Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

Poznalam w miedzyczasie wspaniałego człowieka, z którym chcę spędzać każda chwilę, ale razem z tą smutną pogodową aurą wszystko wróciło.....

 

Księżniczko, jako stary hipochondryk dobrze Ci radzę: korzystaj z tego, że ten ktoś przy Tobie jest ale go nie dręcz swoimi urojeniami. Hipochondrycy w okresie napadów są bardzo męczący i nawet super człowiek może się tym zmęczyć. Lepiej rozmawiaj o tym z psychologiem.

 

 

Ale wyjscie do sklepu osiedlowego sprawia mi kłopot... męczę się, temp u lekarza mialam 37.5, ale mierze co rano i jest 36.1 albo 37 , więcej nie. Cała się już "pomacałam" i wszędzie wszystkie węzły czuje, po lewej stronie mocniej, masakra na szyi i w pachwinach , jestem przerazona ze umre, nie mam siły jesc, ciągle bym spała totalnie 0 siły do życia.....

 

Poczytaj sobie moje pierwsze wpisy, ja macałam się w zeszłym roku tak, że miałam obolałe pachy i żebra od tego, dosłownie "czułam" napuchnięte węzły chłonne, których wcale nie było.

 

Co do mierzenia temperatury: po pierwsze zmienia się ona w trakcie cyklu i to znacznie, a po drugie możesz zacząć mieć natręctwa na tym tle - w pewnym momencie ja woziłam termometr ze sobą w torebce i mierzyłam w róznych miejscach, np. w kiblu w centrum handlowym albo w przymierzalni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej :)

Niby to $ie w$zy$tko wie itp. Ja od 4 lat mam Ze$pół jelita drażliwego. Bola mnie plecy, nogi $ztywne (zwezenie niby kregu $2 czy co tam. Nawet u$g doppler mialam tetnic i zyl we wrze$niu. a jak $ie czyta to zaraz bol plecow i brzucha = rak :D! teraz to w$zy$tko je$t rakiem;/ i az plakac $ie chce.

Angie, ja mam te wezly od 2-3 tyg, bo bolal mnie wla$nie brzuch i je "wymacalam" mozliwe nawet ze mam je cale zycie takie. ale lekarka powiedziala ze $a powiek$zone ale nie groźnie i ob$erwowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej :)

Niby to $ie w$zy$tko wie itp. Ja od 4 lat mam Ze$pół jelita drażliwego. Bola mnie plecy, nogi $ztywne (zwezenie niby kregu $2 czy co tam. Nawet u$g doppler mialam tetnic i zyl we wrze$niu. a jak $ie czyta to zaraz bol plecow i brzucha = rak :D! teraz to w$zy$tko je$t rakiem;/ i az plakac $ie chce.

Angie, ja mam te wezly od 2-3 tyg, bo bolal mnie wla$nie brzuch i je "wymacalam" mozliwe nawet ze mam je cale zycie takie. ale lekarka powiedziala ze $a powiek$zone ale nie groźnie i ob$erwowac.

 

Wybacz ale tego się nie da czytać. To jakiś objaw choroby czy głupota po prostu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Je$tem poza domem i nie działa mi literka "$" ! dlatego pi$ze "$"! "znaczek dolara" wieczorem bede w domu to bede pi$ala normalnie na $woim lapku, nie chce mi $ie co chwila tu na ctrl+V wklejac $......

Przepro$ilam za to na poczatku ;/

Nie je$tem pokemonem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Listy wykonanych badan w ciągu ostatniego roku:

-rezonans mózgu - 3x

-rezonans kręgosłupa szyjnego

-rezonans angio mózgu

-tomograf mózgu - 2x

-gastroskopia - x2

-kolonoskopia

-usg jamy brzusznej - 4x

-echo serca - 4x

-holter ekg - 3x

-próba wysiłkowa

-TK tętnic wieńcowych

-rtg klatki piersiowej - 3x

-rtg kręgosłupa lędźwiowego

-rtg uda

-badania krwi -ok 10x

 

Zrobił ktoś tyle a może więcej badań w ciągu około 12 mcy?? Ostatnie wykonane badanie TK tętnic wieńcowych wykazało mostek mięśniowy na t. wieńcowej co sprawiło że jestem aktualnie pewien że umrę wkrótce na zawał/arytmie/nagłe zatrzymanie krążenia. Myślę nad scyntygrafią perfuzyjną serca i koronarografią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bigu :(((( Ile masz lat ? bo tu tyle postów ze pewnie nie odnajde. Jakbym miała kase też bym porobiła. A jak narazie leże z poduszką pod krzyzami bo mnie nawala jakaś dyskopatia, której nabawiłam sie pewnie od siedzenia przy kompie i czytania tych głupot i stawiania sobie diagnoz. I cały dzień szukam syfu od raku kości, Albo chłoniak albo rak kosci, masakra, a najlepiej to juz rak kości z przerzutami do węzłów :D czy tam na odwrot :) czemu akurat RTG uda ;D? wszystko to robileś na NFZ czy za swoje ? bo jak na NFZ to gdzie zdązyleś te 3x rezonans.

