Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Dark Passenger,

dlatego nie chciałem brać dwóch leków naraz a nie mam wyjścia chyba i tylko moge sobie gdybac jaka naprawde jest ilość leków w organiźmie które biorę

 

-- 30 gru 2013, 21:40 --

 

Gradrec,

brałem go kilka lat temu samego i nie powodował zadnej senności, jak wziąłem drugi raz z SSRI dopiero tak było

 

-- 30 gru 2013, 21:41 --

 

Gradrec, :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja jestem zdziwiony. To tak, jakbym poszedl do gastrologa, dostal tabletki na sraczke i utrzymywal z nim kontakt telefoniczny, czy sraczka przechodzi. Moze abstrakcyjne porownanie, ale kurde, w koncu jest prawie 22, a gosc sam z siebie sie interesuje.

 

Tzn oczywiscie zdaje sobie sprawe z tego, ze sraczka, a zaburzenia psychiczne to niebo, a ziemia, ale chyba wszyscy rozumiemy puente powyzszej wypowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gradrec,

A dr na NFZ czy płatny?

Bo jak płatny to żadna nowość:) do mojego mogę dzwonić o różnych porach dnia - nawet w soboty i niedzielę...albo napisać sms i on oddzwania...

no chyba, że dr na NFZ, to chylę czoła za takie podejście do pacjenta:)

NFZ

 

Gradrec,

ciekawe czy bedziesz odczuwał senność po Parogenie, dość często tak po nim jest

Oby. Jak bede senny, to i oddech bedzie spokojniejszy, co sprawi zmniejszenie natężenia lęków. Zreszta jestem z typu misiowatych i nawet jak bylem "zdrowy" to bylem senny pomimo pelnej aktywnosci fizycznej (basen, silownia, praca) :D takze wcale mi to nie przeszkadza!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei po esci mogłabym ciągle spać:(

To zrob sobie kawe. Mozliwe, ze spowolnilo Ci krazenie krwii, co tez jest skutkiem ubocznym. Kofeina Ci powinna to uregulowac.

 

Albo idz do innego lekarza sie poradzic (albo swojego.). 4,5 tyg bez efektu to zbyt dlugo.

Czemu po 4,5 tyg jeszcze nie bylas kontrolnie na wizyte? Przeciez miesiac to w cholere czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gradrec,

Grandec wypijam po 3-4 kawy dziennie. To chyba nie jest mało.

 

Na kontroli byłam po 3,5 tygodnia, tuż przed świętami. Uzgodniliśmy z doktorem, że poczekam jeszcze koło 10 dni zanim podejmiemy ostateczna decyzje o odstawieniu esci.

Efekt jest, poprawa jest, ale oczekiwałabym czegoś więcej. Poprawa na 70% to moim zdaniem za mało.

Kolejna wizyta za tydzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gradrec,

Grandec wypijam po 3-4 kawy dziennie. To chyba nie jest mało.

 

Na kontroli byłam po 3,5 tygodnia, tuż przed świętami. Uzgodniliśmy z doktorem, że poczekam jeszcze koło 10 dni zanim podejmiemy ostateczna decyzje o odstawieniu esci.

Efekt jest, poprawa jest, ale oczekiwałabym czegoś więcej. Poprawa na 70% to moim zdaniem za mało.

Kolejna wizyta za tydzień.

 

No nie, to nie jest malo :) Za duzo wrecz, ale pewnych rzeczy nie da sie czasem przeskoczyc niestety :(

Jesli jest po prawa, to wspaniale. Gratuluje i zycze powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chaotic,

przez cały czas brania, czy tylko na początku? esci pomogło?

Nie ma takiej opcji, zeby przez caly czas brania byl jakis ubok. Albo jest na poczatku i wracasz do zdrowia, albo zmieniasz leki. Przeciez sama powinnas to wiedziec, bo nie pierwszy raz sie leczysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, ze grono userów Esci się powiększa :-). U mnie bez zmian, 10 mg robi swoją robotę jak trzeba, jest nieźle, stan się stabilizuje, nie mam już takich napadów euforii, raczej odczuwam umiarkowany optymizm co do skutków leczenia, mam nadzieje, że Esci jeszcze się rozkula bardziej. Zobaczymy, na razie po 1,5 miesiąca brania jest nadzieja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie szkoda ze odstawilas leki uwazam ze powinnas wytrzymac pomimo zlego samopoczucia u mnie poczotki leczenia byly tragiczne zmagalam sie z roznymi stanami samopoczucia i wytrzymalam i nie zaluje bo zaczelam czwarty miesioc na elicea 10mg i jest znaczna poprawa nie odczuwam lekow jakie mialam od ponad tygodnia nie biore hydroxyzyny i powiem ze jest niezle mam nadzieje ze bedzie lylko lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gradrec,

Co ty mówisz, że nie ma opcji, by przez cały czas brania był jakiś ubok! Ubokiem jest np. fatalne libido przy niektórych antydepresantach i zazwyczaj tak jest aż do odstawienia...a nie, że tylko przez pierwsze dwa tygodnie...przy niektórych też jest spora senność przez cały czas brania, stąd moje pytanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli lek wywołuje przewlekły skutek uboczny, który jest do zaakceptowania i nie uniemozliwia normalnego funkcjonowania to mozna zostac przy leku, ale jezeli powoduje skutek uboczny w postaci np. przewlekłej silnej senności, która uniemozliwia normalne funkcjonowanie dla mnie lek jest do zmiany, nie wiem jak dla innych

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czarnydiabeł,

Czarny Diable, fajnie, że się bardzo dobrze czujesz:)

 

U mnie było 5 dni bardzo dobrego samopoczucia - akurat przed świętami i w same święta, po świętach mnie znowu przymuliło:(

czuję się sztucznie i jak robocik, walczę z sennością... staram się być aktywna, ale nie mam siły... ciężko ruszyć nogą i ręką, nic się nie chce, na nic nie mam ochoty...:( tumiwisizm i zobojętnienie pełną parą:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×