Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszego dnia zdecydowałem się dopiero wieczorem na zwiększenie esci z 10 na 20 i zaraz wystąpił lęk (pomogłem sobie hydroxyzyną). Następnego dopadł mnie rano wtedy poszedłem na siłownie i od tego momentu nie mam już lęku. Teraz mam tylko taki lekki nie pokój w środku ale da się żyć. Lęki i natrętne myśli ustąpiły.

Zaobserwowałem u siebie dziwną rzecz tzn. przed zwiększeniem nawet po najmocniejszej kawie nic nie czułem a teraz po jednym łyku jestem strasznie pobudzony.

 

 

 

Po zwiększeniu udało mi się skontaktować z psychiatrą i powiedziała, że dobrze zrobiłem zwiększając dawkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zaryzykowałem bo mam wolne do 8 stycznia i stwierdziłem, że jak nie teraz to później nie będzie czasu na próby. Jak ktoś mi doradził na tym forum, że jak mam za małą dawkę to prawie od razu się poprawi po zwiększenia - tak było. Ale jak pisałem komfortu jeszcze nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zaryzykowałem bo mam wolne do 8 stycznia i stwierdziłem, że jak nie teraz to później nie będzie czasu na próby. Jak ktoś mi doradził na tym forum, że jak mam za małą dawkę to prawie od razu się poprawi po zwiększenia - tak było. Ale jak pisałem komfortu jeszcze nie mam.

ale ja mowilem o zwiekszeniu o 1/4 a Ty zwiekszyles o 100% od razu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale dzięki Twojej radzie pomogło. Stwierdziłem, że od razu zwiększę o 100% i przyzwyczaję się do uboków a później najwyżej będę schodził w dół. Mam nadzieje, że to już stała poprawa i teraz już będzie lepiej. Wigilie miałem straszną to chociaż sylwestra mam nadzieje będę miał w miarę normalnego. Zaraz przychodzą znajomi i będzie impra:) Tylko w moim przypadku bez alko.

 

Wie może ktoś dlaczego teraz ta kawa mnie tak pobudza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale dzięki Twojej radzie pomogło. Stwierdziłem, że od razu zwiększę o 100% i przyzwyczaję się do uboków a później najwyżej będę schodził w dół. Mam nadzieje, że to już stała poprawa i teraz już będzie lepiej. Wigilie miałem straszną to chociaż sylwestra mam nadzieje będę miał w miarę normalnego. Zaraz przychodzą znajomi i będzie impra:) Tylko w moim przypadku bez alko.

 

Wie może ktoś dlaczego teraz ta kawa mnie tak pobudza?

Kofeina wchodzi w reakcje z psychotropami. Nie nalezy jej pic, jesli nie jestes pobudzony. Odstaw ja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kloss,

No chyba lepiej jeżeli chcesz z 10 na 15 mg a nie od razu na 20 mg...szczególnie, że chcesz to sam zrobić...

 

Przyjemności na imprezie:) Aż tak nie jest z Tobą źle jak śmigasz 8) na imprezkę:):):)

 

Ja wracam do pracy już 2 stycznia...ale jak chyba się lepiej czuję jak mam dużo zajęć, więc akurat może praca mi bardzo pomoże:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne Forum dla psychopatów :lol:

 

Kochani,

z okazji zbliżającego się Nowego Roku życzę Wam - a także i sobie - powrotu do normalnego życia i funkcjonowania, jak najmniej stresów, nerwic, smutków, lęków...

jak najwięcej radosnych chwil!!!

I oby esci nam pomogło!!!

 

PS. Albo inny lek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne Forum dla psychopatów :lol:

 

Kochani,

z okazji zbliżającego się Nowego Roku życzę Wam - a także i sobie - powrotu do normalnego życia i funkcjonowania, jak najmniej stresów, nerwic, smutków, lęków...

jak najwięcej radosnych chwil!!!

I oby esci nam pomogło!!!

 

PS. Albo inny lek...

No mi esci zaszkodzilo :P Ale oby pomoglo cokolwiek przyjmujecie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj też mam :lol: ale może mam uraz do esci, bo jak brałam to dość mocno wszystko mi sie pokomplikowało i łączę przykre wydarzenia z ich braniem. Ot taka durnota :D Teraz biorę dodatkowo inne leki. Wcześniej to było tylko esci. A tak szczerze mówiąc odstawiłabym wszystko, bo chyba chciałabym cos w końcu poczuc, ale to nie takie łatwe niestety :roll:

dołożyłem jakiś czas temu do SSRI Wellbutrin, dzialanie jego jest bardzo dziwne ale warte spróbowania, drugi raz podczas jego brania mam coś takiego, czuję się tak jakby wydobywał z głębi bardzo dawne wspomnienia i uczucia, tak jakby cofał Cię emocjonalnie do czasu sprzed choroby i wszystkich leków, nie jest to ciągłe, narazie pojawiają się chwilowe wyrywki uczuć, które towarzyszyły mi przed tym wszystkim, czuje się tak jakby przypominał mi jaki byłem wcześniej, to wszystko co wymazały u mnie SSRI czy depresja on jakby odkopuje wyrywkowo, bardzo dziwne uczucie, nie obserwowałem czegoś takiego przy zadnym innym leku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×