię skierować na badania poziomu hormonów tarczycy.Życzę powodzenia :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu mam problemy z komunikacją i otoczeniem boję się wychodzić z domu.

Nie tylko gdy muszę coś załatwić ale nawet jak do sklepu mam wyjść.

Boję się ludzi dopadają mnie lęki.

 

Witaj, moja sytuacja wygląda bardzo podobnie. Wiem, jak to jest, gdy nawet najprostsze sprawy są tak wielkim problemem.

Na pewno jesteś świetnym człowiekiem, a Twoja niska samoocena nie ma żadnego związku ze stanem faktycznym. Postaraj się odczuwać radość z powodu każdej chwili - nie ma powodu, dla którego miałbyś czuć się źle na świecie. Wierzę, że uda Ci się odzyskać spokój i szczęście. Trzymaj się!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie jest się poczuć zrozumianym. Dobrze że tutaj trafiłem. Dziękuję wam wszystkim :)

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 12:19 pm ]

Dzisiaj nareszcie zarejestrowałem się w poradni!

Co ciekawe przy rejestracji miałem krótki wywiad i zdecydowali że mam na razie iść do psychologa.

Wystraszyłem się wywiadu środowiskowego-moja mama ma się do nich najpierw zgłosić :(

Bałem się jej powiedzieć a jak jej już powiedziałem to mnie wyśmiała i zapytała co ma mówić :/

Cieszę się że trafiłem na dobrą(mam nadzieję) poradnię ale martwi mnie to że mama się o tym dowiedziała :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×