Bardzo dużo tych badań. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez bym zrobiła jakbym miala bardzo dużo pieniędzy ;) i tak juz dużo wydaje na lekarzy a końca nie widać jak na razie ;p

a co lekarz na to tk tetnic wieńcowych?

 

-- 17 gru 2013, 11:11 --

 

Nie wiem co mnie pokusilo...ale weszlam na jakas strone- forum na których wypowiadają aie osoby u których wykryto raka...i powiem wam ze niektóre z nich chodzimy od lekarza do lekarza i dopiero,cudem zostal zdiagnozowany i dzięki temu dzis zyja...

tylko,teraz po przeczytaniu tego boje sie jeszcze bardziej ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bigu :(((( Ile masz lat ? bo tu tyle postów ze pewnie nie odnajde. Jakbym miała kase też bym porobiła. A jak narazie leże z poduszką pod krzyzami bo mnie nawala jakaś dyskopatia, której nabawiłam sie pewnie od siedzenia przy kompie i czytania tych głupot i stawiania sobie diagnoz. I cały dzień szukam syfu od raku kości, Albo chłoniak albo rak kosci, masakra, a najlepiej to juz rak kości z przerzutami do węzłów :D czy tam na odwrot :) czemu akurat RTG uda ;D? wszystko to robileś na NFZ czy za swoje ? bo jak na NFZ to gdzie zdązyleś te 3x rezonans.

Bardzo dużo tych badań. :(

Część na nfz a część prywatnie. Mam 33lata. Jutro mam dopiero kardiologa oczywiście prywatnie bo na nfz termin na wrzesień;) Kardiolog w szpitalu powiedział że taki mostek to nic wielkiego, ale w necie znalazłem trochę inne opinie:((

RTG uda bo mnie bardzo bolało. Chyba przesiliłem dźwigając.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bigu to młody jesteś ;)

markooo ja tez;/ bo mam za uchm i w pachiwnach, a ten za uchem to cos takiego meeeega duzego zaraz w zaglebieniu za żuchwą a pod uchem, tylko z lewej strony struktury jak migdał i wielkosci tez ale to cos innego;/ ale tyle macalam ze nie wiem czy ta szyja od tego macania boli, czy juz RAK bo mi gula rosnie, a mozliwe ze cale zycie z ta kulka lazilam bo to jakis fragment czaszki ;/

Strasznie sie boje :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak dlugo to masz? Ja mam juz z rok i rok temu z tym samym bylem u lekarza badanie krwi itp i wszystko ok, i teraz dalej wszystko ok. Mialem swiad itp ale to chyba od nerwicy, nocne poty ostatnio ale to przez leki antydepresyjne ktore biore, jako jeden z objawow ubocznych. Mimo tego tyle naczytalem sie o ziarnicy, ze znam kazdy objaw i kazdy objaw kojarze ze swoja osoba :/,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swiezy hipochondryk..... w zeszłym roku po wywaleniu po 7 latach faceta mialam obsesje na pkcie swoich zębów.... tyle przelecyzlam 1 wyrwalam a teoretycznie zaden nie bolal, taka schiza i tyle. Teraz znowu na "zimę" mnie wzielo i mam faze na węzły o jakis 2-3 tygodni i sie macam;/ wiec moge to miec od zawsze. mam temp 36.9-37 ale nigdy nie mialam 36.6 , nie poce się w nocy, nie swedzi mnie jak narazie nic m bolą mnie plecy (kręgosłup) i biodra i od paru dni gardło. Krew w zeszłym tyg.

Ob-12

CRP- 0.1

reszta wszystkie krwinki tez w normie ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Angie

Ja nie moge przestać myśleć o tym chłoniaku, obudziłam sie i czuje ze mam te kule pod uchem/za żuchwą i az z nerwów latam cała. Mozliwe ze tak to sobie podusiłam ze opuchlo albo cos ;/:(? bo non stop tam grzebie i ciagle to miejsce cerwone jest ;/

Milego dnia :*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fuzzystone , a masz zła cytologie ? ja robie co pol roku i zawsze mam IB albo IA a mama jest po wycieicu i mięśniaku macicy. Dzisiaj na uczelni przedostatni dzień przed swietami i z kolegami sobie wypilam, wmawialam sobie chyba bole poalkoholowe ze storny chloniaka bo po 3 kieliszku jest ok, poza uczuciem ciezkosci w szyi, mam nadzieje ze to tlyko autosugestia. Och jak bardzo mam nadzieję :(.!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×